Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

STOP DLA NUDY! czyli udane ferie w bibliotece...

0

Projekt  POŻYTECZNE FERIE 2011 pod hasłem Stop dla nudy! czyli ferie w bibliotece,  realizowany dzięki  Fundacji Wspomagania Wsi  przez  Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  dobiegł końca.

Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia, przy współpracy Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Świetlicy GOK oraz wielu życzliwych wolontariuszy,  dzieci i młodzież z miejscowości Trzcinica mogły atrakcyjnie spędzić czas minionych ferii .
   
Między 17 a 28 stycznia  w bibliotece i świetlicy organizowane były codzienne zajęcia dla   uczniów, którzy w tym roku  nie wyjechali na zimowy wypoczynek.  Interesująca i atrakcyjna  oferta zajęć, gry ruchowe, zabawy integracyjne, konkursy, quizy, popołudnia z filmem,  spotkanie z twórcami  ludowymi, a przede wszystkim zajęcia plastyczno - manualne sprawiły, iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a i frekwencja  przerosła oczekiwania organizatorów.

Podczas codziennych spotkań uczestnicy poznali najmodniejsze w ostatnim czasie techniki rękodzielnicze. Zdobiąc i malując drewniane przedmioty  nauczyli się podstaw sztuki decoupage,    stworzyli niepowtarzalną biżuterię metodą quillingu,  kartki okolicznościowe, obrazki, karnety metodą scrapbookingu, kolorowe drzewka z bibułkowych różyczek i  modułowe kule origami tzw. kusudamy.  Ponadto odbyły się warsztaty filcowania, a także  teatrzyk – Kukiełkowe Jasełka, zaprezentowany przez jednego z zaproszonych twórców ludowych.
   
Tegorocznej  edycji projektu Pożyteczne ferie  towarzyszy hasło "Nie zapominajmy o naszych sąsiadach". Uczestnicy zorganizowali zatem  pomoc dla potrzebującej mieszkanki Trzcinicy. Poprzez robienie zakupów,  porządkowanie obejścia i wspólne spędzaniu czasu , pomagali  starszej kobiecie w trudach dnia codziennego. Przy tym sami zyskali  doświadczenie i poczucie, że można od siebie coś dać nie oczekując niczego w zamian.

W ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi organizatorzy zapewnili także uczestnikom wyżywienie podczas trwania zajęć, wszelkie pomoce i materiały plastyczne, a także opiekę i życzliwa miłą atmosferę.
                                                                                                           
Agnieszka Jeleń

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.