Strona główna

Strażacy świętowali w Osieku Jasielskim

9
Napisany dnia: 15.05.2019, 14:57 , Tagi: Brak

W Osieku Jasielskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Ulicami miejscowości dumnie przemaszerowali strażacy ochotnicy, aby na terenie ośrodka sportowego wziąć udział w uroczystym apelu.

Organizatorami Gminnego Święta Strażaka w Osieku Jasielskim byli, wójt gminy oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim.  Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim. Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy sobotnich uroczystości przemaszerowali na czele z pocztami sztandarowymi na teren miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się uroczysty apel. Do zgromadzonych na placu druhen i druhów przemówienie wygłosił Andrzej Stachurski, wójt gminy Osiek Jasielski – Z okazji tak pięknej i podniosłej uroczystości, jaką jest pierwszy Gminny Dzień Strażaka pragnę wyrazić uznanie dla waszej działalności społecznej, jaką świadczycie na rzecz lokalnej społeczności. Wasza pomoc jest szczególnie ważna w przypadku zagrożeń niesionych przez pożary i klęski żywiołowe. Niech waszej trudnej pracy towarzyszy wdzięczność, szacunek i uznanie mieszkańców naszej gminy oraz całego powiatu, a święty Florian otacza swoją opieką was i wasze rodziny, a praca w Ochotniczej Straży Pożarnej przynosi codzienną satysfakcję – mówił.

Andrzej Stachurski

Do strażaków ochotników w kilku słowach zwrócił się również Daniel Socha, prezes Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim - Gmina to nasza mała ojczyzna a uczestnictwo w jej radościach i troskach wzbogaca nas o przyjaźń, życzliwość i szacunek dla tych, którym pomagamy i z którymi tworzymy lokalną wspólnotę. Z okazji naszego święta dziękuję za wasze zaangażowanie i trud codziennej pracy. Jednocześnie życzę siły, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w strażackiej służbie i życiu osobistym – mówił. Druh Daniel Socha podziękował również wójtowi Andrzejowi Stachurskiemu za długoletnią i wzorową służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w czasie, kiedy pełnił on funkcję komendanta gminnego OSP.

Po wygłoszeniu przez zaproszonych gości okolicznościowych przemówień oraz rozformowaniu oddziałów zakończyła się część oficjalna uroczystości pierwszego Gminnego Święta Strażaka w Osieku Jasielskim. Strażacy ochotnicy wraz z mieszkańcami gminy mogli do woli cieszyć się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Nie zabrakło ciepłej grochówki oraz smakołyków przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez Koła Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi z kolei mieli okazję do zobaczenia specjalistycznego sprzętu służącego strażakom ochotnikom do prowadzenia akcji ratowniczych.

Na scenie wystąpił także kabaret „I To i Owo” z Zarzecza. Gości do zabawy zaprosił również zespół muzyczny DUET SOL-TON.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 15.05.2019, 16:19
Ocena
komentarza:
-5
Ale impreza ...
Rynce łopadajom ...
Kiedy dzien buroka i cebuli?
@ Ja
dnia 15.05.2019, 20:00
Ocena
komentarza:
1
Nie pasujeci taka impreza??
@ łodyniec
dnia 16.05.2019, 05:38
Ocena
komentarza:
-1
Impreza owszem,pasuje. Ale huczna ,zeby kazdy wiedzial a nie ino osiek i zawadka.Hurki z zarzecza jako atrakcja ? Wszystko po kosztach... Byla chociaz wuda dla strazakow czy oszczednosci i tylko oranzada ...
@ Sebix Chowu Klatkowego
dnia 16.05.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
1
Wole buraki niż mieszkać w klatce . Właśnie w której klatce (w bloku) mieszkasz ?
@ łodyniec
dnia 16.05.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
0
Na plebani ,chcesz mnie odwiedzic?
@ Maria
dnia 15.05.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
0
A ja pytam poraz kolejny kto zapłacił za imprezę strażacką zorganizowaną w Skołyszynie?
@ dragoness
dnia 15.05.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
-2
Posła nie było? Dziwne.
@ git
dnia 15.05.2019, 21:07
Ocena
komentarza:
1
nie przyjechał bo nie wiedziła że będzie miał koncert Stachursky
@ jaślanka
dnia 16.05.2019, 12:04
Ocena
komentarza:
1
Kochani - cenię Waszą gwarę - ale te błędy ortograficzne to porażka!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105