Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Strażacy świętowali w Osieku Jasielskim

9

W Osieku Jasielskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Ulicami miejscowości dumnie przemaszerowali strażacy ochotnicy, aby na terenie ośrodka sportowego wziąć udział w uroczystym apelu.

Organizatorami Gminnego Święta Strażaka w Osieku Jasielskim byli, wójt gminy oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim.  Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim. Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy sobotnich uroczystości przemaszerowali na czele z pocztami sztandarowymi na teren miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się uroczysty apel. Do zgromadzonych na placu druhen i druhów przemówienie wygłosił Andrzej Stachurski, wójt gminy Osiek Jasielski – Z okazji tak pięknej i podniosłej uroczystości, jaką jest pierwszy Gminny Dzień Strażaka pragnę wyrazić uznanie dla waszej działalności społecznej, jaką świadczycie na rzecz lokalnej społeczności. Wasza pomoc jest szczególnie ważna w przypadku zagrożeń niesionych przez pożary i klęski żywiołowe. Niech waszej trudnej pracy towarzyszy wdzięczność, szacunek i uznanie mieszkańców naszej gminy oraz całego powiatu, a święty Florian otacza swoją opieką was i wasze rodziny, a praca w Ochotniczej Straży Pożarnej przynosi codzienną satysfakcję – mówił.

Andrzej Stachurski

Do strażaków ochotników w kilku słowach zwrócił się również Daniel Socha, prezes Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim - Gmina to nasza mała ojczyzna a uczestnictwo w jej radościach i troskach wzbogaca nas o przyjaźń, życzliwość i szacunek dla tych, którym pomagamy i z którymi tworzymy lokalną wspólnotę. Z okazji naszego święta dziękuję za wasze zaangażowanie i trud codziennej pracy. Jednocześnie życzę siły, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w strażackiej służbie i życiu osobistym – mówił. Druh Daniel Socha podziękował również wójtowi Andrzejowi Stachurskiemu za długoletnią i wzorową służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w czasie, kiedy pełnił on funkcję komendanta gminnego OSP.

Po wygłoszeniu przez zaproszonych gości okolicznościowych przemówień oraz rozformowaniu oddziałów zakończyła się część oficjalna uroczystości pierwszego Gminnego Święta Strażaka w Osieku Jasielskim. Strażacy ochotnicy wraz z mieszkańcami gminy mogli do woli cieszyć się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Nie zabrakło ciepłej grochówki oraz smakołyków przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez Koła Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi z kolei mieli okazję do zobaczenia specjalistycznego sprzętu służącego strażakom ochotnikom do prowadzenia akcji ratowniczych.

Na scenie wystąpił także kabaret „I To i Owo” z Zarzecza. Gości do zabawy zaprosił również zespół muzyczny DUET SOL-TON.

MD

Napisany dnia: 15.05.2019, 14:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 15.05.2019, 16:19
Ocena
komentarza:
-5
Ale impreza ...
Rynce łopadajom ...
Kiedy dzien buroka i cebuli?
@ Ja
dnia 15.05.2019, 20:00
Ocena
komentarza:
1
Nie pasujeci taka impreza??
@ łodyniec
dnia 16.05.2019, 05:38
Ocena
komentarza:
-1
Impreza owszem,pasuje. Ale huczna ,zeby kazdy wiedzial a nie ino osiek i zawadka.Hurki z zarzecza jako atrakcja ? Wszystko po kosztach... Byla chociaz wuda dla strazakow czy oszczednosci i tylko oranzada ...
@ Sebix Chowu Klatkowego
dnia 16.05.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
1
Wole buraki niż mieszkać w klatce . Właśnie w której klatce (w bloku) mieszkasz ?
@ łodyniec
dnia 16.05.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
0
Na plebani ,chcesz mnie odwiedzic?
@ Maria
dnia 15.05.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
0
A ja pytam poraz kolejny kto zapłacił za imprezę strażacką zorganizowaną w Skołyszynie?
@ dragoness
dnia 15.05.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
-2
Posła nie było? Dziwne.
@ git
dnia 15.05.2019, 21:07
Ocena
komentarza:
1
nie przyjechał bo nie wiedziła że będzie miał koncert Stachursky
@ jaślanka
dnia 16.05.2019, 12:04
Ocena
komentarza:
1
Kochani - cenię Waszą gwarę - ale te błędy ortograficzne to porażka!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105