Strona główna

Strażacy świętowali w Osieku Jasielskim

9
Napisany dnia: 15.05.2019, 14:57 , Tagi: Brak

W Osieku Jasielskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Ulicami miejscowości dumnie przemaszerowali strażacy ochotnicy, aby na terenie ośrodka sportowego wziąć udział w uroczystym apelu.

Organizatorami Gminnego Święta Strażaka w Osieku Jasielskim byli, wójt gminy oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim.  Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim. Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy sobotnich uroczystości przemaszerowali na czele z pocztami sztandarowymi na teren miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się uroczysty apel. Do zgromadzonych na placu druhen i druhów przemówienie wygłosił Andrzej Stachurski, wójt gminy Osiek Jasielski – Z okazji tak pięknej i podniosłej uroczystości, jaką jest pierwszy Gminny Dzień Strażaka pragnę wyrazić uznanie dla waszej działalności społecznej, jaką świadczycie na rzecz lokalnej społeczności. Wasza pomoc jest szczególnie ważna w przypadku zagrożeń niesionych przez pożary i klęski żywiołowe. Niech waszej trudnej pracy towarzyszy wdzięczność, szacunek i uznanie mieszkańców naszej gminy oraz całego powiatu, a święty Florian otacza swoją opieką was i wasze rodziny, a praca w Ochotniczej Straży Pożarnej przynosi codzienną satysfakcję – mówił.

Andrzej Stachurski

Do strażaków ochotników w kilku słowach zwrócił się również Daniel Socha, prezes Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim - Gmina to nasza mała ojczyzna a uczestnictwo w jej radościach i troskach wzbogaca nas o przyjaźń, życzliwość i szacunek dla tych, którym pomagamy i z którymi tworzymy lokalną wspólnotę. Z okazji naszego święta dziękuję za wasze zaangażowanie i trud codziennej pracy. Jednocześnie życzę siły, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w strażackiej służbie i życiu osobistym – mówił. Druh Daniel Socha podziękował również wójtowi Andrzejowi Stachurskiemu za długoletnią i wzorową służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w czasie, kiedy pełnił on funkcję komendanta gminnego OSP.

Po wygłoszeniu przez zaproszonych gości okolicznościowych przemówień oraz rozformowaniu oddziałów zakończyła się część oficjalna uroczystości pierwszego Gminnego Święta Strażaka w Osieku Jasielskim. Strażacy ochotnicy wraz z mieszkańcami gminy mogli do woli cieszyć się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Nie zabrakło ciepłej grochówki oraz smakołyków przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez Koła Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi z kolei mieli okazję do zobaczenia specjalistycznego sprzętu służącego strażakom ochotnikom do prowadzenia akcji ratowniczych.

Na scenie wystąpił także kabaret „I To i Owo” z Zarzecza. Gości do zabawy zaprosił również zespół muzyczny DUET SOL-TON.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 15.05.2019, 16:19
Ocena
komentarza:
-5
Ale impreza ...
Rynce łopadajom ...
Kiedy dzien buroka i cebuli?
@ Ja
dnia 15.05.2019, 20:00
Ocena
komentarza:
1
Nie pasujeci taka impreza??
@ łodyniec
dnia 16.05.2019, 05:38
Ocena
komentarza:
-1
Impreza owszem,pasuje. Ale huczna ,zeby kazdy wiedzial a nie ino osiek i zawadka.Hurki z zarzecza jako atrakcja ? Wszystko po kosztach... Byla chociaz wuda dla strazakow czy oszczednosci i tylko oranzada ...
@ Sebix Chowu Klatkowego
dnia 16.05.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
1
Wole buraki niż mieszkać w klatce . Właśnie w której klatce (w bloku) mieszkasz ?
@ łodyniec
dnia 16.05.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
0
Na plebani ,chcesz mnie odwiedzic?
@ Maria
dnia 15.05.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
0
A ja pytam poraz kolejny kto zapłacił za imprezę strażacką zorganizowaną w Skołyszynie?
@ dragoness
dnia 15.05.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
-2
Posła nie było? Dziwne.
@ git
dnia 15.05.2019, 21:07
Ocena
komentarza:
1
nie przyjechał bo nie wiedziła że będzie miał koncert Stachursky
@ jaślanka
dnia 16.05.2019, 12:04
Ocena
komentarza:
1
Kochani - cenię Waszą gwarę - ale te błędy ortograficzne to porażka!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105