Strona główna

„Szkoła jest najpiękniejszym budynkiem w mieście”

7
Napisany dnia: 29.03.2019, 08:00 , Tagi: Brak

„Jasło jest cichym i pięknym miastem. Ma wiele sklepów i restauracji. Podobał nam się każdy park i każda ulica. Szkoła jest najpiękniejszym budynkiem w mieście. Jesteśmy szczęśliwe, że zostałyśmy zaproszone przez Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle i mogłyśmy spędzić w szkole dwa wspaniałe tygodnie. Cieszymy się, że poznałyśmy nowe techniki masażu, nowej metody mikrodermabrazji oraz podstawy języka migowego. Miałyśmy szansę zrobić własny krem i tonik, a następnie w pracowni terapii zajęciowej wykonać ozdoby wielkanocne. W szkole pracują wrażliwi i profesjonalni nauczyciele. Poznałyśmy nowych, serdecznych, uprzejmych i pomocnych ludzi. Jesteśmy szczęśliwe, że dane nam było poznać polską kulturę odwiedzając Jasło, Zakopane, Kraków, Krynicę i Wieliczkę” – takie wrażenia z pobytu w jasielskim Medyku mają uczennice Starptautiskā Cidesco Rīgas Kosmētikas skola z Łotwy, które wraz z nauczycielem spędziły w szkole pracowite dwa tygodnie w marcu bieżącego roku w ramach programu Erasmus+.

Podczas pobytu w szkole uczennice z Łotwy uczestniczyły w wielu zajęciach i warsztatach zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Zajęcia odbywały się na pracowni kosmetycznej, technika farmaceutycznego, technika masażysty i terapii zajęciowej.

Wycieczki do Zakopanego, Krynicy i Krakowa ukazały im piękno, kulturę i tradycję  naszego kraju. Młodzież z Łotwy miała okazję doświadczenia także polskiej gościnności podczas wycieczki na Liwocz, która połączona była z ogniskiem integracyjnym oraz wizytą w Stajni Galicja.

Były to wspaniałe dwa tygodnie, podczas których nawiązały się nowe kontakty i przyjaźnie. To niezwykłe wydarzenie również dla uczniów szkoły. Mieli oni okazję zawarcia nowych znajomości, zdobycia nowych przyjaciół, jak również doskonalenia języka angielskiego. Dwa tygodnie szybko minęły, jednak kontakty z pewnością długo będą utrzymywane .

Następne spotkanie planowane jest w przyszłym roku na Łotwie.

Medyczno –Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pegi
dnia 29.03.2019, 11:46
Ocena
komentarza:
7
Świetna inicjatywa.
@ Grucha
dnia 29.03.2019, 16:48
Ocena
komentarza:
-1
Marzy mi się to żeby absolwenci tej szkoły pracowali w Jaśle
@ higienistka stomatologiczna
dnia 31.03.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
8
pracują w Jaśle
@ technik farmaceutyczny
dnia 01.04.2019, 09:44
Ocena
komentarza:
3
Absolwenci Medyka pracują w Jaśle :)
@ serum
dnia 04.04.2019, 12:05
Ocena
komentarza:
-1
To sfeminizowana szkoła, taka zawsze była, i niech taka pozostanie. Byle kierunek
technik farmaceuta nie został zlikwidowany.
@ Jądrowy Tadeusz
dnia 04.04.2019, 22:22
Ocena
komentarza:
-3
Orgazmus i wszystko jasne
@ Uczeń
dnia 06.04.2019, 21:36
Ocena
komentarza:
1
Erasmus+ ☺
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105