Strona główna

„Szkoła jest najpiękniejszym budynkiem w mieście”

7
Napisany dnia: 29.03.2019, 08:00 , Tagi: Brak

„Jasło jest cichym i pięknym miastem. Ma wiele sklepów i restauracji. Podobał nam się każdy park i każda ulica. Szkoła jest najpiękniejszym budynkiem w mieście. Jesteśmy szczęśliwe, że zostałyśmy zaproszone przez Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle i mogłyśmy spędzić w szkole dwa wspaniałe tygodnie. Cieszymy się, że poznałyśmy nowe techniki masażu, nowej metody mikrodermabrazji oraz podstawy języka migowego. Miałyśmy szansę zrobić własny krem i tonik, a następnie w pracowni terapii zajęciowej wykonać ozdoby wielkanocne. W szkole pracują wrażliwi i profesjonalni nauczyciele. Poznałyśmy nowych, serdecznych, uprzejmych i pomocnych ludzi. Jesteśmy szczęśliwe, że dane nam było poznać polską kulturę odwiedzając Jasło, Zakopane, Kraków, Krynicę i Wieliczkę” – takie wrażenia z pobytu w jasielskim Medyku mają uczennice Starptautiskā Cidesco Rīgas Kosmētikas skola z Łotwy, które wraz z nauczycielem spędziły w szkole pracowite dwa tygodnie w marcu bieżącego roku w ramach programu Erasmus+.

Podczas pobytu w szkole uczennice z Łotwy uczestniczyły w wielu zajęciach i warsztatach zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Zajęcia odbywały się na pracowni kosmetycznej, technika farmaceutycznego, technika masażysty i terapii zajęciowej.

Wycieczki do Zakopanego, Krynicy i Krakowa ukazały im piękno, kulturę i tradycję  naszego kraju. Młodzież z Łotwy miała okazję doświadczenia także polskiej gościnności podczas wycieczki na Liwocz, która połączona była z ogniskiem integracyjnym oraz wizytą w Stajni Galicja.

Były to wspaniałe dwa tygodnie, podczas których nawiązały się nowe kontakty i przyjaźnie. To niezwykłe wydarzenie również dla uczniów szkoły. Mieli oni okazję zawarcia nowych znajomości, zdobycia nowych przyjaciół, jak również doskonalenia języka angielskiego. Dwa tygodnie szybko minęły, jednak kontakty z pewnością długo będą utrzymywane .

Następne spotkanie planowane jest w przyszłym roku na Łotwie.

Medyczno –Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pegi
dnia 29.03.2019, 11:46
Ocena
komentarza:
7
Świetna inicjatywa.
@ Grucha
dnia 29.03.2019, 16:48
Ocena
komentarza:
-1
Marzy mi się to żeby absolwenci tej szkoły pracowali w Jaśle
@ higienistka stomatologiczna
dnia 31.03.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
8
pracują w Jaśle
@ technik farmaceutyczny
dnia 01.04.2019, 09:44
Ocena
komentarza:
3
Absolwenci Medyka pracują w Jaśle :)
@ serum
dnia 04.04.2019, 12:05
Ocena
komentarza:
-1
To sfeminizowana szkoła, taka zawsze była, i niech taka pozostanie. Byle kierunek
technik farmaceuta nie został zlikwidowany.
@ Jądrowy Tadeusz
dnia 04.04.2019, 22:22
Ocena
komentarza:
-3
Orgazmus i wszystko jasne
@ Uczeń
dnia 06.04.2019, 21:36
Ocena
komentarza:
1
Erasmus+ ☺
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105