Strona główna

Tłumy na Baciarach i Brathankach

18
Napisany dnia: 24.06.2019, 09:54 , Tagi: Brak

Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

W minioną niedzielę odbyły się Dni Gminy Skołyszyn 2019, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji. Szczególnie najmłodsi nie mogli narzekać na nudę. Wesołe miasteczko, kule wodne, zjeżdżalnie – były to najbardziej oblężone miejsca zabawowe. Na stadionie sportowym w Skołyszynie tegoroczną imprezę rozpoczęły występy dzieci i młodzieży, po których zorganizowano blok zabaw. Na scenie nie mogło zabraknąć zespołu ludowego Lisowianki, który od czterdziestu dwóch lat promuje kulturę ludową nie tylko w środowisku lokalnym, jak również Bartosza Klębę, uczestnika programu muzycznego The Voice Kids 2 i zespołu High 5. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Skołyszyn stanęły na wysokości zadania. Wśród smakołyków, które przygotowały były prozioki podawane z masłem czosnkowym, czy serkiem z bazylią.

Dni Skołyszyna ściągnęły tłumy. - Do tej pory takie wydarzenia były organizowane na innym terenie. Podjęliśmy decyzję, aby w tym roku zorganizować ją na stadionie sportowym w Skołyszynie i był to dobry wybór. Myślę, że przede wszystkim występy zespołów Baciary i Brathanki zdecydowały o tym, że tyle osób z naszej gminy i nie tylko postanowiły być tutaj dzisiaj z nami – powiedział Bogusław Kręcisz, wójt gminy Skołyszyn.

Wszyscy, którzy postanowili wziąć udział w zabawie mieli okazję posłuchać znanych szlagierów Baciarów "Jak się bawią ludzie", czy "Żyje się raz" i zespołu Brathanki "Czerwone Korale" oraz "Gdzie ten, który powie mi". Na koniec imprezy dyskotekę poprowadził DJ MARCUS.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Maria
dnia 24.06.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
6
Fajnie, tyle że ja wody nie mam.
@ Kk
dnia 24.06.2019, 12:11
Ocena
komentarza:
0
Skołyszyn to super miejscowość na imprezy. Prozioki 2019 w tym roku fantastyczne. Oby więcej takich imprez w skołyszynie na stadionie sportowym
@ Jeremi
dnia 24.06.2019, 12:39
Ocena
komentarza:
-3
Nie zgadzam się na takie imprezy z publicznej kasy. Gmina ma bardziej pilne potrzeby, choćby wodociąg w Kunowej i Harklowej. Jak będę chciał pójść na koncert to kupię sobie bilet.
@ Ona
dnia 24.06.2019, 14:42
Ocena
komentarza:
3
Masz prawo zapytać ile to kosztowało i z jakich środków. Może nie z publicznych.
@ Proznia
dnia 26.06.2019, 21:46
Ocena
komentarza:
3
A zakup namiotów to z jakich środków ?
@ Nba
dnia 26.06.2019, 21:47
Ocena
komentarza:
3
Kto jest kierownikiem inwestycji UG Skołyszyn?
@ Mieszkanka GMiny Skolyszyn
dnia 28.06.2019, 10:05
Ocena
komentarza:
0
Moze zamiast kupowac bilety na koncerty wykop sobie studnie.
@ Gorl
dnia 24.06.2019, 12:14
Ocena
komentarza:
-2
Świetnie że na stadionie sportowym. Dni Skołyszyna najlepsze w tym roku
@ xena
dnia 24.06.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
7
Osiek was przebije.to tam od paru lat sa najlepsze imprezy wakacyjne.
@ Jasło
dnia 24.06.2019, 12:15
Ocena
komentarza:
-4
Super było !!!
@ Jeremi
dnia 24.06.2019, 15:09
Ocena
komentarza:
-9
Wszytkim minusujacym gratuluje myślenia ... beneficjenci zasiłków jak znam życie ...
@ Alvaro
dnia 24.06.2019, 17:19
Ocena
komentarza:
12
Bo w Jaśle, za przeproszeniem się gów*o dzieje
@ poiuy
dnia 25.06.2019, 21:58
Ocena
komentarza:
5
Na dni Jasła będzie Lady Pank - i co wy na to?
@ Wojtek
dnia 25.06.2019, 22:11
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ jose
dnia 26.06.2019, 09:50
Ocena
komentarza:
1
Fajna impreza.Nawet nie wiedziałem, że w Skołyszynie taki piękny obiekt mają!
@ NO to JAK ? Nie czyTak.
dnia 26.06.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
1
Przeważnie Prozioki były na placu targowym
Ktoś się potargował i wyszło SUPER
Do zobaczenia za rok
@ a spłacać bedo przyszłe pokolenia
dnia 28.06.2019, 06:18
Ocena
komentarza:
1
Tak się bawi 500+ , 1000+ , 13-stka+, emerytura+, karyna i sebix+
@ Mieszkanka GMiny Skolyszyn
dnia 28.06.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
2
Normalny Wójt to i normalne miejsce na tego typu imprezy. Gołym okiem widac pozytywne zmiqny w naszej gminie. Na placu targowym nastepne beda dni gminy Hasiakowo
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105