Strona główna

„Transporter zwierząt” Julii Nguyen Van wyróżniony

5
Napisany dnia: 30.03.2019, 13:26 , Tagi: Brak

Rysunek jest wielką pasją czternastoletniej Julii Nguyen Van. Praca jaślanki pt. „Transporter zwierząt” zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim etapie konkursu plastycznego „Samochód Marzeń 2019” zorganizowanego dla dzieci przez Toyota Motor Corporation. Rysunek autorstwa Julii weźmie teraz udział w jego drugim, międzynarodowym etapie. Stawką jest wycieczka do Japonii.

Konkurs, do którego Julia Nguyen Van zdecydowała się zgłosić swoją pracę organizowany jest przez Toyota Motor Corporation od trzynastu lat. W Polsce „Toyota Dream Car Art Contest" odbył się po raz dziewiąty. Jego celem, niezmiennie, od lat jest wyróżnienie autorów prac potwierdzających ich pomysłowość, kreatywność oraz umiejętności twórcze.

Do trzech razy sztuka

Tegoroczna edycja konkursu jest trzecią, w której Julia zdecydowała się wziąć udział. Tym razem jednak jej praca zdobyła uznanie jury. Jak przyznaje, do udziału w konkursie przed laty zachęciła ją nauczycielka plastyki. – Po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie, dlatego, że zainteresowała mnie jego tematyka.  Lubię zwierzęta i interesuję się ochroną przyrody, więc pomyślałam, że spróbuję w nim swoich sił. Było to o tyle łatwe, że wszystko, co rodzi się w mojej głowie staram się przelewać na papier  – wyjaśnia.     

Determinacja czternastoletniej jaślanki opłaciła się. Julia będąca uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-15 lat. Jej dzieło znalazło się w gronie dwunastu najlepszych prac spośród wszystkich zgłoszonych w tegorocznej edycji konkursu.

Rysunek powstał dzięki zastosowaniu techniki outline z wykorzystaniem cienkopisu. Całość została wykolorowana kredkami akwarelowymi. W „Transporterze zwierząt” Julia przeciwstawia sobie rozwój cywilizacyjny i jego konsekwencje dla środowiska naturalnego. Paradoksalnie samochód, symbol nowoczesności przedstawiony jest jako pojazd, dzięki, któremu ochrona środowiska i zagrożonych gatunków staje się możliwa i skuteczna.

Wyróżnienie Julia Nguyen Van odebrała w siedzibie dealera Toyoty w Jaśle. Gratulacje, pamiątkowy dyplom oraz nagrody otrzymała z rąk Konrada Bukowskiego, przedstawiciela Autoryzowanej Stacji Obsługi Toyota w Jaśle. Tutaj też znalazło się specjalne miejsce dla wyeksponowania pracy autorstwa Julii.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Baba -jaga
dnia 30.03.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
15
Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszym rozwijaniu talentu!
@ Grucha
dnia 30.03.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
4
Dużo inspiracji
@ MM
dnia 31.03.2019, 20:41
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje - piękna praca i nie łatwa technika. Powodzenie dalszych udziałów w konkursach.Pozdrawiam
@ artystaa
dnia 31.03.2019, 20:57
Ocena
komentarza:
-6
w Jaśle co drugi to artysta malarz
@ PRIMA APRILIS
dnia 01.04.2019, 10:09
Ocena
komentarza:
1
W naszym mieście co drugi też pieśniarz abo pieśniarka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105