Strona główna

„Transporter zwierząt” Julii Nguyen Van wyróżniony

5
Napisany dnia: 30.03.2019, 13:26 , Tagi: Brak

Rysunek jest wielką pasją czternastoletniej Julii Nguyen Van. Praca jaślanki pt. „Transporter zwierząt” zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim etapie konkursu plastycznego „Samochód Marzeń 2019” zorganizowanego dla dzieci przez Toyota Motor Corporation. Rysunek autorstwa Julii weźmie teraz udział w jego drugim, międzynarodowym etapie. Stawką jest wycieczka do Japonii.

Konkurs, do którego Julia Nguyen Van zdecydowała się zgłosić swoją pracę organizowany jest przez Toyota Motor Corporation od trzynastu lat. W Polsce „Toyota Dream Car Art Contest" odbył się po raz dziewiąty. Jego celem, niezmiennie, od lat jest wyróżnienie autorów prac potwierdzających ich pomysłowość, kreatywność oraz umiejętności twórcze.

Do trzech razy sztuka

Tegoroczna edycja konkursu jest trzecią, w której Julia zdecydowała się wziąć udział. Tym razem jednak jej praca zdobyła uznanie jury. Jak przyznaje, do udziału w konkursie przed laty zachęciła ją nauczycielka plastyki. – Po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie, dlatego, że zainteresowała mnie jego tematyka.  Lubię zwierzęta i interesuję się ochroną przyrody, więc pomyślałam, że spróbuję w nim swoich sił. Było to o tyle łatwe, że wszystko, co rodzi się w mojej głowie staram się przelewać na papier  – wyjaśnia.     

Determinacja czternastoletniej jaślanki opłaciła się. Julia będąca uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-15 lat. Jej dzieło znalazło się w gronie dwunastu najlepszych prac spośród wszystkich zgłoszonych w tegorocznej edycji konkursu.

Rysunek powstał dzięki zastosowaniu techniki outline z wykorzystaniem cienkopisu. Całość została wykolorowana kredkami akwarelowymi. W „Transporterze zwierząt” Julia przeciwstawia sobie rozwój cywilizacyjny i jego konsekwencje dla środowiska naturalnego. Paradoksalnie samochód, symbol nowoczesności przedstawiony jest jako pojazd, dzięki, któremu ochrona środowiska i zagrożonych gatunków staje się możliwa i skuteczna.

Wyróżnienie Julia Nguyen Van odebrała w siedzibie dealera Toyoty w Jaśle. Gratulacje, pamiątkowy dyplom oraz nagrody otrzymała z rąk Konrada Bukowskiego, przedstawiciela Autoryzowanej Stacji Obsługi Toyota w Jaśle. Tutaj też znalazło się specjalne miejsce dla wyeksponowania pracy autorstwa Julii.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Baba -jaga
dnia 30.03.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
15
Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszym rozwijaniu talentu!
@ Grucha
dnia 30.03.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
4
Dużo inspiracji
@ MM
dnia 31.03.2019, 20:41
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje - piękna praca i nie łatwa technika. Powodzenie dalszych udziałów w konkursach.Pozdrawiam
@ artystaa
dnia 31.03.2019, 20:57
Ocena
komentarza:
-6
w Jaśle co drugi to artysta malarz
@ PRIMA APRILIS
dnia 01.04.2019, 10:09
Ocena
komentarza:
1
W naszym mieście co drugi też pieśniarz abo pieśniarka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105