Turniej o mistrzostwo Jasła szkół podstawowych i gimnazjalnych w tenisie stołowym
UKS Spin Jasło oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Jaśle zapraszają do uczestnictwa w turnieju o mistrzostwo Jasła szkół podstawowych i gimnazjalnych.
W turnieju nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczą w rozgrywkach II, III i IV ligi tenisa stołowego.
Rozgrywki będą prowadzone według Regulaminu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Zawody zostaną rozegrane w kategoriach: szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy, szkoły gimnazjalne - dziewczęta i chłopcy, seniorzy – kobiety i mężczyźni.
Turniej jest organizowanym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Jasła.

Rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem do dwóch przegranych gier z ustaleniem kolejności miejsc 1 – 8 oraz wyłonieniem grup zawodników zajmujących miejsca 9 – 12 i miejsca 13 - 16.
- godz. 8.30 :9.00 - Zapisy do turnieju w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja
- godz. 9.15 - Rozpoczęcie rozgrywek w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja
- godz. 15.30 : 16.00 - Zapisy do turnieju w kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
- godz. 16.15 - Rozpoczęcie rozgrywek w kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli z terenu Miasta Jasła i Gminy Jasło
Zapisy do turnieju do dnia.18.04.2012 będzie przyjmował Kierownik Turnieju Bolesław Mielec tel. 601 87 62 65.
Jan Słupski
R E G U L A M I N : II TURNIEJU O MISTRZOSTWO JASŁA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH 2012
im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”
pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła
1. Organizator rozgrywek
UKS SPIN JASŁO, ul. Lwowska 36, 38-200 Jasło
1.1. Współorganizatorzy:
Szkoła Podstawowa nr 10 im. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" w Jaśle
2. Cel rozgrywek
2.1 Upowszechnianie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
2.2 Stworzenie warunków czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego.
2.3 Propagowanie zdrowego stylu życia.
2.4 Rywalizacja sportowa między poszczególnymi szkołami
3. Uczestnictwo - w turnieju prawo startu posiadają wszyscy chętni, którzy:
3.1 Zapoznają się z niniejszym regulaminem i zobowiążą się go przestrzegać.
3.2 Nie uczestniczą w rozgrywkach II, III i IV ligi tenisa stołowego organizowanych
przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.
3.3 Dokonają terminowego zgłoszenia do turnieju na drukach organizatora w godzinach przewidzianych na zapisy.
3.4 Wystąpią w zmiennym obuwiu sportowym tzw. „halowym”.
4. Sposób przeprowadzenia rozgrywek
4.1 Rozgrywki zostaną przeprowadzone według Regulaminu Polskiego Związku
Tenisa Stołowego.
4.2 Partie będą rozgrywane do dwóch wygranych setów.
4.3 Turniej rozegrany będzie w następujących kategoriach:
- szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy
- szkoły gimnazjalne - dziewczęta i chłopcy
- seniorzy – kobiety i mężczyźni
4.4 Turniej jest organizowanym dla uczniów szkół podsawowych
i gimnazjów z terenu miasta Jasła.
4.5 Klasyfikacja indywidualna.
4.6 Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja zespołowa w następujących kategoriach:
- szkoły podstawowe – dziewczęta i chłopcy
- szkoły gimnazjalne – dziewczęta i chłopcy
4.6.1 Do klasyfikacji zespołowej zaliczają się trzy najlepsze wyniki końcowe, zawodników z jednej szkoły, w każdej kategorii.
4.7 Turniej będzie przeprowadzany systemem do dwóch przegranych gier z ustaleniem kolejności miejsc 1 – 8 oraz wyłonieniem grup zawodników zajmujących miejsca 9 – 12 i miejsca 13 - 16.
5. Punktacja.
|
5.2 Pozostali zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymują 1 punkt
5.3 W przypadku stwierdzenia mniejszej liczby zawodników niż 16 w danej kategorii Organizator zastrzega sobie prawo zmiany zasad punktacji w tej kategorii w danym turnieju
6. Termin i miejsce turnieju.
Turniej rozegrany zostanie dnia 20.04.2012r. w SP NR 10 w Jaśle
godz. 8 30 : 9 00 Zapisy do turnieju w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja
godz. 9 15Rozpoczęcie rozgrywek w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja
godz. 15 30 : 16 00 Zapisy do turnieju w kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
godz. 1615 Rozpoczęcie rozgrywek w kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne i dorośli z terenu Miasta Jasła i Gminy Jasło
7. Nagrody – Szkoły podstawowe I gimnazja
7.1. Klasyfikacja indywidualna /końcowa/.
7.1.1 Za miejsca 1 puchar, dyplom i nagrody rzeczowe
7.1.2 Za miejsca 2 – 5 - dyplomy i nagrody rzeczowe.
7.1.3. Wręczenie pucharów, nagród i dyplomów po turnieju około 30 minut po
zakończeniu ostatniego pojedynku.
7.2. Klasyfikacja zespołowa /końcowa/ szkół podstawowych i gimnazjów
7.2.1. Za 1 miejsce – puchar I dyplom.
- 8. Nagrody – Szkoły ponadgimnazjalne I dorośli
8.1 Za miejsca 1-3 puchary dyplomy i nagrody rzeczowe
8.2 Za miejsca 4-5 dyplomy i nagrody rzeczowe
8. Inne sprawy organizacyjne.
8.1. Na sali gimnastycznej obowiązuje obuwie zmienne dla zawodników jak i osób towarzyszących.
8.2. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju zobowiązany jest do sędziowania pojedynków, wyznaczonych przez sędziego prowadzącego turniej.
8.3. Zawodnicy biorą udział w turniejach na własną odpowiedzialność, organizator nie ubezpiecza uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków.
8.4. Każdy startujący uczeń zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną, a osoby dorosłe dokument tożsamości ze zdjęciem.
8.5. Organizator nie odpowiada za wypadki zawinione przez uczestników turniejów
8.6. Za rzeczy pozostawione w szatniach i na terenie obiektu organizator nie ponosi odpowiedzialności.
8.7. O sprawach nie ujętych w regulaminie decyduje sędzia i przedstawiciel organizatora turnieju.
8.8. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje przedstawicielowi organizatora.
Zapisy do turnieju do dnia.18.04.2012 będzie przyjmował Kierownik Turnieju Bolesław Mielech
Tel. 601 87 62 65
