Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uczniowie ZSUiS upamiętnili ważną rocznicę

18

10 lutego 2020 r. społeczność Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych im. Generała Józefa Hallera w Jaśle upamiętniła setną rocznicę zaślubin Polski z morzem.

Generał  Józef Haller – patron naszej szkoły, współtwórca Błękitnej Armii, jeden z najbardziej zasłużonych dowódców polskich, 10 lutego 1920 roku , dokonał w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z morzem, do którego odebrano narodowi dostęp wraz z utratą niepodległości.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania dostępu do Bałtyku, uczniowie ZSUiS upamiętnili to wydarzenie, zarazem oddając hołd patronowi szkoły.

Uroczystości odbyły się pod tablicą pamiątkową poświęconą Generałowi. Poczet sztandarowy zaciągnął uroczystą wartę honorową, odśpiewano hymn narodowy, pani dyrektor Renata Skórka, wraz delegacją młodzieży, zapaliła znicz i złożyła kwiaty. Uczniowie przedstawili także montaż słowno-poetycki.

ZSUiS w Jaśle

Napisany dnia: 12.02.2020, 09:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ uczcili
dnia 12.02.2020, 13:08
Ocena
komentarza:
-3
a potem popłyneli do rygi
@ 007
dnia 12.02.2020, 14:45
Ocena
komentarza:
1
Zgadzam sie
@ Woytazzz
dnia 12.02.2020, 15:01
Ocena
komentarza:
3
Czy naprawdę jedynym sposobem na edukację historyczną i przekazywanie młodzieży pewnych wartości w tym mieście musi być patetyczne do granic a przy tym śmiertelnie nudne układanie kwiatków na betonie?
@ dragoness
dnia 13.02.2020, 08:08
Ocena
komentarza:
-3
A może szkoła miała całościowo pojechać nad morze?
@ Znający temat
dnia 13.02.2020, 08:23
Ocena
komentarza:
5
Nie Pani sprawa Pani Kijak.
@ 008
dnia 13.02.2020, 14:15
Ocena
komentarza:
0
Mogli zagrać w okręty
@ dragoness
dnia 13.02.2020, 16:17
Ocena
komentarza:
0
Owszem moja. Durne, nic nie wnoszące do sprawy, komentarze na temat szkół i nauczycieli to zawsze będzie moja sprawa.
@ Znający temat
dnia 13.02.2020, 17:45
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje. Pani jest Naczelnikiem Wydziału Oświaty, bo tylko on może tak powiedzieć.
@ ziutek
dnia 14.02.2020, 13:47
Ocena
komentarza:
1
Znający, odwal się, bo to jedna z nielicznych inteligentnych na tym portalu.
@ MIESZKANIEC
dnia 12.02.2020, 15:30
Ocena
komentarza:
1
Zaślubiny z morzem paranoja ile razy będą jeszcze zaślubiać? Czyżby Ci co wcześniej zaślubiali wzięli z morzem rozwód?. Ale co tam przecież wycieczka nic nie kosztuje więc dlaczego by nie pojechać nad morze. Gdyby jeździli za swoje to i tych wycieczek byłoby mniej, i nie robili by z siebie pośmiewiska.
@ dragoness
dnia 14.02.2020, 07:20
Ocena
komentarza:
0
Nikt z tej szkoły nigdzie nie pojechał. A rządzących mamy takich jakich wybraliśmy, niestety. Zwłaszcza tu, w Jaśle.
@ Adam
dnia 14.02.2020, 07:28
Ocena
komentarza:
0
Większość wybrała. Nie podoba się? Nie musi Pani pracować w placówce podlegającej staroście.
@ ziutek
dnia 14.02.2020, 13:48
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 14.02.2020, 14:59
Ocena
komentarza:
0
Nie pracuję dla starosty. Zresztą nie on pierwszy i nie ostatni, przetrwałam wszystkich.
@ Tylko rzetelność
dnia 12.02.2020, 15:54
Ocena
komentarza:
2
Czytajcie tekst ze zrozumieniem. Generał Haller jest patronem tej szkoły średniej.
Generał z wojskiem przeprowadził zaślubiny z morzem i dokonał tego aktu jako pierwszy
i jedyny. Państwo znacie wersję podaną przez komunę.
@ Toja
dnia 12.02.2020, 21:51
Ocena
komentarza:
2
Wspaniałe wydarzenie. Popieram i serdecznie pozdrawiam Nauczycieli
@ jas
dnia 12.02.2020, 22:37
Ocena
komentarza:
4
Nie Haller a Haller von Hallenburg a więc niepoprawny wg obecnie obowiązującej pisowsko-ipnowskiej narracji. Podobnie inni ojcowie odzyskania niepodległości. Piłsudski - apostata, który porzucił katolicyzm przechodząc na luteranizm, Dmowski - ateista, bywalec hoteli wynajmujących pokoje na godzinę, Paderewski - mason, Witos - antyklerykał wyklinany przez biskupa tarnowskiego Wałęgę, straszącego głosujących na niego grzechem śmiertelnym, Daszyński - jak wyżej a do tego socjalista.
@ Abc
dnia 13.02.2020, 00:00
Ocena
komentarza:
13
Ta szkoła nie jest rozpieszczana pod względem dofinansowania.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105