Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uczniowie ZSUiS upamiętnili ważną rocznicę

18

10 lutego 2020 r. społeczność Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych im. Generała Józefa Hallera w Jaśle upamiętniła setną rocznicę zaślubin Polski z morzem.

Generał  Józef Haller – patron naszej szkoły, współtwórca Błękitnej Armii, jeden z najbardziej zasłużonych dowódców polskich, 10 lutego 1920 roku , dokonał w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z morzem, do którego odebrano narodowi dostęp wraz z utratą niepodległości.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania dostępu do Bałtyku, uczniowie ZSUiS upamiętnili to wydarzenie, zarazem oddając hołd patronowi szkoły.

Uroczystości odbyły się pod tablicą pamiątkową poświęconą Generałowi. Poczet sztandarowy zaciągnął uroczystą wartę honorową, odśpiewano hymn narodowy, pani dyrektor Renata Skórka, wraz delegacją młodzieży, zapaliła znicz i złożyła kwiaty. Uczniowie przedstawili także montaż słowno-poetycki.

ZSUiS w Jaśle

Napisany dnia: 12.02.2020, 09:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ uczcili
dnia 12.02.2020, 13:08
Ocena
komentarza:
-3
a potem popłyneli do rygi
@ 007
dnia 12.02.2020, 14:45
Ocena
komentarza:
1
Zgadzam sie
@ Woytazzz
dnia 12.02.2020, 15:01
Ocena
komentarza:
3
Czy naprawdę jedynym sposobem na edukację historyczną i przekazywanie młodzieży pewnych wartości w tym mieście musi być patetyczne do granic a przy tym śmiertelnie nudne układanie kwiatków na betonie?
@ dragoness
dnia 13.02.2020, 08:08
Ocena
komentarza:
-3
A może szkoła miała całościowo pojechać nad morze?
@ Znający temat
dnia 13.02.2020, 08:23
Ocena
komentarza:
5
Nie Pani sprawa Pani Kijak.
@ 008
dnia 13.02.2020, 14:15
Ocena
komentarza:
0
Mogli zagrać w okręty
@ dragoness
dnia 13.02.2020, 16:17
Ocena
komentarza:
0
Owszem moja. Durne, nic nie wnoszące do sprawy, komentarze na temat szkół i nauczycieli to zawsze będzie moja sprawa.
@ Znający temat
dnia 13.02.2020, 17:45
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje. Pani jest Naczelnikiem Wydziału Oświaty, bo tylko on może tak powiedzieć.
@ ziutek
dnia 14.02.2020, 13:47
Ocena
komentarza:
1
Znający, odwal się, bo to jedna z nielicznych inteligentnych na tym portalu.
@ MIESZKANIEC
dnia 12.02.2020, 15:30
Ocena
komentarza:
1
Zaślubiny z morzem paranoja ile razy będą jeszcze zaślubiać? Czyżby Ci co wcześniej zaślubiali wzięli z morzem rozwód?. Ale co tam przecież wycieczka nic nie kosztuje więc dlaczego by nie pojechać nad morze. Gdyby jeździli za swoje to i tych wycieczek byłoby mniej, i nie robili by z siebie pośmiewiska.
@ dragoness
dnia 14.02.2020, 07:20
Ocena
komentarza:
0
Nikt z tej szkoły nigdzie nie pojechał. A rządzących mamy takich jakich wybraliśmy, niestety. Zwłaszcza tu, w Jaśle.
@ Adam
dnia 14.02.2020, 07:28
Ocena
komentarza:
0
Większość wybrała. Nie podoba się? Nie musi Pani pracować w placówce podlegającej staroście.
@ ziutek
dnia 14.02.2020, 13:48
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 14.02.2020, 14:59
Ocena
komentarza:
0
Nie pracuję dla starosty. Zresztą nie on pierwszy i nie ostatni, przetrwałam wszystkich.
@ Tylko rzetelność
dnia 12.02.2020, 15:54
Ocena
komentarza:
2
Czytajcie tekst ze zrozumieniem. Generał Haller jest patronem tej szkoły średniej.
Generał z wojskiem przeprowadził zaślubiny z morzem i dokonał tego aktu jako pierwszy
i jedyny. Państwo znacie wersję podaną przez komunę.
@ Toja
dnia 12.02.2020, 21:51
Ocena
komentarza:
2
Wspaniałe wydarzenie. Popieram i serdecznie pozdrawiam Nauczycieli
@ jas
dnia 12.02.2020, 22:37
Ocena
komentarza:
4
Nie Haller a Haller von Hallenburg a więc niepoprawny wg obecnie obowiązującej pisowsko-ipnowskiej narracji. Podobnie inni ojcowie odzyskania niepodległości. Piłsudski - apostata, który porzucił katolicyzm przechodząc na luteranizm, Dmowski - ateista, bywalec hoteli wynajmujących pokoje na godzinę, Paderewski - mason, Witos - antyklerykał wyklinany przez biskupa tarnowskiego Wałęgę, straszącego głosujących na niego grzechem śmiertelnym, Daszyński - jak wyżej a do tego socjalista.
@ Abc
dnia 13.02.2020, 00:00
Ocena
komentarza:
13
Ta szkoła nie jest rozpieszczana pod względem dofinansowania.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105