Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

UKS Szóstka Jasło na podium turnieju w Gorlicach

18

30 września w Gorlicach odbył się Międzynarodowy Turniej w piłce nożnej o Puchar MIASTA GORLICE 2012  w kategorii ORLIKÓW 2003 i młodsi. W turnieju wystąpiły czołowe drużyny województwa podkarpackiego, małopolskiego i goście z Bardejova.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć ekip w każdej. Nasza drużyna UKS SZÓSTKA JASŁO grała w grupie ,, B ,, z pierwszą drużyną gospodarzy, TAP Tarnów, Harnasie Tymbark i Partyzant Bardejov. W pierwszym meczy gramy z Glinikiem Gorlice i niestety przegrywamy 0-3. Ale już w drugim meczu z Bardejovem zobaczyliśmy całkiem inną ,,walczącą,, drożynę SZÓSTKI i wygrywamy w pięknym stylu z uważanymi za faworytów turnieju Słowakami 3-0 po bramkach Mikołaja Raka, Dawida Nachmana i Kacpra Rogowskiego. 

Kolejny mecz i kolejne emocje czekały nas w potyczce z TAP -em Tarnów , który wygrywamy po zaciętej walce do samego końca 2-1 po trafieniach znowu Mikołaja Raka i Dawida Nachmana. Ostatnim meczem w fazie grupowej decydującym o awansie do pierwszej czwórki turnieju jest mecz z Harnasiem Tymbark. I gdy wszystkim wydawało się ,że to będzie łatwe spotkanie młodzi zawodnicy z Tymbarka postawili silny opór naszym chłopcom , niejednokrotnie zagrażając bramce w której bardzo dobrze spisywał się Kacper Warchoł i tylko dzięki jego dobrej postawie remisujemy 0-0 , a tym samym awansujemy do fazy medalowej. 

Do pierwszej czwórki awansowały również ekipy DAP Dębica , Sandecji Nowy Sącz i Glinika Gorlice. W spotkaniu z Dap-em Dębica toczymy wyrównany , stojący na wysokim poziomie mecz w którym akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą i tylko świetna gra w obronie uniemożliwiła obu drużynom zdobycie gola. Dopiero piękne uderzenie niemal z połowy boiska przez Bartosza Kafla  dał nam bramkę na wagę zwycięstwa i pozostawiał nadzieje na zwycięstwo w całym turnieju. Do ostatniego, decydującego meczu z Sandecją wychodzimy wiec w bojowym nastawieniu. Niestety , dwie szybko stracone bramki podłamują naszych zawodników i w pierwszej połowie już nie podejmują walki. Na drugą połowę wychodzi całkiem inna, zmotywowana drużyna Szóstki , która spycha Sandecję do rozpaczliwej obrony.

Na początku Kacper Rogowski strzela kontaktowego gola i ostatnie pięć minut nie schodzimy z połowy przeciwnika atakując całym zespołem ( gramy bez bramkarza , ponieważ nasz bramkarz pozostaje cały czas pod bramką rywali). Niestety rywale dobrze się bronili i dowieźli wygraną do końca i tym samym zostali zwycięzcami całego turnieju , a my kończymy turniej na trzecim miejscu.

Końcowa tabela turnieju:

1. Sandecja Nowy Sącz
2. Glinik I Gorlice
3. UKS 6 Jasło
4. DAP Dębica
5. Ziomki Rzeszów
6. Tarnovia Tarnów
7. Partizant Bardejov
8. Harnaś Tymbark
9. Glinik II Gorlice
10 TAP Tarnów

UKS SZÓSTKA JASŁO wystąpił w następującym składzie: Kacper Warchoł, Mikołaj Rak, Wiktor Majewski, Mikołaj Pezda, Dawid Nachman, Kacper Rogowski, Bartek Kafel ,Jakub Kosiba, Alan Szerląg i Grzegorz Sarnecki.

Na koniec musimy podziękować wszystkim zawodnikom ,za sportową walkę przez cały turniej i walkę do samego końca o jak najlepszy wynik naszej drużyny , jak również rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dojazdu do Gorlic.

UKS „Szóstka” Jasło

Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
0
@ rodzic
dnia 08.10.2012, 12:41 · Zgłoś
czyżby artykuł pisał wujek Kacpra W[...] ? ...
Odpowiedz
2
@ rodzic
dnia 05.10.2012, 20:09 · Zgłoś
do księgowego -coś się zatrzymałeś w czasie 5 zł może i teraz tak jest ale dla klubów pod mosirem .Szóstka za wynajęcie boiska (prawie zielonego placu ) w ubiegłym miesiącu zapłaciła 1000 zł widziałem fakturę .Odnośnie kasy od samorządu -szóstka dostaje kasę od samorządu (np. 1000 zł ) i płaci ją mosirowi za wynajęcie a ten oddaje ją urzędowi . Szóstka za każdy wstęp na mosir musi płaćic nawet czasami jak organizuje turniej o puchar miasta jasła .A godzina na trawie (chyba trawie )kosztuje 50 zł od momentu pobrania kluczy przez trenera( mimo że trening zaczyna się za 20 minut )[...]
Odpowiedz
0
@ rodzic
dnia 05.10.2012, 16:34 · Zgłoś
cił składki .cześcć
Odpowiedz
1
@ żal!!!
dnia 05.10.2012, 10:29 · Zgłoś
zawsze znajdą się ludzie ktorzy potrafią tylko krytykować i zazdrościć ze inne dzieci coś osiągają... po prostu brak słów i tyle!!
Odpowiedz
3
@ dorosły
dnia 05.10.2012, 09:50 · Zgłoś
Kochani Rodzice robicie wielki raban o wysokość składki, o ciężką pracę na treningach ale pamiętajcie, że bez pracy nic nie ma. Coś za coś. Jeśli chcecie trzymać swoje pociechy pod pierzynką, żeby się biedactwo nie zmęczyło, to Wasza sprawa i wówczas nie wysyłajcie go na trening, tylko z [...] na podwórko. Sprawa wysokości składki - nie wiem jaka jest, ale pytam czy tatusiowi i mamusi nie szkoda pieniędzy na np [...] a na sport szkoda. Moi mili, musicie trochę dorosnąć. Pozdrawiam i trzymam kciuki za pprzyszłych kadrowiczów.
Odpowiedz
2
@ koko
dnia 05.10.2012, 10:25 · Zgłoś
Święta prawda. A składa wynosi 30 zł.
Odpowiedz
1
@ maj
dnia 08.10.2012, 14:20 · Zgłoś
Napiszczcie jakie są składki w innych klubach ?
Wiem ,że chłopcy grają z cała czołowką Polski.
Trzydziesci zł czy warto ? Ja twierdze ,że tak.
Odpowiedz
0
@ koko
dnia 05.10.2012, 09:08 · Zgłoś
Wszystkie dobre kluby pobierają składkę i to nie taką małą. Można zawsze zapisać dziecko do klubu gdzie nie ma składek, ale czego się tam nauczy.
Odpowiedz
1
@ ere
dnia 05.10.2012, 08:43 · Zgłoś
Zawodnicy SZÓSTKI maja darmowy wstęp na basen powiązany z nauką pływania prowadzona przez wynajętych instruktorów. Środki zostały pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Policzcieile miesiecznie wydać trzeba na 4 wejścia na besen i 4 lekcje pływania. Kwota ta przewyższa składkę członkowską, tak więc myslę że sie opłaca.
Odpowiedz
1
@ omni
dnia 05.10.2012, 09:02 · Zgłoś
Czyli to nie jest tak ze ,,szóstka,, dostaje dotacje z miasta i starostwa i za to się utrzymuje?To rodzice jeszcze muszą płacić tyle co tutaj ktoś napisał?To jest chore.
Odpowiedz
2
@ saa
dnia 05.10.2012, 09:57 · Zgłoś
Przynajmniej SZÓSTKA nie publikuje na swojej stronie WWW listy zawodników zalegajacych ze składkami tak jak robia "INNE KLUBY" http://czarnijaslo99.futbolowo.pl/news,1541891,zaleglosci-finansowe.html
Odpowiedz
1
@ ksiegowy
dnia 05.10.2012, 06:57 · Zgłoś
Tylko jeszcze kilka lat temu żaden klub nie brał opłaty za grę (naukę) w żadnym klubie piłki noznej była tylko składka członkowska np. w MOSIR-rze 5 pln miesięcznie ,ale za to wstępy na obiekty ośrodka były za darmo.Niestety opłaty za szkolenie wprowadził UKS 6 Jasło ,a ludzie płacą,dojeżdzają na mecze czy turnieje swoimi samochodami,płacą za sprzęt a klub ma czelność brać kasę z samorządu.
Odpowiedz
-2
@ dom Szanownego Pana [...]
dnia 04.10.2012, 21:41 · Zgłoś
Jaki wydatek?
Ile kosztuje nauka godziny pływania lub godziny jazdy na nartach.
W szóstce opłacisz za to miesiąc i jeszcze zostanie na [...].
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 05.10.2012, 07:19 · Zgłoś
Jak sie jest jasielskim pseudo biznesmenem to zapewne masz racje starczy na browara ale jesli jest sie rodzicem dziecka,jednym z 18%rzeszy bezrobotnych w powiecie jasielskim to juz ani na browara ani na opłate kopania piłki przez dzieciaka nie starczy. Sprzet,dojazd i wygórowane składki to koszt około 100 zł za ta zabawę.
Odpowiedz
2
@ LUKAS
dnia 04.10.2012, 15:00 · Zgłoś
Brawa ALAN !!! Tylko tak dalej :)
Odpowiedz
2
@ jaślanin
dnia 04.10.2012, 14:53 · Zgłoś
No brawo!! w końcu jakiś sukces tego rocznika:) oby tak dalej!! teraz będzie już tylko lepiej, ale trzeba chcieć i ciężko pracować na treningach :)
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 04.10.2012, 17:00 · Zgłoś
W tym wieku dzieci maja się bawić i ma sprawiać im piłka przyjemność a nie ciężko pracować na treningach i wysłuchiwać wrzasków trenerów i rodziców o niespełnionych ambicjach.Dlaczego za to żeby trenować w 6 trzeba tak dużo płacić?Co z dziećmi,których rodziców nie stać na taki co miesięczny wydatek?
Odpowiedz
1
@ jaślanin
dnia 04.10.2012, 21:49 · Zgłoś
Chodziło o ciężką pracę po to żeby osiągać sukcesy, bo dzieciaki chcą zdobywąć I miejsca na turniejach i ich to cieszy... Dużo płacić?? bez przesady...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.