V Gminny Turniej Piłki Siatkowej w Nowym Żmigrodzie
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi. Zapełnia on lukę, jaką jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Organizuje różnego rodzaju imprezy kulturalne i sportowo-rekreacyjne.

Dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Nowego Żmigrodu 15 lipca na działce
rekreacyjnej „Oaza Spokoju” odbył się V Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora
Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Do corocznego turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn. Zainteresowanie było bardzo duże,
ale możliwość startu większej ilości uczestników była niemożliwa. Do turnieju zgłoszono
następujące drużyny: Dętka Sośniny, After Party Kąty, Łężyny, Łysa Góra, Nie Ma
Lipy Gorzyce, Kąty 1, Przepióreczki Mytarka, Orgazmus Reaktywacja Nowy Żmigród,
Brzezowa. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach systemem każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji do finału zakwalifikowały się trzy zespoły: After Party Kąty, Łężyny, Dętka Sośniny.

Oto wyniki: After Party Kąty - Dętka Sośniny 0:2, After Party Kąty - Łężyny 2:1, Łężyny - Dętka Sośniny 1:2. A oto końcowe wyniki zawodów: 1- Dętka Sośniny, 2- After Party Kąty, 3- Łężyny, 4- Łysa Góra, 5- Nie Ma Lipy Gorzyce, 6- Brzezowa, 7- Kąty 1, 8- Przepióreczki Mytarka, 9- Orgazmus Reaktywacja Nowy Żmigród. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie uczestników i kibiców. Rywalizacja przebiegała w zaciętej, ale
sportowej atmosferze. Zachowanie zawodników oraz kibiców było wzorowe, za co w imieniu organizatora serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wręczył je dyrektor GOK. Zawody sędziowali: sędzią główny - Antoni Hućko oraz sędzia
pomocniczy - Andrzej Ciekliński. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w
organizacji tej sportowo-rekreacyjnej imprezy. Dziękujemy też TMNŻ za udostępnienie
działki. Do zobaczenia w przyszłym roku.
(jd)
