Strona główna

W galerii JDK. Sztuka ludowa i nieprofesjonalna

2
Napisany dnia: 13.12.2018, 09:43 , Tagi: Brak

Antoni Bolek otrzymał nagrodę główną VIII Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej, zorganizowanego przez Jasielski Dom Kultury. Otwarcie pokonkursowej wystawy, połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyło się w poniedziałkowy wieczór, 10 grudnia br.

Ósmemu biennale, wypadającemu w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przyświecało hasło „Skąd nasz ród”. Jak czytamy w protokole, zgłoszone na konkurs prace oceniła komisja w składzie: Zbigniew Wolanin, etnograf, kierownik Działu Współczesnej Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu; Anna Brożyna, instruktor do spraw plastyki i wystawiennictwa w JDK, kurator konkursu oraz Ewa Kusiak, instruktor ds. plastyki w JDK, sekretarz konkursu. Jurorzy, uznając, iż prace prezentują wysoki poziom artystyczny i są tematycznie zgodne z zawartą w regulaminie formułą nawiązania do 100. rocznicy odzyskania niepodległości, postanowili uhonorować nagrodami i wyróżnieniami wszystkich uczestników VIII biennale.

Pokonkursową wystawę otworzył dyrektor JDK Janusz Szewczyk, który również wręczył laury i złożył gratulacje uczestnikom biennale. Wernisaż uatrakcyjnił występ Oliwii Lewandowskiej, uczestniczki zajęć wokalnych prowadzonych w JDK przez instruktorkę muzyki Ewę Grzebień.

Ekspozycja, którą - do końca stycznia 2019 r. - można oglądać w galerii JDK, została uzupełniona o prace ze zbiorów JDK autorstwa: Eugenii Kuzyk-Czerwonki, Antoniego Bolka i Edwarda Niezgody.

NAGRODZENI

Nagroda główna: Antoni Bolek z Załęża (malarstwo i rzeźba);

Rzeźba: 1. Adam Rąpała z Jasła, 2. Jan Wojtas z Przysiek, 3. Kazimierz Dzik z Załęża;

Malarstwo: 1. Marta Przybyłowicz z Pustej Woli, 2. ex aequo Barbara Józefowicz z Jasła, Dorota Malarz z Wolicy.

WYRÓŻNIENI

Wyróżnienie specjalne - malarstwo i płaskorzeźba: Wojciech Niezgoda z Dąbrówki;

Wyróżnienie - malarstwo: Waldemar Olbrot z Jasła;

Wyróżnienia za udział: Bożena Stefańska z Gąsówki, Emilia Juszczak z Warzyc.

 st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jfdfjkljbn
dnia 13.12.2018, 12:14
Ocena
komentarza:
0
Czemu cię nie było Lori byś się pokazała
@ Ja
dnia 15.12.2018, 22:41
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje dla Pani Doroty Malarz :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105