W JDK. Feryjna grafika.
Kilkanaście osób wzięło udział w warsztatach projektowania graficznego „Tuszem i patykiem”, które odbyły się w ramach zajęć feryjnych w Jasielskim Domu Kultury.



Dwudniowe warsztaty (19, 20 bm.) prowadziła Katarzyna Gądek, graficzka JDK. Na pierwszych zajęciach młodzież dowiedziała się co to w ogóle jest grafika, jak się ją wykonuje, jakich materiałów używa itp. Uczestnicy zajęć zobaczyli też odbitki kilku grafik wykonanych przez Katarzynę Gądek i linorytowe matryce tych prac, a następnie, po obejrzeniu przykładowych ekslibrisów projektowali własne. Następne zajęcia poświęcone były ćwiczeniom graficznym, przy których uczniowie musieli się wykazać wyobraźnią, bo ich zadaniem było takie uzupełnienie plamy tuszu na kartce, żeby całość coś przedstawiała.
JDK




