Strona główna

Wakacje dobrze zaprogramowane po raz piąty w jasielskiej Bibliotece

17
Napisany dnia: 03.07.2019, 09:06 , Tagi: Brak

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne spotkania z technologią w ramach piątej edycji akcji: Wakacje dobrze zaprogramowane.

Dzieci od najmłodszych lat korzystają z tabletów i komputerów. Ważne jest, aby robiły to mądrze. Komputer czy tablet to nie tylko surfowanie w sieci, ale mnóstwo interesujących aplikacji, rozwijających zdolność logicznego myślenia i kreatywność. Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowaliśmy dwa cykle warsztatów: dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz dla młodzieży w wieku 11-15 lat. Nasze zajęcia to okazja na poznanie rozmaitych aplikacji na tablety, tworzenia kolaży i memów, pracy z robotami i miłego spędzenia czasu na pasjonującej, edukacyjnej zabawie. Na warsztaty obowiązują zapisy do 15 lipca!

W lipcu zapraszamy młodzież w wieku 11-15 lat:

18 lipca godz. 11.00 – Memomania 1

25 lipca godz. 11.00 – Memomania 2

W sierpniu zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat:

8 sierpnia godz. 11.00 – Wakacyjne Laboratorium 1

22 sierpnia godz. 11.00 – Wakacyjne Laboratorium 2

Przyjdź do Biblioteki i zaprogramuj udane wakacje!

Zapisy i szczegółowe informacje:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1

Oddział dla Dzieci I Młodzieży 13 446 26 02 wew. 35

 MBP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 03.07.2019, 10:11
Ocena
komentarza:
-8
Przy takich nakładach z budżetu lokalnego, to trzeba choć troszkę pokazać swojej efektywności i zapotrzebowania na tego rodzaju działalność...Propaganda konieczności wydatkowania takich sum ze wspólnej kasy musi znaleźć uzasadnienie przynajmniej w reklamie i wszechobecnych plakatach...
@ dragoness
dnia 03.07.2019, 12:21
Ocena
komentarza:
7
Czy pan w ogóle wie, gdzie jest biblioteka i co się tam dzieje? Sądząc po idiotycznych komentarzach; wątpię.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.07.2019, 22:05
Ocena
komentarza:
-6
Dostrzegam efekty pracy takich instytucji, a raczej ich brak na "lokalnym podwórku"...
@ dragoness
dnia 05.07.2019, 22:18
Ocena
komentarza:
5
Się nie patrzy, się nie widzi. dzieci się nie ma, książek się nie czyta. Przykre.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.07.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
-8
Sie widzi - jak w nie tak odległych czasach 1 osoba w bibliotece potrafiła obsłużyć wszystkich czytelników: była kierownikiem. pracownikiem i sprzątaczką... a teraz... ???
@ dragoness
dnia 06.07.2019, 00:45
Ocena
komentarza:
1
Pan wehikułem czasu z XIX wieku tu przybył?
@ Nie
dnia 08.07.2019, 06:22
Ocena
komentarza:
-5
Jeżeli biblioteka jest potrzebna, to należy poddać ją prywatyzacji. Jak na swoje utrzymanie zarobi, to jest potrzebna. W przeciwnym wypadku zlikwidować. Dlaczego podatnicy mają utrzymywać taką instytucje, która nikomu nie jest potrzebna.
@ dragoness
dnia 08.07.2019, 08:58
Ocena
komentarza:
5
Biblioteka jest potrzebna ludziom inteligentnym, chcącym wychować inteligentne dzieci, a nie mającym pieniędzy na kupowanie coraz droższych książek.
@ Olek
dnia 08.07.2019, 15:28
Ocena
komentarza:
-2
Coś tu nie tak. Nie stać na książki, ale dzieci się robiło. Czas wrócić do wspaniałych czasów przedwojennych-nie stać na szkołę, nie posyłam do szkoly. Czysty komunizm. Biedota kończy szkoły i zajmuje stanowiska. Coś tu nie tak.
@ Tylko normalność
dnia 04.07.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
-2
Czy pani/n w ogóle wie, gdzie gdzie jest pasieka w mieście Kołaczyce i co tam się dzieje ? To już XII edycja. Tak XII.
@ Do Olka
dnia 09.07.2019, 10:32
Ocena
komentarza:
0
Jaki Ty biedny jestes na umysle...
@ Olek @Do Olka
dnia 09.07.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
1
Po tym komentarzu widać efekt uczęszczania biedoty do szkoły.
@ Do Olka
dnia 09.07.2019, 16:02
Ocena
komentarza:
1
Nie klasyfikuje ludzi na biednych i bogatych a raczej na mądrych i glupich...Ciebie bardzo latwo sklasyfikowac.
@ Olek @Do Olka
dnia 09.07.2019, 16:42
Ocena
komentarza:
0
Zasobnosc portfela to jest coś. Co kupisz za mądrość?
@ dragoness
dnia 09.07.2019, 18:48
Ocena
komentarza:
-1
Przyjaciół.
@ Olek
dnia 09.07.2019, 19:51
Ocena
komentarza:
0
Ciekawe. Nie spotkałem się z tym.
@ dragoness
dnia 09.07.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
1
Może masz tylko pieniądze.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105