Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019. Niedziela z Pepą, Melą i Kwi

0

Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w kolejnym, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury, popołudniu z cyklu „Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019”. Tym razem - w niedzielę 14 lipca br. - najmłodsi jaślanie z opiekunami zostali zaproszeni na Osiedle Śródmieście, gdzie trzy wesołe świnki: Pepa, Mela i Kwi, które przyjechały z Dąbrowy Górniczej, poprowadziły zabawę.

Spotkanie miało odbyć się w przy parkowej glorietce, ale ze względu na niepewną pogodę zostało przeniesione do JDK. Rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego. Jego bohaterami były trzy dorastające świnki: dwie niegrzeszące rozumem siostry - Pepa i Mela oraz ich odpowiedzialny brat Kwi. Pojawiły się też inne, znane z różnych bajek postacie. Oglądający bajkę najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że zabawa jest przyjemna, ale nie najważniejsza w życiu, a ten, kto tego w porę nie zrozumie, może marnie skończyć.

Po spektaklu całe towarzystwo (dzieci, ich opiekunowie i świnki trzy) przeniosło się na taras JDK, gdzie Pepa, Mela i Kwi poprowadziły zabawy dla dzieci, do których wciągnęły również dorosłych. Najpierw dzieciaki próbowały tańców raperskich, potem odtańczyły „Kaczuchy” z wygibasami, a następnie wszyscy, łącznie z dorosłymi stworzyli orkiestrę symfoniczną, złożoną z trzech sekcji: dętej z zawołaniem „tamtabadam”, perkusyjnej z zawołaniem „łubudubu” i smyczkowej z zawołaniem „dyludylu”. Orkiestra „zagrała” pod dyrekcją Kwi. Potem był pociąg jadący przez świat, z przystankami na tańce charakterystyczne dla poszczególnych krajów, zagadki owocowo-warzywne z nagrodami, zabawy z piłką, balonami i hula-hop, a na zakończenie malowanie kredą po płytkach chodnikowych, kredkami po papierze i farbami po folii rozciągniętej pomiędzy drzewami. Ostatnią - malarską - część spotkania przygotowały plastyczki z JDK.

Tegoroczne Wakacyjne Spotkania Artystyczne dla dzieci odbyły się już na osiedlach: Kopernika (środa 3 lipca), Żółków (czwartek 4 lipca), Ulaszowice z Brzyszczkami (środa 10 lipca), Rafineria z Gądkami (czwartek 11 lipca) i Śródmieście (niedziela 14 lipca). Następne zaplanowano na: Osiedlu Mickiewicza (wtorek 16 lipca), Osiedlu Bryły z Osiedlem Kaczorowy (środa 17 lipca) oraz - ostatnie - na Osiedlu Górka Klasztorna (czwartek 18 lipca).

Organizatorem WSA 2019 jest Jasielski Dom Kultury. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Jasło w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii „Postaw na Rodzinę”.

JDK - st

Napisany dnia: 16.07.2019, 09:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105