Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
W Kołaczycach na ul. Burmistrza Wiejowskiego (DK73) doszło dzisiaj do zdarzenia drogowego z udziałem Fiata Seicento. 67-letni kierowca pojazdu stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni doprowadzając do dachowania samochodu.
Zaledwie wczoraj pisaliśmy o tym, że drapieżniki coraz częściej pojawiają się w pobliżu ludzkich siedlisk. Wieczorem otrzymaliśmy zdjęcia od Czytelnika na których wyraźnie widać ślady pozostawione przez niedźwiedzia. Natknął się na nie w pobliżu polany Świerzowskiej na szlaku rowerowym Folusz - Świątkowa Wielka.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie - Wydział Ochrony Przyrody i i Obszarów Natura 2000, 10 marca br. wydała oficjalne oświadczenie w sprawie ponownego pojawienia się wilków i niedźwiedzie na podkarpaciu. Zwierzęta widziane były m.in. w Czeluśnicy i Wrocance.
Samorządy na Podkarpaciu mogą starać się o środki na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. - Dla województwa podkarpackiego – dzięki środkom uruchomionym w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – przeznaczono 32 mln zł – mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.
Rada Gminy Tarnowiec podjęła uchwałę ws. udzielenia pomocy w formie dotacji celowej dla Województwa Podkarpackiego, na realizację zadania pn.: “Opracowanie wstępnego studium planistyczno – prognotycznego dla linii kolejowej nr 166 Dębica - Jasło”. Samorząd gminy przeznaczył na ten cel kwotę 30 tys. zł.
W tym tygodniu zostanie przekazany plac budowy firmie, która wygrała przetarg na zagospodarowanie zbiornika wodnego w Krempnej na rzece Wisłoce. Jak poinformował wójt gminy, prace mają zakończyć się w październiku br.
Od 14 marca 2021 r. obowiązuje wiosenna korekta rozkładu jazdy pociągów. W przypadku oferty połączeń na trasie, których znajduje się Jasło nie zaszły znaczące zmiany. Warto zwrócić jednak uwagę na zmiany w godzinach odjazdów i przyjazdów poszczególnych pociągów. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 12 czerwca br.
Policjanci w wydziału ruchu drogowego zatrzymali 25-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. Do policyjnego aresztu trafił także jego znajomy, który posiadał przy sobie niedozwolone substancje. Obaj usłyszeli już zarzuty, niebawem za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
17 marca 2021r. (środa) serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego sklepu sportowo-turystycznego SPORT4U. Sklep znajduje się w Jaśle przy obwodnicy, w nowym budynku firmy UNIMET – ul. Piłsudskiego 53 (środkowy lokal).
Od 17 lutego br. Do 15 marca br.trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wydarzenie polega na przejściu nocą, w ciszy ponad 40 kilometrów kontemplując przy tym tajemnicęmęki Jezusa Chrystusa. W Jaśle dla uczestników przygotowano 5 tras.
Zarząd ZPOW „Vortumnus” Sp. z o.o. pragnie serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych Współzałożyciela firmy i jej długoletniego Prezesa Ś.P. STANISŁAWA WÓJCIKA.
W ubiegłym roku do urzędu miasta wpłynął wniosek o sporządzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Konopnicka-Piłsudskiego dla trzech działek, umożliwiającego inwestorowi realizację zabudowy wielorodzinnej.- W środku osiedla domów jednorodzinnych ma powstać blok do dwunastu metrów wysokości? My się nie zgadzamy na zmianę planu. Takie inwestycje powinny być realizowane w innym miejscu a nie między domami – burzą się mieszkańcy ul. Konopnickiej w Jaśle.
Pierwsze w 2021 r. ognisko ptasiej grypy (HPAI) na podkarpaciu wykryto w gospodarstwie komercyjnym w Ostrowie, gdzie hoduje się ok. 5 tysięcy indyków rzeźnych. Wojewoda Ewa Leniart zwołała w tej sprawie Zespół Zarządzania Kryzysowego.
"Elity Smaku" nie trzeba nikomu przedstawiać. Od dwóch dekad popularna w Jaśle restauracja raczy swoich klientów wyśmienitymi potrawami. Bistro nie przestaje zaskakiwać tych, którzy lubią dobrze i smacznie zjeść. W jej kuchni zagościły nowe smaki. Teraz można tam zjeść przepyszne burgery tworzone według oryginalnej receptury.
Rada Gminy Tarnowiec nie zajęła stanowiska ws. zwolnienia dyscyplinarnego radnej Teresy Grzesik. Radni zdecydowali o zdjęciu z porządku obrad projektu uchwały o wyrażeniu zgody na zwolnienie pracownicy GPGK w Tarnowcu z pracy bez wypowiedzenia. Miłosz Leszkiewicz pełniący obowiązki wójta gminy Tarnowiec ostrzegł radnych, że bezczynność w tej sprawie najprawdopodobniej skutkować będzie skargą pracodawcy.
Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle jest w dramatycznym stanie. Najgorszy jej odcinek znajduje się przy Poradni Specjalistycznej i aż się prosi o generalny remont. Sęk w tym, że właścicieli drogi jest trzech. Miasto i Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jaśle w tym roku chcą przystąpić do poprawy jej nawierzchni. Czy dyrekcja jasielskiego szpitala również przyłączy się do tego zadania?<FOTO>
Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że od dnia 11.03.2021 r. od godz. 16 00 do dnia 12.03.2021 r. do godz. 07 00 prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, lokalnie do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa i południowego zachodu.
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Stanisława Wójcika, współzałożyciela firmy Vortumnus i naszego Prezesa. Wszyscy do końca wierzyliśmy, że do nas wróci…
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zachęca osoby, które przechorowały COVID-19 do oddania osocza. Przetoczone osocze wraz z przeciwciałami ma pomóc w leczeniu osób z zagrażającymi życiu objawami.
Teresa Grzesik, pracownica Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu sp. z o.o. i zarazem gminna radna stoi przed widmem dyscyplinarnego zwolnienia z pracy. Uważa jednak, że została potraktowana zbyt surowo w stosunku do wagi popełnionego przewinienia. Przekonuje, że do końca walczyć będzie o dobre imię, które niesprawiedliwie wystawiono na szwank. Część radnych Rady Gminy Tarnowiec nie ma wątpliwości, że sprawa Teresy Grzesik to kolejny krok na drodze do „zdyscyplinowania” rady przez pełniącego obowiązki wójta gminy – Miłosza Leszkiewicza.