Strona główna

Wizerunek rzecz święta

51
Napisany dnia: 08.02.2010, 12:54 , Tagi: Brak
Jakiś  czas temu „Nowiny” za sprawą redaktor Wawro przedstawiły okres burmistrzowania Marii Kurowskiej jako ciągłe pasmo niepowodzeń.  Stopień, w jakim opinia dziennika jest słuszna to temat na oddzielny tekst, ale nie można nie zauważyć, że jedna z przegranych już teraz niesie za sobą wyjątkowo dotkliwe skutki.


Tych, którzy nie dowierzają, że burmistrz Kurowska w ciągu kilku lat urzędowania poniosła całkowitą wizerunkową porażkę, wystarczy odesłać do niedawnego programu telewizyjnego z jej udziałem. Z ust pani burmistrz nie padło ani jedno słowo, które w jakikolwiek sposób ośmieszałoby Jasło i jaślan, a internauci i tak uznali występ za kompromitację. Nawet jeśli pominąć wypowiedzi pajaców internetowych mieszających z błotem dla zasady i bez żadnych podstaw merytorycznych, to i tak wydaje się, że urzędująca burmistrz znalazła się w sytuacji, w której każde jej działanie wykraczające poza nieinteresujące nikogo czynności urzędowe zostanie skrytykowane. Odpowiedzialność w dużym stopniu ponosi sama Kurowska, której czynności wokół kreowania swojego wizerunku powinny trafiać do podręczników marketingu jako przestroga. Przykłady są aż nazbyt oczywiste.

Wróć szanowny Czytelniku pamięcią do zamieszania wokół rzekomo pronazistowskiego dębu. Wystarczyłoby jedno zdanie z ust pani burmistrz stwierdzające, że dopóki nie pojawią się niepodważalne dowody co do przeszłości drzewa, nie zajmie ona żadnego oficjalnego stanowiska. Najprawdopodobniej pozwoliłoby to załatwić sprawę bez większego szumu, ukręcając jej z braku wspomnianych dowodów łeb (co najwyżej media pozawracałyby przez jakiś czas głowę historykom). Tymczasem Kurowska rozegrała sprawę w sposób najgorszy z możliwych wdając się w niczemu nie służące dyskusje, a im głębiej brnęła w tłumaczenia, tym bardziej cierpiał na tym jej wizerunek. Pani burmistrz przekonywała i zapewne przy każdym kolejnym przypomnieniu sprawy będzie przekonywać, że afera wokół dębu nie zaszkodziła ani miastu, ani jej samej. Jednak chociaż to właśnie za kadencji Kurowskiej ofiary II wojny światowej upamiętniono pomnikiem, a poległych w Katyniu tablicą i obchodami rocznicowymi, okres jej urzędowania jaślanom będzie się kojarzyć (o ironio!) przede wszystkim z Hitlerem – tak samo, jak Biedronka do dziś jest synonimem niewolniczej pracy, a Constar zakładem, gdzie wędliny odświeża się płynem do naczyń. Ciężko o lepszą ilustrację wizerunkowej, jak nazywają to młodzi, wtopy.

Jeżeli sprawa dębu na Kołłątaja była marketingowym strzałem w stopę, to w kwestii pamiętnej pielgrzymki można mówić o odcięciu sobie obydwu nóg na raz. Rzecz nie w tym, że burmistrz użyła samochodu służbowego do celu związanego raczej z prywatną sferą życia. Problemu nie stanowi też koszt wyjazdu; 120 złotych (według ustaleń Komisji Rewizyjnej tyle pochłonęła pielgrzymka) to na każdego mieszkańca miasta po około pół grosza, a więc zarzut o nadwyrężeniu publicznych środków jest mało przekonywujący. Chodzi jednak o to, że sprawując funkcję publiczne i jednocześnie mając na uwadze swój wizerunek na pewne rzeczy pozwalać sobie po prostu nie można. Ryzyko negatywnego odbioru wyjazdu na pielgrzymkę było tak oczywiste, że nawet dziecko byłoby w stanie je przewidzieć. Dodatkowo potęgował to ryzyko fakt, że pani burmistrz wówczas miała na koncie już kilka gaf. Wtedy każda następna urastałaby w społecznym odbiorze do rozmiarów gigantycznego blamażu, nawet gdyby w rzeczywistości była mało szkodliwym nieporozumieniem. I tak też się stało.

Podstawowa w kreowaniu pozytywnego wizerunku prawidłowość nie dotarła i, sądząc po sposobie przedstawienia kwestii pielgrzymki w liście otwartym do „Nowin”, nadal do pani burmistrz nie dociera. Kurowska broni swych racji wyjątkowo nieudolnie, ale nawet gdyby wytoczyła argumenty nie do zbicia, to i tak w świadomości większości jaślan nie zostanie to wzięte pod uwagę. Z podobną historią do czynienia miał niegdyś premier Cimoszewicz, który z rozbrajającą szczerością wyznał poszkodowanym przez powódź, że popełnili błąd nie ubezpieczając się. Za ewidentną, choć niewygodną prawdę polityk musiał przepraszać, a i pomimo tego przez niektórych nadal jest uważany za persona non grata.

Wizerunkowych pomyłek w ciągu kadencji można doszukać się więcej, ale te dwie wystarczą do zauważenia pewnej prawidłowości. Największym błędem w rozumowaniu jasielskiej burmistrz jest brnięcie w zaparte, nawet przy ewidentnym braku racji. Może to właśnie ten upór nie pozwolił dotąd wyciągnąć wniosków z płynącej zewsząd krytyki (tej konstruktywnej, bo w ściganiu niedouczonych pajaców za wulgarne i naruszające prywatność komentarze Kurowska ma absolutną rację) i przekonanie o słuszności własnych działań pogłębia tylko frustrację jaślan. Jeżeli urzędująca burmistrz rzeczywiście zamierza ubiegać się o reelekcję, jej obecna sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Odbudowanie zaufania małej i w wielu przypadkach skrajnie negatywnie nastawionej społeczności w tak krótkim czasie, jaki pozostał do wyborów wydaje się niemożliwe. Ale jeśli Kurowskiej jakimś cudem się to uda, po raz drugi posłuży specjalistom od marketingu jako wzór. Tym razem do naśladowania.

TSM


Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ cytat
dnia 08.02.2010, 13:09
Ocena
komentarza:
0
Wyzwać czy pomówić oto jest pytanie
Każdy w tej materii ma już swoje zdanie
Lecz sąd rozstrzygnie niech pospólstwo wierzy
Że ich zamknę w lochu co niektórych w wieży

Tak zacnej królowej się nie krytykuje
Bo ci co to robią to są zwykli zbóje
Wiec wytępię pospólstwo ja tu przecież rządzę
Mam pod sobą sądy i wielkie pieniądzę

Wiecznie będę królowa tego grodu
Bo pochodzę z królewskiego rodu
Nie igracie zemną przestępcy internetowi
Sąd i prokurator z wami porządek zrobi

Nadworny marszałek Sam Stanisław wielki
Wesprze swą królową nawet od butelki
Co on każe sądy zaraz wykonają
Takie to układy dziś królowie mają

Morał bajki taki nie PISzcie źle o swej królowej chłopaki

autor PO-ETA
@ No
dnia 08.02.2010, 13:23
Ocena
komentarza:
0
TSM- Artykuł reporterski musi być OBIEKTYWNY, nie stronniczy. Ty, jako pewnie młody reporter ( o ile można nazwać nim autora tego artykułu) wygłaszasz tu swoje opinie i sądy. Żaden szanujący się portal nie pozwoliłby sobie na to. Zresztą wałkujesz ciągle tą samą sprawę-Nic nowego nie wnosisz.
I czemu nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem?
...
@ ZULU GULA
dnia 08.02.2010, 13:24
Ocena
komentarza:
0
Wielki szacun dla PO-ety.TO już drugie twoje wejście PO-etyckie ale jest OK.Tak trzymaj.
@ wojak
dnia 08.02.2010, 13:25
Ocena
komentarza:
0
zapytam się tylko który prokurator udostępnił p. Burmistrz listę z nazwiskami szykanujących Ją internautów bo o ile mnie pamięć nie myli może to zrobić jedynie sąd!!!
@ xx
dnia 08.02.2010, 13:27
Ocena
komentarza:
0
dobry artykuł na poziomie. Ciekawe czy Kurowska napisze list otwarty do jego autora.
Nie jestem jasnowidzem ale potrafie przewidzieć że wyborów Pani nie wygra:D
@ obserwator
dnia 08.02.2010, 13:31
Ocena
komentarza:
0
Pani M.K. lubi przytaczać przysłowia i na jednym z forum przeczytałem, że "zły to ptak co własne gniazdo kala" ale nie uznała przysłowia że "pokorne ciele dwie matki ssie". Może to byłoby receptą na powodzenie wśród jaślan ?? Należy się dostostosować do panującej sytuacji i ludzi z którymi sie pracuje.I znów przytoczę przysłowie :" kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one". A skoro już o zwierzętach to każdy wie jak trudno pewne zwierzę oderwać od koryta.Ale przecież wiadomo nie od dziś że: "prawdziwa cnota krytyk się nie boi".
@ jaj
dnia 08.02.2010, 13:52
Ocena
komentarza:
0
Nieudolność uczynić cnotą potrafią tylko PiS-uary;(
@ tancerz
dnia 08.02.2010, 13:59
Ocena
komentarza:
0
To prawda i jeszcze jeden aspekt tej analizy przedstawionej w artykule to że pani Kurowska jest nauczycielką z wykształcenia ,ma to ogromne znaczenie ,ponieważ ta grupa zawodowa ma specyficzny sposób pojmowania rzeczy oczywistych dla wiekszości ludzi .Po prostu odwracają często - gęsto kota ogonem i bóg jeden wie o co im chodzi .jedynym miejscem dla nich jest szkoła ,tam mogą się realizowć .Nie wybierajmy ludzi ,którzy mnoża absurdy i jeszcze twierdzą ze mają rację .komentarz dotyczy ytlko osob zajmujących wysokie stanowiska państwowe
@ Wanda
dnia 08.02.2010, 14:10
Ocena
komentarza:
0
Moze u schylku kariery politycznej nalezaloby sie przyznac do bledow a nie dalej brnac w samochwalstwo ,mysle ze odniosloby to duzo lepszy skutek....
@ do No
dnia 08.02.2010, 14:28
Ocena
komentarza:
0
to nie tekst reporterski tylko felieton - forma, w której autor prezentuje swój subiektywny punkt widzenia na daną sprawę.
@ jan
dnia 08.02.2010, 14:34
Ocena
komentarza:
0
nieeee, nie chce mi sie nic pisać na temat obecnego burmistrza i to wystarczy za cały komentarz do osoby publicznej.
@ aa
dnia 08.02.2010, 14:50
Ocena
komentarza:
0
czy portal Jaslo4u ma anonimowych reporterów? Dlaczego nie podpisują się imieniem i nazwiskiem tylko jakieś głupie skróty?
@ Do NO
dnia 08.02.2010, 14:55
Ocena
komentarza:
0
Drogi użytkowniku, póki po raz kolejny napiszesz taką brednię zobacz co komentujesz - to FELIETON. Felietony mają swoje prawa. Tutaj nie musisz wykazywać się obiektywizmem. Swoją drogą... (...) moim zdaniem powinny mieć one swoje miejsce, a nie znajdować się gdziekolwiek, komukolwiek się zapodoba.
@ LP
dnia 08.02.2010, 15:07
Ocena
komentarza:
0
Nawet sie nie osłabiajcie Felieton jest inna forma. To Jest zwyczajny gniot artykuł na poziomie średnim z szkoły podstawowej
@ wiolka.s
dnia 08.02.2010, 15:08
Ocena
komentarza:
0
do cyta : dlaczego kopiujesz PO-ETA , :(
@ Do Pani Burmistrz
dnia 08.02.2010, 15:44
Ocena
komentarza:
0
Proszę się nie zrażać tym artykułem, ani negatywnymi komentarzami. Większość mieszkańców Jasła bardzo Panią ceni i zagłosuje na Panią w jesiennych wyborach, a Ci co tak łgają, to niewielka grupa ludzi, którym nadal marzy się komunizm.
@ adwokat
dnia 08.02.2010, 16:14
Ocena
komentarza:
0
Żadnych osiągnięć Pani Burmistrz przez całą kad4encje,a to feler!
@ wodniak
dnia 08.02.2010, 16:27
Ocena
komentarza:
0
Stopień, w jakim opinia dziennika jest słuszna to temat na oddzielny tekst, ale nie można nie zauważyć, że jedna z przegranych już teraz niesie za sobą wyjątkowo dotkliwe skutki.
------------------------------------------------------- Napisz to po POLSKU !!!
@ Do NO
dnia 08.02.2010, 16:43
Ocena
komentarza:
0
A co ty widzisz tu stronniczego? Artykułjest klarownym podsumowaniem tego co większość z nas powtarza tu juz od bardzo dawna!!! W dodatku język juz też powinien zadowolić belfrowkie ucho- i znowu źle? No najwyraźniej wg. ciebie, rację mają ci, którzy twierdzą, że władzy autorytet i szacunek należy się z nadania( co P.Burmistrz nieomieszkała już zasygnalizować w swoim wystąpieniu). Te czasy na szczęście już minęły, chociaż co niektórzy wciąż w nich tkwią!!!!
@ uczennica
dnia 08.02.2010, 17:28
Ocena
komentarza:
0
"[...]jedynym miejscem dla nich jest szkoła ,tam mogą się realizować[...]"
proszę... "zapomniał wół, jak cielęciem był" - skoro wszyscy tak uderzają w tematykę zwierzęcą ;)
gdyby Pani M. K. zaczęła jeszcze uczyć w szkole, to już nic, tylko iść i z mostu do Wisłoki skoczyć.
na ok. 50 spotkanych przeze mnie nauczycieli, prawdziwym Nauczycielem Z Powołania było dwóch, może trzech.
ale to już inna historia

pragnę tylko zauważyć, że p. Ewa Wawro przynajmniej podpisuje się swoim nazwiskiem, a szanowny Autor Artykułu - nie. a właściwie nie artykułu - tekst zawiera ODROBINĘ subiektywnych opinii i słusznie został nazwany felietonem.
czekamy na ciąg dalszy!
@ Moim zdaniem...
dnia 08.02.2010, 17:30
Ocena
komentarza:
0
Ta pani zapomniała że pluje na rękę , która ją karmi...a to oznacza tylko jedno...pani już dziękujemy...
@ bogini
dnia 08.02.2010, 17:54
Ocena
komentarza:
0
Pani burmistrz wymyslila sobie głupawy deptak który nie jest potrzebny. zrobila tylko wiecej korków w tym małym Jaśle. zamiast trzymac kase na odsniezanie ledwo sie jezdi brawo Pani BUrmistrz!!!!
@ neutralny
dnia 08.02.2010, 18:46
Ocena
komentarza:
0
o co tu chodzi ******** wszystko negujecie a i tak do koryta nie dojdziecie
@ dDk
dnia 08.02.2010, 19:02
Ocena
komentarza:
0
Z całym szacunkiem dla autora tekstu, ale czytając go odniosłem wrażenie jakbym czytał jedną z wielu wypowiedzi pajaców internetowych mieszających z błotem dla zasady, tylko wyjątkowo rozwiniętą. Przyznaje rację Panu/Pani NO.
@ do autora
dnia 08.02.2010, 19:13
Ocena
komentarza:
0
szczery artykuł powinien być bezstronny i ukazywać jedynie czyste fakty. A ten i temu podobne są niestety czystą manipulacją dla naszych "elastycznych" czytelników
@ Dan1723
dnia 08.02.2010, 19:17
Ocena
komentarza:
0
Żal mi tej **** tylko Ibisz by przyjeżdżał do tego Jasła po kasę i tyle. Co zrobiła przez swoja kadencje nic . co parę aswlatów, Galerie co jest porażką, a resztę pieniędzy dla siebie. Miała być hala calutka kryta:hala, korty tenisowe, lodowisko i nowy hotel i co NIC.
@ Do No
dnia 08.02.2010, 21:04
Ocena
komentarza:
0
To nie jest artykuł reporterski tylko FELIETON! Więc może być stronniczy. I każdy nawet najbardziej szanujący się portal czy pismo takie felietony publikuje.
@ aspiryna
dnia 08.02.2010, 21:36
Ocena
komentarza:
0
"Wizerunek rzecz święta"-kon-Donek to TY????
@ tolo
dnia 08.02.2010, 21:59
Ocena
komentarza:
0
byl czernecki to bylo zle,wybraliscie kurowska to tez zle,trzeba bylo myslec przy wyborach,a nie wybierac ****,ktora nie ma zielonego pojecia o kierowaniu miastem
@ WYBORCA
dnia 08.02.2010, 22:09
Ocena
komentarza:
0
Pani Maria Kurowska na BURMISTRZA Ale czy koniecznie JASŁA wybory nie długo a wtedy nie trzeba będzie wypowiedzi na forach JAŚLANIE BĘDĄ GLOSOWAĆ A PO WYBORACH CZY PANI MARIA PRZEPROSI JAŚLAN ZA WYPOWIEDZ W TV ? POCZEKAMY DO WYBORÓW.,..
@ to oznacza...
dnia 08.02.2010, 23:20
Ocena
komentarza:
0
... jej koniec na arenie politycznej.
@ wiech
dnia 09.02.2010, 00:16
Ocena
komentarza:
0
Brawo autor - świetny felieton
@ do uczennica
dnia 09.02.2010, 01:17
Ocena
komentarza:
0
http://demotywatory.pl/877898/Spotkalem-dotychczas-okolo-40-nauczycieli

ups wydało się...zabierz sie moja droga do nauki a nie cytuj demotywatory?? na prawde na 50 nauczycieli tylko 2 czy trzech?? do jakiej ty szkoły chodziłaś?? dam taką rade, mysl sama za siebie swoimi (nawet glupimi) myslami a nie cytuj bezmysnie innych gdzie popadnie...
@ artykulator
dnia 09.02.2010, 08:29
Ocena
komentarza:
0
anonimowy autor felietonu nie zasługuje na miano felietonisty! nie kwestionuję zawartych opinii, nie komentuję dziennikarskiego poziomu ich przedstawienia, natomiast trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa, a nie skrywać się za trzema literami.
@ tancerz
dnia 09.02.2010, 08:52
Ocena
komentarza:
0
Masz rację uczennica ,ja też znam zaledwie garstkę belfrów którzy robią to z powołania ale są inne organizacje w których pani Kurowska na pewno się sprawdzi np kolo przyjaciól radia maryja ,rada parafialna ,może jeżdzić po kościołach z prelekcjami na temat ETYKA W MEDIACH A WARTOŚCI KATOLICKIE . Dajcie jej szanse och wy nie pokorni
@ felieton
dnia 09.02.2010, 09:29
Ocena
komentarza:
0
"Felieton - specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie."
/źródło - Wikipedia/

A swoją drogą, może by tak poczytać, douczyć się najpierw a potem się wypowiadać??

Pani Kurowska - szkoda słów.
@ ona
dnia 09.02.2010, 10:20
Ocena
komentarza:
0
A nie pomyśleliście, że trzeba być mega burmistrzem, żeby radzić sobie w tym ciemnogrodzie z różnymi gównianymi problemami? bo zamiast robić coś pożytecznego, mieszkańcy potrafią miesiącami zawracać d... bzdurami, jak chociażby srające gawrony i pieski
@ .
dnia 09.02.2010, 11:06
Ocena
komentarza:
0
Jak mam marnować swój czas czytając takie artykuły jak ten, to już więcej na tą stronę nie wchodzę.
Choćbym nawet nie lubił Kurowskiej nie wiadomo jak, to i tak bardziej tego artykułu bardziej nie trawię za jego STRONNICZOŚĆ.
@ No
dnia 09.02.2010, 12:03
Ocena
komentarza:
0
To po co ten felieton? Komu on ma coś zasygnalizować? Co ma uświadomić? Kogoś opinię?A co mnie obchodzi opinia jakiegoś TSM? Wszyscy wiedzą jaką opinie ma społeczeństwo o Burmistrz i nikt nie musi nam tego w pięknych literackich słowach uświadamiać! To tylko ruszanie G...(tylko tak mogę to nazwać)bo opinia publiczna nie ma się czym ekscytować, to drąży temat Kurowskiej! PO co pytam?Po co się jeszcze bardziej ośmieszać? Pisać felietony, reportaże, komentować, drążyć i tak już drażliwy problem całego miasta?Zacznijmy wszyscy pisać swoje obiektywne opinie o tym co się dzieje ostatnio w naszej małej mieścinie,naszym zaścianku, może portal opublikuje! Wtedy wszyscy pójdziemy siedzieć, tak jak straszą od paru miesięcy, za artykuł o dębie! P.S.Znawcy-poloniści się tu odezwali!
@ obiektywny
dnia 09.02.2010, 14:21
Ocena
komentarza:
0
Jaślanie, Wy nie liczcie że Kurowska się już wystarczajaco skompromitowała i nie zostanie Burmistrzem. W wyborach decydujący głos ma "milcząca większość" która nie ekscytuje się na codzień tym co pisze w Internecie.Dla nich Kurowska to kobieta, co już jest plusem, ma niezłą prezencję, umie się wypowiadać, jest praktykującą katoliczką, nie robiła przekrtów, ma poparcie Rzońcy, Putyry i Zajaca. To może wystarczyć do reelekcji. Jeśli inaczej myślacy chcieliby kogoś innego, to powinni go już przedstawić i promować. Jeśli zrobią to w ostatniej chwili to nie mają szans.
@ jpł
dnia 09.02.2010, 14:55
Ocena
komentarza:
0
heja, heja - polecam wszystkim dzisiejszy (9.02.2010) artykuł na ONET pt. Internauci w Polsce będą mogli odetchnąć z ulgą - http://wiadomosci.onet.pl/2126042,11,internauci_w_polsce_beda_mogli_odetchnac_z_ulga,item.html
GODNE ZAPAMIĘTANIA
@ jpł
dnia 09.02.2010, 14:59
Ocena
komentarza:
0
do tancerz ... ale są inne organizacje w których pani Kurowska na pewno się sprawdzi np kolo przyjaciól radia maryja ,rada parafialna ,może jeżdzić po kościołach ... PROSZĘ NIE OBRAŻAJ WYMIENIONYCH PRZEZ CIEBIE INSTYTUCJI A TYM BARDZIEJ KOŚCIOŁA.
@ Do obiektywnego
dnia 09.02.2010, 15:27
Ocena
komentarza:
0
Masz w zupelności rację, kto czyta te wypociny podpisującego sie TSM, może kilka osob, pozatym ile razy można odgrzewać ten sam kotlet.Obiektywny obywatel widzi jak zmienia się nasze miasto Jało, że jest coraz piękniejsze- z gadania się to nie wzieło.
@ Cytryn Kwas
dnia 09.02.2010, 16:22
Ocena
komentarza:
0
Trójkąt jasielski "trzymający władzę" postawił na Kurowską, która może się nie sprawdziła w pełni ale jest wierna. Jasło jest odcięte od świata i w tym labolatorium wszystko jest możliwe! (Kurowska nawet wolnomyślicieli z internetu chce wsadzać do więźienia). Ten układ straszny jest dla młodych bo inwestycji w Jaśle nie będze i dlatego emigrują.
@ mała
dnia 09.02.2010, 18:33
Ocena
komentarza:
0
nie rozumie jednego,cokolwiek by ta kobieta nie zrobiła wszystko jest wysmiewane,może nie zawsze jej pomysły były dobre (np.rondo koło europy)ale "coś" zrobiła!! co zrobili inni przed nią??!! hm??? WIELKIE NIC POZA POMNAŻANIEM WŁASNEGO MAJĄTKU
@ Obserwator
dnia 09.02.2010, 19:36
Ocena
komentarza:
0
Mam 46 lat i myślę, że jestem zdolny do oceny działań naszych polityków samodzielnie. Dlaczego Pani Burmistrz nie wytoczy sprawy sądowej Pani Wawro zamiast pisać jakieś głupoty? Pani Burmistrz skoro ma już nazwiska osób, które naruszyły jej godność powinna też je pozwać do sądu domagając się zadośćuczynienia finansowego. A pieniążki uzyskane z tego tytułu przeznaczyć na organizacje charytatywne. Licząc średnio od łebka 1000 zł to daje ok. 10 mln zł. Mało to nie jest. A reelekcja pewna.
@ Obserwator
dnia 09.02.2010, 19:52
Ocena
komentarza:
0
No i kolejny problem - Pani Piekarska znowu dostała nagrodę z zewnątrz. Nie dość, że trzeba rozwiązywać problemy ze srającymi gawronami ( "zły to ptak co własne gniazdo kale") to jeszcze "cudze chwalicie, swojego nie znacie".
@ do bseudoobiektywneg
dnia 09.02.2010, 20:18
Ocena
komentarza:
0
Ty chyba nie przeczytałeś swoich wypocin, polecam ! ! !
@ ms
dnia 09.02.2010, 22:25
Ocena
komentarza:
0
Dziwne, że jako porażki są przedstawiane rondo i deptak.
Ronda sprawdzają się w całej Europie tylko nie w Jaśle. Może więc nie rondo jest do **** tylko umiejętności jasielskich kierowców w korzystaniu z takich udogodnień odbiegają nieco od średniej?
Deptak. Z tego co zauważyłem, to każde sensowne miasto wyrzuca ruch kołowy z centrum. Główne drogi przebiegają tylko przez centra wiosek. Sorry, ale wolę, żeby Jasło zbliżało się do jakiegoś standardu miasta niż do gigantycznej wioski. Miasto, to nie wieś i pod sklep nie muszę dojechać od razu traktorem.
Pewnie porażką są też wybudowane parkingi (te przy ulicach w mieście), bo przeszkadzają oglądać wystawy sklepowe jadącym w samochodzie?
Ludzie, czepiacie się miejskich ciągot miejscowości z kilkusetletnią historią miejską a sprowadzonych na początku ub. wieku do roli wsi a sami w wielkim mieście macie cokolwiek wiejskie zapatrywania na jego rozwój.
Niestety, obiektywnie miasto zmienia się na lepsze mimo wpadek wizerunkowych Pani Burmistrz. I jest to fakt i w dużej mierze jej zasługa, czy to się komuś podoba, czy nie.
@ ludwik
dnia 13.02.2010, 16:14
Ocena
komentarza:
0
Bardzo dobra analiza z marketingu politycznego. W firmie kreującej wizerunki trzeba by sporo za taką zapłacić. Same dobre wskazówki co do toku dalszego postępowania w kampanii wyborczej.
@ oranyjulek
dnia 24.02.2010, 18:11
Ocena
komentarza:
0
mam pytanko : jaki sens ma deptak przylegający do rynku, kiedy to własnie rynek jest- z natury rzeczy- deptakiem ? (proponuję na środku deptaka zrobic rondo dla pieszych ,taki tam jest ruch...) ... i drugie pytanko:co zrobic ma człek prosty , jesli chce głosowac na PIS, a nie chce na Panią Burmistrz ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105