Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

37

„Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

W lutym 2022 r. w przestrzeni publicznej pojawiły się doniesienia, jakoby Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie nosił się z zamiarem skrócenia połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce, w taki sposób, że pociąg kursowałby na Słowację z pominięciem między innymi stacji Jasło. Zgodnie z ówczesnymi założeniami „Wojak Szwejk” miałby wyjeżdżać w piątki z Rzeszowa, aby przez Tarnów, Jasło i Krosno dotrzeć do Sanoka – stacji początkowej (z uwagi na trwający remont linii kolejowej nr 106 na odcinku Rzeszów – Strzyżów, ruch pociągów nie będzie . Tutaj po wieczornym powrocie z Medzilaborec, składy, miałyby oczekiwać na sobotnie i niedzielne kursy. Decyzji władz województwa podkarpackiego próbował bronić wówczas Piotr Pilch, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, który podczas konsultacji społecznych, dotyczących projektu „Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030” oraz projektu „Prognozy oddziaływania na środowisko” w Sanoku, tłumaczył, że odpowiedzialność za pominięcie Jasła i Krosna w planowaniu trasy skróconego połączenia, spoczywa po części na… władzach województwa małopolskiego. O zamiarach UMWP w Rzeszowie pisaliśmy w artykule  - „Jasło znów zepchnięte na boczny tor”.    

Plany dotyczące organizacji wakacyjnego połączenia Rzeszów – Medzilaborce w 2022 roku natychmiast spotkały się ze zdecydowaną reakcją środowisk związanych z kolejnictwem. Oficjalne pismo w tej sprawie do Zarządu Województwa Podkarpackiego skierowała inicjatywa społeczna Kolej na Jasło. „Z niedowierzaniem przyjęliśmy informację o planowanym przez władze samorządowe Województwa Podkarpackiego, skróceniu połączenia kolejowego Rzeszów- Medzilaborce – Rzeszów, w taki sposób, że dla pociągu „Wojak Szwejk”, stacją początkową będzie w tym roku Sanok […].Dziwić może jednak fakt, iż w związku z brakiem współfinansowania połączenia na odcinku od Tarnowa przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, kurs rozpocznie się od stacji Sanok z pominięciem Jasła oraz Krosna. Należy zaznaczyć, że to właśnie te miejscowości generowały spore potoki pasażerów, w przypadku weekendowego, wakacyjnego połączenia na Słowację. Takie rozwiązanie spowoduje, iż mieszkańcy tych miejscowości, zostaną pozbawieni jedynego pasażerskiego połączenia kolejowego w kierunku Zagórza i Medzilaborec. Decyzja o skróceniu połączenia z wyłączeniem Jasła i Krosna stoi w jawnej sprzeczności z dążeniem władz państwowych i samorządowych do eliminacji wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców południowych powiatów województwa” – czytamy w stanowisku sygnowanym przez Adama Filara.

W ślad za pismem skierowanym do władz województwa podkarpackiego przez Kolej na Jasło, poszły kolejne, tym razem od poszczególnych samorządów, w tym między innymi Starostwa Powiatowego w Jaśle i Urzędu Miasta w Jaśle.  

W odpowiedzi na pismo inicjatywy Kolej na Jasło z 18 lutego br., decyzję o skróceniu połączenia do Medzilaborec UMWP w Rzeszowie argumentował zamknięciem linii kolejowej nr 106 na odcinku Rzeszów – Strzyżów oraz danymi dotyczącymi dotychczasowej frekwencji pasażerów na odcinku Jasło – Sanok, której wielkość, zdaniem urzędników „nie koreluje” z przedstawianymi przez Kolej na Jasło argumentami o dużym zainteresowaniu połączeniem wśród mieszkańców południowych powiatów województwa podkarpackiego. W piśmie nie znajdujemy jednak konkretnych danych, które uwiarygodniałyby przedstawioną przez UMWP w Rzeszowie tezę. Urzędnicy stanowczo zaprzeczyli również zarzutom, jakoby decyzje władz samorządowych województwa podkarpackiego utrwalały stan wykluczenia komunikacyjnego na południu Podkarpacia. „Przywołanie terminu – wykluczenie komunikacyjne jest krzywdzące dla lokalnych organizatorów transportu na Państwa obszarze i nie bierze pod uwagę pełnej oferty dostępnej sieci komunikacyjnej w tym regionie” – czytamy w piśmie. Warto zaznaczyć, że w odpowiedzi znalazło się zapewnienie, że Zarząd Województwa Podkarpackiego ponownie przeanalizuje wariant realizacji wakacyjnego połączenia do słowackich Medzilaborec.

Rezultatem analizy, o której mowa w połączeniu z krytyką posunięć władz samorządowych województwa podkarpackiego jest zmiana decyzji w sprawie realizacji kursów „Wojaka Szwejka”. Ostatecznie, wakacyjny pociąg kursował będzie do Medzilaborec bez pominięcia stacji takich jak Jasło, czy też Krosno. Na odcinku z Rzeszowa do Strzyżowa, w związku z trwającym remontem linii kolejowej nr 106 kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Połączenie niezmiennie obsługiwać je będą Przewozy Regionalne - POLREGIO sp. z o.o.     

Według rozkładu jazdy pociągów, którego korekta wejdzie w życie w czerwcu, „Wojak Szwejk” rozpocznie kursowanie 25 czerwca br. Weekendowy pociąg (piątek, sobota, niedziela) będzie odjeżdżał ze stacji Jasło o godz. 7:25. W drodze do Medzilaborec zatrzyma się na stacjach: Tarnowiec, Jedlicze, Krosno, Krosno Miasto, Targowiska, Wróblik Szlachecki, Besko, Sanok Miasto, Sanok, Zagórz, Tarnawa Dolna, Czaszyn, Morochów, Mokre Małopolskie, Wysoczany, Szczawne Kulaszne, Rzepedź, Komańcza Letnisko, Komańcza, Nowy Łupków, Łupków. Na stację Medzilaborce „Wojak Szwejk” wjeżdżał będzie o godz. 10:24. W drogę powrotną wyruszy o godz. 17:48. W Jaśle zamelduje się o godz. 20:49. Warto zaznaczyć, że „Wojakiem Szwejkiem” z powodzeniem będzie można dojechać w Bieszczady na jednodniowy lub weekendowy wypad w góry.      

MD

Napisany dnia: 19.05.2022, 09:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Oro
dnia 19.05.2022, 09:35
Ocena
komentarza:
46
Tylko dworzec kolejowy straszy swym wygladem
@ Jaślak
dnia 19.05.2022, 14:12
Ocena
komentarza:
0
Jaślaki powinni siedzieć w Jaśle, a nie jeździć pociągami. Jeszcze porzucą katolicką obyczajność Jasielską
@ Oro
dnia 19.05.2022, 09:36
Ocena
komentarza:
22
Jasielski dworzec oczywiscie
@ Woytazzz
dnia 19.05.2022, 09:57
Ocena
komentarza:
40
"Przywołanie terminu – wykluczenie komunikacyjne jest krzywdzące dla lokalnych organizatorów transportu na Państwa obszarze i nie bierze pod uwagę pełnej oferty dostępnej sieci komunikacyjnej w tym regionie"

Pełna oferta:

Jasło - Krosno - 2 pociągi na dobę
Jasło - Gorlice - 1 pociąg na tydzień

Tylko nie mówcie, że to gwniana oferta rodem z trzeciego świata, bo urzędników to krzywdzi i jest im przykro.
@ jaas
dnia 19.05.2022, 11:17
Ocena
komentarza:
22
Jak w 19 wieku na dzikim zachodzie.
@ ...
dnia 19.05.2022, 12:26
Ocena
komentarza:
7
Co tam Jasło - Krosno czy tam Sanok. Za chwile Rzeszów - Strzyżów beda kursować co godzine jak remont skończa:)
@ meta
dnia 19.05.2022, 12:30
Ocena
komentarza:
-4
apo co jeżdzic do krosna?
@ strona wuwuwu
dnia 19.05.2022, 12:37
Ocena
komentarza:
20
Linia z Dębicy do Mielca świeżo po remoncie: cztery pociągi na dobę w dni robocze, jeden w niedziele.
Linia z Jasła do Sanoka, po remoncie: 2 pociągi w dni robocze, jeden w niedziele.
Linia z Jarosławia do Horyńca: 2 pociągi w dni robocze, jeden w niedziele.

Faktycznie, oferta na miarę wielkich mózgów rzeszowskiej biurwy. Zabrać im służbowe samochody i niech jeżdżą publicznym transportem, za który odpowiadają.
@ ...
dnia 19.05.2022, 15:23
Ocena
komentarza:
4
Linia z Jasła do Sanoka: W piątki 3 pociągi Jest jeszcze bieszczadzki żaczek :)
@ Kierowca
dnia 24.05.2022, 23:11
Ocena
komentarza:
1
Krosno to największe miasto południowego Podkarpacia z bardzo dobrze zurbanizowanym obszarem w około miasta. MOF Krosno liczy 115 tys mieszkancow i generuje największe potoki pasażerów relacji Krosno -Rzeszów, Krosno - Kraków.
@ jaś
dnia 18.06.2022, 19:30
Ocena
komentarza:
0
żeby wyjechać z Jasła
@ Adam
dnia 19.05.2022, 11:58
Ocena
komentarza:
10
Brawo Adam
Oczywiście Filar bo to jego zasługa
@ ...
dnia 19.05.2022, 12:27
Ocena
komentarza:
-4
A czy test albo szczepienie na koronawirusa dalej potrzebne żeby wjechac na Słowacje?
@ strona wuwuwu
dnia 19.05.2022, 12:45
Ocena
komentarza:
6
Nie, nie jest potrzebne.
@ strona wuwuwu
dnia 19.05.2022, 12:28
Ocena
komentarza:
16
Rzeszowska biurwa marszałkowska z Rzeszowa musiała ciężko się napracować. Jeden pociąg, do tego za granicę, to nie takie byle co. Szczęściem, zdążyli przed wakacjami. Narodzie, doceń ten trud.
@ kryniczanin
dnia 19.05.2022, 12:53
Ocena
komentarza:
15
Czy znowu Zajacowa z synkiem, doktor( od Cebulaka) Rzońca i Pawluś będą witali i żegnali turystów??
@ Natural Born Leader
dnia 19.05.2022, 13:56
Ocena
komentarza:
14
Brakuje tylko napisu "Saloon" na tej mordowni nieopodal i mamy teksański dziki zachód na Metzgera.
@ Starsza
dnia 19.05.2022, 15:29
Ocena
komentarza:
10
W 80 latach pociagi kursowaly tam co godzinę.
@ Do starszej
dnia 19.05.2022, 17:35
Ocena
komentarza:
-3
Te wasze pisiorskie sentymenty do pekaesow, do 8-letniej podstawówki, do jednej partii, trzymającej za mordy obywateli, do socjalu dla nierobów, do partyjnych kacyków na gminnym tronie zmieniły Polskę w PRLpis.
@ Tomek
dnia 19.05.2022, 18:07
Ocena
komentarza:
7
Być w Medzilaborcach to jak być w Nowym Jorku!
@ Mariuszek
dnia 19.05.2022, 18:56
Ocena
komentarza:
2
Jaślanin twardy gość, jego nie zgryziesz, kość jego twarda jak beton
@ Sensacja
dnia 19.05.2022, 19:15
Ocena
komentarza:
11
21 wiek ,ludzie w kosmos latają ,a tu sensacja, pociąg nie ominie Jasła ?
@ andrzej
dnia 20.05.2022, 09:46
Ocena
komentarza:
2
Jest sensacja bo starosta sie uparł żeby pociąg jeździł przez Ożenną chociaż tam torów nie ma i mógł storpedować cały pomysł
@ Polo
dnia 20.05.2022, 00:56
Ocena
komentarza:
7
Ale walka o jakiś pociąg do zapyziałej dziury w Słowacji. Cóż tam takiego jest, że aż trzeba walczyć. Tyle pięknych i atrakcyjnych miejsc jest w Polsce i to wcale niedaleko. Niech będzie więcej wycieczek rekreacyjnych. A tak przy okazji uatrakcyjnić Folusz i Krempną.
@ andrzej
dnia 20.05.2022, 09:49
Ocena
komentarza:
2
W tej zapyziałej dziurze jest muzeum Andy Warhola. Niektórzy wiedzą kto to.
A zapyziała dziura Medzilaborce ta mała urocza miejscowość, dużo ładniejsza od Jasła. I nie śmierdzi PISem. Warto pojechać.
@ yy
dnia 20.05.2022, 13:48
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 20.05.2022, 19:33
Ocena
komentarza:
1
Sprawdź trasę pociągu, zanim znowu zrobisz z siebie durnia.
@ Polo
dnia 21.05.2022, 20:50
Ocena
komentarza:
1
A byłeś tam. Widziałeś to muzeum. Zwykła mieścina. Za to tabuny żebrzących cyganów. Jak już chcesz tak bardzo bywać za granicą,to polecam Bardejow. Nie polecam jednak Bardejowskich kupeli.Nasz Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój ,Szczawnicy czy top kurort Krynica to naprawdę perły, które warto odwiedzić i bywać. A byłeś w Bieczu, Binarowej, Szymbarku, Krasiczynie, Przemyślu i wielu innych turystycznie atrakcyjnych miejscowosciach. A poza tym co ma PiS do turystyki. Politycznie jednak. Gdyby nie PiS, to miałbyś szansę odbyć podróż pod lufami karabinów ale w innym kierunku, oczywiście w najlepszym wypadku.
@ Zębatka
dnia 22.05.2022, 15:29
Ocena
komentarza:
1
W pełni popieram ten komentarz. Medzilaborce to niedoinwestowane miasteczko. Muzeum Andy Warhola, owszem niezłe, ale niewiele osób czuje prezentowaną przez niego sztukę (broń Boże zrobić zdjęcie jakiegokolwiek eksponatu!). Wiele budynków jest żenująco zaniedbanych, w fatalnym wręcz stanie. Jest to miejscowość na raz - i potem do niej nie wracać, aby nie mieć złych skojarzeń. Przeciwnie - nasze miejscowości w porównaniu to nie tylko perły architektury ale i gospodarności. Pozdrawiam!
@ Rodzic
dnia 20.05.2022, 09:08
Ocena
komentarza:
10
Dlaczego nie ma dogodnych połączeń z Jasła do Krosna ??
Tyle młodzieży z Jasła jeździ do szkół i muszą się gnieść w tych busach, zamiast wygodnie pojechać pociągiem
Dlaczego nikt o tym nie pomyśli?
Chętnie kupię bilet miesięczny na pociąg zamiast na bus tylko dostosujcie godziny , bo to co jest teraz to tragedia.
Dawniej było lepiej , biedniej , ale lepiej, a pociągiem podróżowało bardzo dużo osób
Pamiętam moje wyjazdy w Bieszczady, to było coś ...
@ zibi
dnia 20.05.2022, 14:00
Ocena
komentarza:
2
A może by tak Pan Dziennikarz popatrzyła na roboty na linii kolejowej Strzyżów Rzeszów to może by cos ruszyło. Jeśli ma to być linia międzynarodowa to czas zobaczyć na wakacjach jak pędzi pociąg do Medzilaborce.
@ Ola
dnia 20.05.2022, 18:20
Ocena
komentarza:
0
A z Jasła do Dębicy kiedy będzie ? Nie ma żadnego połączenia .
@ dragoness
dnia 20.05.2022, 19:33
Ocena
komentarza:
1
Przed wyborami do sejmu, gdzie szykuje się pan Pawluś.
@ Darek
dnia 20.05.2022, 18:22
Ocena
komentarza:
2
Panie Adamie no właśnie do Dębicy do pracy niema czym jeździć proszę coś załatwić
@ Zębatka
dnia 22.05.2022, 15:09
Ocena
komentarza:
2
Dlaczego pociąg "Wojak Szwejk" nie ma w planie zatrzymania się na stacji Zarszyn? To tu a nie w Besku od ponad wieku zawsze były tzw. "mijanki" kolejowe ze względu na sieć torowisk. Jest piękny stylowy i zabytkowy budynek dworca - pamiętający czasy C.K. Austrii i Franciszka Józefa. Kto zaniedbał tego faktu. Czy wójt gminy jest zorientowany, że przez Zarszyn przebiega linia kolejowa?!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657