Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wyprawa na Trzy Korony

6

Jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspólnie z Klubem Kulturalno-Turystycznym Jasielskiego Domu Kultury zapraszają - w sobotę 17 sierpnia br. - na wycieczkę w Pieniny pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika.

Celem wyprawy jest wspięcie się na Trzy Korony w Pienińskim Parku Narodowym, najbardziej spektakularny szczyt w Pieninach i równocześnie jeden z symboli regionu. Charakterystyczną skalną koronę tworzy pięć turni szczytowych. Najwyższy z nich to Okrąglica, licząca 983 m z platformą widokową, z której rozciąga się przepiękny widok na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry.

Na szczyt Okrąglicy uczestnicy wycieczki wejdą ze Sromowiec Niżnych urozmaiconą widokowo trasą, dnem Wąwozu Sopczańskiego, którego białe skały wyraźnie kontrastują z zielonym lasem, a zejdą przez Polanę Kosarzyska (820 - 880 m n.p.m.). Nazwa tej malowniczej polany pochodzi od bałkańskiego słowa koszar, oznaczającego ogrodzenie plecione z gałęzi i nawiązuje do prowadzonego tu dawniej wypasu owiec. Występuje tu bujna roślinność, na której w lecie żerują liczne owady miedzy innymi trzmiele i motyle.

Atrakcyjna trasa wędrówki określona jest jako średnio trudna, a czas przejścia wynosi około 5 godzin.

***

Termin wycieczki: 17 sierpnia 2019 ( sobota).

Wyjazd z Jasła, sprzed budynku JDK o godz. 7.00; powrót w to samo miejsce ok. godz. 21.00.

Koszt uczestnictwa w wycieczce: 100 zł; członkowie PTTK i młodzież do lat 16 - o 5 zł taniej: 95 zł.

Uwzględnia się 10-procentowe zniżki dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

W programie jest ognisko z pieczeniem kiełbasek na trasie (prowiant własny).

Uwaga! Obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Zgłoszenia na wycieczkę wraz z wpłatą przyjmowane są w PTTK w Jaśle ul. Floriańska 15 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00).

Informacji w JDK udziela Elżbieta Ruszała telefon: 514 284 625.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

er

Napisany dnia: 02.08.2019, 10:13
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ww
dnia 02.08.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
6
Fajne miejsce, polecam, jednak ja osobiście preferuje indywidualne łazikowanie.
@ Nie
dnia 02.08.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
6
Wyprawa na Trzy Korony, nie teraz. Powinna odbyć się w Trzech Króli, może te korony Ci królowie tam zgubili.
@ Uu
dnia 02.08.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
9
Za taka cene i jescze prowiant swoj miec to juz troche przegiecie.
@ .
dnia 04.08.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
5
Kup podpalke do grilla, usiądź pod ścianą, nawachaj się, najedz, polej kechupem,, palący się tłuszcz, kup harnsia i pji a potem postaw go na brzuchu wielkości beczki w której dawniej kapustę kiszono.
@ Tylko normalność
dnia 03.08.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
6
Proponuje alternatywny wyjazd do Folusza. Przejazd autobusem PKS. W progra- mie samodzielnie odłowiona ryba. Wszelkie koszty ponosi uczestnik. Blisko i tanio.
@ aga
dnia 04.08.2019, 11:44
Ocena
komentarza:
-4
W zdrowym ciele zdrowy duch.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105