Strona główna

Wyprawa na Trzy Korony

6
Napisany dnia: 02.08.2019, 10:13 , Tagi: Brak

Jasielski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspólnie z Klubem Kulturalno-Turystycznym Jasielskiego Domu Kultury zapraszają - w sobotę 17 sierpnia br. - na wycieczkę w Pieniny pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika.

Celem wyprawy jest wspięcie się na Trzy Korony w Pienińskim Parku Narodowym, najbardziej spektakularny szczyt w Pieninach i równocześnie jeden z symboli regionu. Charakterystyczną skalną koronę tworzy pięć turni szczytowych. Najwyższy z nich to Okrąglica, licząca 983 m z platformą widokową, z której rozciąga się przepiękny widok na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry.

Na szczyt Okrąglicy uczestnicy wycieczki wejdą ze Sromowiec Niżnych urozmaiconą widokowo trasą, dnem Wąwozu Sopczańskiego, którego białe skały wyraźnie kontrastują z zielonym lasem, a zejdą przez Polanę Kosarzyska (820 - 880 m n.p.m.). Nazwa tej malowniczej polany pochodzi od bałkańskiego słowa koszar, oznaczającego ogrodzenie plecione z gałęzi i nawiązuje do prowadzonego tu dawniej wypasu owiec. Występuje tu bujna roślinność, na której w lecie żerują liczne owady miedzy innymi trzmiele i motyle.

Atrakcyjna trasa wędrówki określona jest jako średnio trudna, a czas przejścia wynosi około 5 godzin.

***

Termin wycieczki: 17 sierpnia 2019 ( sobota).

Wyjazd z Jasła, sprzed budynku JDK o godz. 7.00; powrót w to samo miejsce ok. godz. 21.00.

Koszt uczestnictwa w wycieczce: 100 zł; członkowie PTTK i młodzież do lat 16 - o 5 zł taniej: 95 zł.

Uwzględnia się 10-procentowe zniżki dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

W programie jest ognisko z pieczeniem kiełbasek na trasie (prowiant własny).

Uwaga! Obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Zgłoszenia na wycieczkę wraz z wpłatą przyjmowane są w PTTK w Jaśle ul. Floriańska 15 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00).

Informacji w JDK udziela Elżbieta Ruszała telefon: 514 284 625.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

er

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ww
dnia 02.08.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
6
Fajne miejsce, polecam, jednak ja osobiście preferuje indywidualne łazikowanie.
@ Nie
dnia 02.08.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
6
Wyprawa na Trzy Korony, nie teraz. Powinna odbyć się w Trzech Króli, może te korony Ci królowie tam zgubili.
@ Uu
dnia 02.08.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
9
Za taka cene i jescze prowiant swoj miec to juz troche przegiecie.
@ .
dnia 04.08.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
5
Kup podpalke do grilla, usiądź pod ścianą, nawachaj się, najedz, polej kechupem,, palący się tłuszcz, kup harnsia i pji a potem postaw go na brzuchu wielkości beczki w której dawniej kapustę kiszono.
@ Tylko normalność
dnia 03.08.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
6
Proponuje alternatywny wyjazd do Folusza. Przejazd autobusem PKS. W progra- mie samodzielnie odłowiona ryba. Wszelkie koszty ponosi uczestnik. Blisko i tanio.
@ aga
dnia 04.08.2019, 11:44
Ocena
komentarza:
-4
W zdrowym ciele zdrowy duch.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle trwa święto wina

   

  Trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina. Do Jasła zawitało kilkudziesięciu winiarzy Polski i zagranicy. Ogrody winne do niedzielnego wieczoru zapraszać będą gości imprezy.

 • eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

   

  Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

   

 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105