Strona główna

Wyprawa z KK-T JDK: Rowerem do krainy wiatru

1
Napisany dnia: 10.06.2019, 13:00 , Tagi: Brak

Na wycieczkę rowerową, której głównym celem będą „Farmy wiatrowe Beskidu Niskiego”, zaprasza - w sobotę, 8 czerwca br. - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Tych, którzy zechcą wziąć udział w wyprawie, czeka również zwiedzanie zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła.

Drugi wiosenny wyjazd za miasto poprowadzi jasielskich miłośników turystyki rowerowej do farmy wiatrowej w Pielgrzymce, na przedgórzu Beskidu Niskiego. Rowerzyści pod wodzą dwóch przewodników - Tadeusza Wójcika i Adama Golenia - przejadą liczącą około 50 km trasą. Zobaczą po drodze Niegłowice, Dębowiec, Wolę Dębowiecką, Zawadkę Osiecką, Pielgrzymkę, Folusz i Józefów.

W Pielgrzymce turyści z Jasła zwiedzą tzw. farmę wiatrakową, składającą się z olbrzymich wiatraków wytwarzających energię elektryczną, skupionych na stosunkowo niewielkim obszarze. Będą mieli okazję obejrzeć wiatraki z bliska, co robi wielkie wrażenie. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja, ponieważ Pielgrzymka znana jest również - i to znacznie dłużej niż z wiatraków - z zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła. Będąc w jej pobliżu wycieczkowicze skorzystają z okazji by zwiedzić świątynię, która pierwotnie była cerkwią greckokatolicką, a obecnie - prawosławną.

Wycieczka rowerowa zorganizowana został przy współpracy JDK z PTTK Oddział w Jaśle.

Data: 8 czerwca 2019 (sobota); godzina wyjazdu sprzed JDK: 9.00; godzina powrotu przed JDK: około 17.00.

er

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ P.
dnia 10.06.2019, 20:22
Ocena
komentarza:
3
Spoko, nie ma to jak wrzucić informację, którą dostało się odpowiednio wcześnie... dwa dni po wydarzeniu! Niech Żyje Refleks!!! :-)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Głupota, czy polityczna manifestacja?

  W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

 • Policjanci użyli gazu wobec agresorów

  Dwóch agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, jak obelżywymi słowami znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas interwencji w Łężynach.

 • Tłumy na Baciarach i Brathankach

  Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

 • Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!

  W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

 • "Pojedynek z Triceratopsem" - wyzwanie dla prawdziwych łasuchów!

   

  Zapraszamy wszystkich niestrudzonych śmiałków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Pojdeynek z Triceratopsem". Zasady pojedynku są proste: 1. Zamów Triceratops Burgera, 2. Zjedz go w całości, 3. Zrób to szybciej niż Twoi rywale.

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105