Strona główna

Wystawa jasielskich numizmatyków

4
Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Kolejną wystawę otwierają w Banku Spółdzielczym  w Bieczu Oddział w Jaśle ul. Stroma 2. W dniu 6.07 2018 r. Zbigniew Pięta Prezes  Oddziału    PTN w Jaśle im. dr Stanisława  Kadyiego dokonał uroczystego otwarcia wystawy, witając  serdecznie Prezesa Banku  Spółdzielczego Pana Tomasza Urbańskiego oraz przybyłych na otwarcie kolegów  numizmatyków.

Na zdjęciu od lewej: Prezes  Oddział  PTN w  Jaśle Zbigniew Pięta, Stanisław Banaś, Zbigniew Hawliczek, Janusz Burbelka, Prezes  Banku Spółdzielczego w Jaśle  Tomasz Urbański, Michał Wojdyła, Sworowski Andrzej.

W gablotach pokazano:

W pierwszej gablocie wystawiono medale i żetony  które zostały zaprojektowane i wydane przez jasielskich numizmatyków. Medale były wybijane na rocznice  co 5 lat począwszy od 20-lecia. W drugiej części gabloty wystawiono   Odznaki i medale którymi byli   odznaczani koledzy numizmatycy przez Zarząd Główny  PTN w Warszawie.

W drugiej gablocie wystawiono  monety wydanie przez NBP w Warszawie poświęcone żołnierzom wyklętym oraz monety dotyczące 100.rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.

W  trzeciej gablocie wystawiono medale i odznaczenia poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiają postacie i wydarzenia z tamtego okresu.

Wystawa będzie czynna do 15.11.2018 r.

Jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:39
Ocena
komentarza:
4
Jednemu niedługo guzik od marynarki strzeli :-)
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:40
Ocena
komentarza:
2
A na nordic walking i fitness się nie zapisał
@ łodyniec
dnia 15.09.2018, 19:33
Ocena
komentarza:
-2
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Sami se medale wybijają i ciesza gęby.

łohohohohohohohoho
@ jasiu
dnia 17.09.2018, 08:48
Ocena
komentarza:
-1
A krzyża Niepodległości z mieczami nie widzę
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105