Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wystawa malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów

4

Obrazy Marka Wiatra i rysunki jego syna Tomasza można obejrzeć w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż, który odbył się w piątek, 6 marca br., zgromadził liczne grono sympatyków twórczości obu panów. Wydarzenie rozpoczął występ Krzysztofa Sebastiańskiego i Wojciecha Kozdrója, przy akompaniamencie Macieja Janasa.

- Malarstwo jest to moja wielka pasja i miłość. Jest to coś przy czym można odpocząć. Są sztalugi, płótno, pędzel. Ja starałem się zawsze łączyć ze sobą te dwie dziedziny sztuki - malarstwo i śpiew - zwrócił się do licznie przybyłych gości wernisażu, Marek Wiatr, śpiewak operowy i malarz.

Jest to szósta wspólna wystawa artystów. Marek Wiatr od wielu lat pełni funkcję dyrektora artystycznego Polskiego Festiwalu Narodowego w Żarnowcu. Jest również dyrektorem prywatnej Szkoły Wokalno - Aktorskiej w Krośnie, gdzie kształci młodzież w zakresie śpiewu solowego. Malarstwo jest dla niego naturalnym uzupełnieniem śpiewu. Pasją jego syna, Tomasza, lekarza urologa, jest rysunek.

- Skupiam się głównie na portretach. Od tego się wszystko zaczęło. W 2011 roku stwierdziłem, że muszę odreagować zawód lekarza i padło na rysunek. Wtedy zaczęła się przygoda z portretem, która towarzyszy mi do dzisiaj. Oprócz portretów można na wystawie zobaczyć także akty oraz rysunki anatomiczne. Gdybym miał wybrać czy mam lekarzem czy rysować, to nie umiałbym, dlatego pogodziłem to. Kiedyś zrodziła się w mojej głowie taka myśl, że może też bym zaczął śpiewać. Raz tato mnie przesłuchał i po tym przesłuchaniu stwierdził: Tomciu – rysuj! – dodał Tomasz Wiatr.

Wernisaż uświetnił również występ Marka Wiatra, który wykonał wiązankę arii z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Kuratorem wystawy jest Anna Brożyna, starszy instruktor ds. plastyki Jasielskiego Domu Kultury.

Ekspozycję można zwiedzać do końca marca br.

pch (JDK)

Napisany dnia: 12.03.2020, 18:28
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ooo
dnia 15.03.2020, 08:50
Ocena
komentarza:
-6
wiatry mam po grochu
@ oj joj joj
dnia 15.03.2020, 18:36
Ocena
komentarza:
4
biedny :( jak Ci pomóc?
@ iuy
dnia 16.03.2020, 13:04
Ocena
komentarza:
0
a ja po kapuscie
@ Starsza
dnia 20.03.2020, 16:16
Ocena
komentarza:
4
..."i po cóż rzucać perły przed wieprze? ... pomyje dla nich o wiele lepsze"..
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105