Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wznawiamy działalność galerii Jasielskiego Domu Kultury (SALA OFF) oraz KINA JDK "Syrena"

13

W oparciu o wytyczne dotyczące funkcjonowania domów, centrów i ośrodków kultury w trakcie epidemii COVID -19 w Polsce oraz na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29.05.2020 r. dopuszczalne jest częściowe wznowienie działań w Jasielskim Domu Kultury.

Bardzo się cieszymy!

Od 6 czerwca br. czynna jest już wystawa w Sali Offowej oraz Kino JDK „Syrena”.

Kino JDK „Syrena”:

12 i 14 czerwca, godz. 16:00 „Naprzód” (animacja, wersja 2D z dubbingiem)

13 i 15 czerwca, godz. 18:00 „Swingersi” (komedia)

od 19 do 22 czerwca, godz. 18:00 „Sala samobójców. Hejter” (thriller)

od 26 do 29 czerwca, godz. 18:00 „Pojedynek na głosy” (komedia, wersja z napisami)

Sala Offowa – rzeźba i malarstwo Stanisława Jerzego Bryndala.

Wystawa czynna:

od poniedziałku do piątku: w godzinach od 14.00 do 17.00

w sobotę i niedzielę: w godzinach od 12.00 do 15.00.

Wejście od tarasu!!!

Jednocześnie przypominamy, że obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z COVID -19 (obowiązkowe jest posiadanie maseczek ochronnych).

W związku z tym bardzo prosimy o zastosowanie się do poniższych zaleceń:

Kino JDK „Syrena”

1. Widzowie są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących przepisów oraz do wykonywania poleceń obsługi kina, dotyczących stanu epidemii wywołanej zakażeniami wirusem Covid-19.

2. Widzowie powinni pozostać w bezpiecznej od siebie odległości, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co powinno zostać umożliwione odpowiednim wyznaczeniem przez obsługę kina miejsc na sali kinowej.

3. Obsługa kina zobowiązana jest do wykonywania swoich obowiązków przy spełnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, m.in. poprzez obsługę Widzów w rękawiczkach i maseczkach/przyłbicach.

4. W przypadku wyjątkowej sytuacji, np. związanej z problemami technicznymi wynikającymi z odczytem biletu, Widz proszony jest o współpracę z obsługą według zaleceń i zgodnie z zasadą zachowania dystansu społecznego.

5. Korzystanie z pomieszczeń sanitarnych jest możliwe wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem.

6. Obsługa kina jest zobowiązana do regularnego odkażania pomieszczeń sanitarnych, wyposażonych w płyn do dezynfekcji rąk. Widz ma obowiązek dezynfekcji rąk przed oraz po skorzystaniu z pomieszczenia sanitarnego.

7. Wstęp na teren kina jest możliwy tylko i wyłącznie dla Widzów w maseczkach ochronnych (z tego obowiązku są zwolnione dzieci do lat 4).

8. Obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia i picia na salę kinową.

(JDK)

Napisany dnia: 08.06.2020, 13:12
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pl
dnia 08.06.2020, 14:50
Ocena
komentarza:
1
wow ale news
@ kkkkkkkkkkkkk
dnia 08.06.2020, 15:02
Ocena
komentarza:
0
ale nowosci
@ Ssss
dnia 08.06.2020, 15:43
Ocena
komentarza:
0
To jeszcze istnieją?
@ Tak
dnia 09.06.2020, 07:00
Ocena
komentarza:
1
Tyle imprez, żeby się nie przepracowali:-)
@ dragoness
dnia 08.06.2020, 19:05
Ocena
komentarza:
-1
Na "Salę samobójców. Hejter" polecam pójść wszystkim, którzy piszą paskudne komentarze pod artykułami.
@ Jaślanin
dnia 08.06.2020, 19:42
Ocena
komentarza:
2
Są lepsze filmy, niż widzimisię Pani Kijak. Jak ten film jest taki dobry, to dostanie Oskara.
@ dragoness
dnia 09.06.2020, 09:15
Ocena
komentarza:
-2
O tak. Zwłaszcza w aktualnym repertuarze. Panu polecam "Swingersów"
@ Jaślanin
dnia 09.06.2020, 09:26
Ocena
komentarza:
3
O tak. Głodnemu chleb na myśli. Nie dziwię się.
@ dragoness
dnia 09.06.2020, 09:32
Ocena
komentarza:
-2
Widzę, że świetnie pan wie, czego film dotyczy. Dlatego właśnie polecam.
@ life
dnia 12.06.2020, 14:48
Ocena
komentarza:
-3
Nie pójdę do żadnego kina w Jaśle. Pandemia nie wygasła.
Tak, zaprosić Panią Anie na kawę zawsze mogę , jeśli Ona wyrazi zgodę.
@ dragoness
dnia 12.06.2020, 19:10
Ocena
komentarza:
-1
Wow, czuję się zaszczycona. Naprawdę.
@ jas
dnia 17.06.2020, 15:20
Ocena
komentarza:
3
Zakaz wnoszenia jedzenia mógłby zostać na zawsze.
Dobrze, że im się maszyna do popcornu zepsuła, mniej śmierdzi na sali. Dzieci w kinie... naprawdę ich opiekunowie uważają, że nie mogą wytrzymać 1,5 godziny bez chipsów i batonów? Żreć chipsy i szeleścić foliami można w swoim domu przed telewizorem. No ale społeczeństwo traci kulturę osobistą w tempie zastraszającym.
@ dragoness
dnia 18.06.2020, 11:05
Ocena
komentarza:
1
Popieram w stu procentach.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105