Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

XI Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

12

Dramatem Briana Friela „Cudotwórca”, z genialną kreacją aktorską Adama Ferencego (zarazem reżysera) w roli tytułowej, rozpoczęły się w poniedziałek, 14 października br., XI Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle.

Sztukę przybliżyła jasielskim wielbicieli teatru przez duże „T” Helena Gołębiowska, p.o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. - Spektakl ten wymaga pewnej koncentracji, śledzenia losów bohaterów, ale też przyniesie państwu ogromną satysfakcję - mówiła, życząc wszystkim pięknego wieczoru i zapraszając na pozostałe przedstawienia tegorocznych spotkań teatralnych w JDK.

Na tych, którzy w teatrze nie szukają wyłącznie rozrywki „Cudotwórca” zrobił niebywałe wrażenie. Trójka bohaterów: uzdrowiciel Frank (Adam Ferency), jego żona Grace (Anna Gajewska) oraz impresario Teddy (Henryk Niebudek), opowiadających - każde ze swojego punktu widzenia - tę samą historię, zmusiła widzów do zastanowienia nie tylko nad złożonością człowieczego losu, ale też nad skomplikowaniem ludzkiej natury. Trzy osoby, trzy opowieści, trzy wersje tej samej, wspólnej wędrówki przez wsie i miasteczka, bo - jak się okazuje - każdego co innego pociąga, emocjonuje, intryguje, rani, każdy co innego wyrzuca z pamięci i co innego zapamiętuje...

Znakomita gra aktorska, oparta na potędze słowa, świetnie wydobyła dramatyzm sytuacji i wzajemne powiązania bohaterów, widzących wspólne przeżycia w zupełnie inny sposób.

„Cudotwórca” był pierwszym spektaklem XI Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle. Następnym - w niedzielę, 20 października br. - będzie „Akompaniator”, a kolejnymi: balet „Spartakus” (25 października), „Scenariusz na trzech aktorów” (27 października), „Mała rzecz a cieszy” (14 listopada), „Mieszczanin szlachcicem” (24 listopada) i - na zakończenie - „Śluby panieńskie” (2 grudnia).

Zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury XI Jesienne Spotkania z Teatrem wspiera Toyota, a partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, LOTOS S.A. oraz PGNiG SA.

JDK - st

Napisany dnia: 21.10.2019, 09:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ yozef
dnia 24.10.2019, 21:01
Ocena
komentarza:
-8
i popatrzcie panstwo jak brakuje w jasle pana szewczyka bylego dyr jdk zwolnionego przez obecny uklad ,ocencie te miesiace ,co kulturalnego w jasle sie wydarzylo , szewczyk by tego nie zmarnowal cos zawsze sie dzialo ,on kochal miasto jaslo i kochal kulture ,,,wstyd panie burmistrzu ,,,ogromny na rok pred emerytura takie swinstwo zrobic uczciwemu facetowi i pasjonatowi oraz profesjonaliscie ,kiedys plynalem statkiem gdzie szewczyk [nie znam goscia ] gral naa saksodfonie a ainteresowalem sie bo mowiono czlowiek z jasla ,.i tak jasielski dom kultury bedzie schodzil po rowni pochylem ,wspolczuje pani golebiowskiej ,
@ Niestety
dnia 24.10.2019, 22:41
Ocena
komentarza:
-4
Ma Pan rację, co takiego nowego i innego się dzieje teraz? Nic, Miała być młodość i pomysły :-) Złośliwość i mściwość, tylko za co? Pamiętajmy że karma wraca podwójnie, ja w to ufam i wierzę!
@ tak to jest
dnia 25.10.2019, 13:16
Ocena
komentarza:
7
Oj tak, święta racja, karma wraca. Właśnie do szewczyka wróciła.
@ No
dnia 25.10.2019, 15:34
Ocena
komentarza:
-2
Z tego co słychać to nie on się teraz martwi jak siię utrzymać na stołku. A karma wraca możesz być pewny:-)
@ Do yozefa
dnia 25.10.2019, 13:20
Ocena
komentarza:
10
Ale co to za argument, że jest rok przed emeryturą? Kontrakt wygasł i koniec kropka. A jak matkom samitnym albo ojcom rodzin wielodzietnych kończy się umowa to ktoś się lituje?
@ yozef
dnia 25.10.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
-3
to duzy argument widze ze pan nie byl nigdy na kierowniczym stanowisku ,tego rok przed emerytura sie nie robi ,,, z szacunku do drugiej osoby ,,chyba ze pan nie szanuje nikogo ,tak w moich latach 1960 postepowali synowie tg zwanej elity [bananowa mlodziez majaca wszystka zas my nic ,biedaki ] i jak skonczyli ,,,prosze pytac 80 latkow odpowiedza panu jaka tobyla jasielska elita ,,,niestety ich juz nie ma nie poradzili sobie
@ Niki
dnia 25.10.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
6
Nie na rok tyllko 2,5 roku. A poza tym to kontrakt nie umowa o prace. Nie myl Yozek pojec
@ yozef
dnia 25.10.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
-6
wszyscy pisali ze na rok przed emerytura ,a na imie mi marian
@ Nike
dnia 25.10.2019, 21:20
Ocena
komentarza:
3
Wszyscy skoczyli w ogień. I Maniek też. Boże, widzisz i nie grzmisz
@ żenada
dnia 25.10.2019, 16:27
Ocena
komentarza:
5
W tym Jaśle to już żyć się nie da. Babki walczą o mandat posła i senatora, dziadki nie chcą oddać stołka dyrektora. A może by tak droga geriatrio zejść ze sceny z klasą?
@ Do żenady
dnia 25.10.2019, 16:56
Ocena
komentarza:
2
Najgorsze jest to że na stołki zamiast dziadków wsadzają babcie:-)
@ żenada
dnia 25.10.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
5
No o tym właśnie jest mój post. Dzięki że się ze mną zgadzasz. Dziadkom i babkom już dziękujemy. Teraz młodzi.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105