Strona główna

XII Wieczór Twórczości Młodych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle

0
Napisany dnia: 12.04.2019, 08:00 , Tagi: Brak

3 kwietnia 2019 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się XII Wieczór Twórczości Młodych. W spotkaniu wzięło udział 17 osób.

Swoją twórczością poetycką podzielili się z publicznością: Magdalena Ścibor (uczennica I LO w Jaśle), Karolina Leśniak (uczennica I LO w Jaśle),Tomasz Urban (uczeń I LO w Jaśle) oraz Patrycja Sanicka (uczennica ZS nr 3 w Jaśle). Fragmenty własnej prozy przedstawiły: Karolina Wyrzykowska (SP w Dębowcu), Julia Adamowicz (uczennica ZSM nr 6 w Jaśle), Zuzanna Giża (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), Aleksandra Kmiecik-Goleń (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), Klaudia Kuchta (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle) i Anna Filar (uczennica ZSM nr 2 w Jaśle).

Podczas spotkania usłyszeć można było również polskie przeboje. Marzena Sendecka (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) wykonała piosenki „Och, życie kocham Cię nad życie” z repertuaru Edyty Geppert oraz „Żyj” Roksany Węgiel, a Julia Bora (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle) zaśpiewała utwory „Choć nie znam Pana ani Pani” i „Dziś będzie bal”. Natomiast Melania Gądek (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) zachwyciła publiczność umiejętnością gry na skrzypcach. Artystka wykonała A. Corelli  Sonate A-dur op 5 nr 9 oraz Menuet W.A. Mozarta.

 

Hobby Emilii Daniło (uczennicy ZSM nr 1 w Jaśle) to pieczenie ciast, cukiernictwo. O swojej pasji do fotografowania, prezentując zdjęcia, opowiedziała Gabriela Garbacik (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), kilkukrotna laureatka Konkursu fotograficznego „Jasło FOTOEye”. Ponadto eksponowane były  rysunki Nicole Wokurke (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle) oraz  portret skoczka narciarskiego Kamila Stocha autorstwa Kingi Maksym (uczennicy ZSM nr 1 w Jaśle).

Prace młodych artystek można obejrzeć w jasielskiej Filii do końca kwietnia br. Publiczność pełna uznania dla talentów  młodych twórców nagrodziła ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Organizatora.

Beata Szczepanik

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105