Strona główna

XII Wieczór Twórczości Młodych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle

0
Napisany dnia: 12.04.2019, 08:00 , Tagi: Brak

3 kwietnia 2019 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się XII Wieczór Twórczości Młodych. W spotkaniu wzięło udział 17 osób.

Swoją twórczością poetycką podzielili się z publicznością: Magdalena Ścibor (uczennica I LO w Jaśle), Karolina Leśniak (uczennica I LO w Jaśle),Tomasz Urban (uczeń I LO w Jaśle) oraz Patrycja Sanicka (uczennica ZS nr 3 w Jaśle). Fragmenty własnej prozy przedstawiły: Karolina Wyrzykowska (SP w Dębowcu), Julia Adamowicz (uczennica ZSM nr 6 w Jaśle), Zuzanna Giża (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), Aleksandra Kmiecik-Goleń (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), Klaudia Kuchta (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle) i Anna Filar (uczennica ZSM nr 2 w Jaśle).

Podczas spotkania usłyszeć można było również polskie przeboje. Marzena Sendecka (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) wykonała piosenki „Och, życie kocham Cię nad życie” z repertuaru Edyty Geppert oraz „Żyj” Roksany Węgiel, a Julia Bora (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle) zaśpiewała utwory „Choć nie znam Pana ani Pani” i „Dziś będzie bal”. Natomiast Melania Gądek (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) zachwyciła publiczność umiejętnością gry na skrzypcach. Artystka wykonała A. Corelli  Sonate A-dur op 5 nr 9 oraz Menuet W.A. Mozarta.

 

Hobby Emilii Daniło (uczennicy ZSM nr 1 w Jaśle) to pieczenie ciast, cukiernictwo. O swojej pasji do fotografowania, prezentując zdjęcia, opowiedziała Gabriela Garbacik (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), kilkukrotna laureatka Konkursu fotograficznego „Jasło FOTOEye”. Ponadto eksponowane były  rysunki Nicole Wokurke (uczennicy ZS nr 3 w Jaśle) oraz  portret skoczka narciarskiego Kamila Stocha autorstwa Kingi Maksym (uczennicy ZSM nr 1 w Jaśle).

Prace młodych artystek można obejrzeć w jasielskiej Filii do końca kwietnia br. Publiczność pełna uznania dla talentów  młodych twórców nagrodziła ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Organizatora.

Beata Szczepanik

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105