Strona główna

XIV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów w Jaśle Nie ma jak klasyka

3
Napisany dnia: 03.04.2019, 08:59 , Tagi: Brak

160 młodych muzyków z 40 ośrodków w całym kraju wystąpiło w XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Muzyczne zawody, trwające od 27 do 29 marca br. (środa - piątek), zakończyło uroczyste ogłoszenie wyników podczas koncertu laureatów, połączonego z wyłonieniem zdobywcy Grand Prix. Otrzymał je Jakub Staszel, skrzypek z PSM II st. w Krakowie.

Od 27 do 29 marca Jasło gościło młode talenty ze szkół muzycznych I i II st. m.in. w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Lublinie, Tychach, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Stalowej Woli. Przesłuchania konkursowe, odbywały się w szkole muzycznej i w Jasielskim Domu Kultury. Jurorzy ocenili występujących w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat (I kat.), do 16 lat (II kat.) i do 20 lat (III kat.) oraz w trzech grupach instrumentów: fortepian; instrumenty smyczkowe i szarpane; instrumenty dęte i akordeon, przyznając w sumie 30 nagród (9 pierwszych, 13 drugich, 8 trzecich) i 45 wyróżnień.

Podsumowująca konkurs prof. Elżbieta Gajewska (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) zaznaczyła, że cieszy się on rosnącym zainteresowaniem środowisk związanych z nauką muzyki i wyraziła swoje wielkie uznanie dla jego organizatorów. - Konkurs ten jest tak potrzebny, jak niewiele innych. Szczególnie dlatego, że uczestniczą w nim dzieci grające na różnych instrumentach, które będą nośnikiem kultury - mówiła prof. Gajewska.

Wzorem ubiegłych lat ceremonię wręczenia nagród poprowadził prof. Andrzej Godek (flet - Akademia Muzyczka w Krakowie), któremu towarzyszyli pozostali członkowie komisji konkursowej (prof. Elżbieta Gajewska - flet - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, prof. Igor Cecocho - trąbka - Akademia Muzyczna we Wrocławiu, prof. Wiesław Kwaśny - skrzypce - AM w Krakowie, dr hab. Adam Klocek - wiolonczela - AM w Krakowie, dr hab. Paweł Zawadzki - fortepian - AM we Wrocławiu). Grand Prix, przyznane przez jurorów po wysłuchaniu koncertu obecnych na sali laureatów pierwszych miejsc, wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak. Przy tej okazji zaprosił on również wszystkich na XV OKMI w Jaśle. - Myślę, że spotkamy się za rok, w dobrej formie, w dobrym nastroju, w równie wspaniałej obsadzie - powiedział H. Rak.

W koncercie laureatów wystąpili kolejno: pianista Jakub Staniszewski (ZSM w Radomiu, 4. rok nauki gry na instrumencie), skrzypaczka Lena Gołdyn (SM I st. w Łącku, 4. rok nauki), klarnecista Kacper Kocaba (ZPSM w Dębicy, 6. rok nauki), pianista Józef Domżał (ZPSM nr 1 w Warszawie, 8. rok nauki), skrzypek Jakub Staszel (PSM II st. w Krakowie, 9 rok nauki), pianista Jakub Depczyński (PSM I st. w Jaśle, 6 rok nauki) i pianista Michał Babiarz (Prywatna SM I st. w Jaśle, 12 rok nauki).

XIV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz zorganizowali: JDK i PSM I st. w Jaśle we współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle. Finałową galę prowadzili dyrektor JDK Janusz Szewczyk wraz z wicedyrektor tej instytucji Heleną Gołębiowską. Podziękowania dla nauczycieli za wzorowe przygotowanie uczniów do występu oraz wzorowy akompaniament wręczyli dyrektorzy: JDK Janusz Szewczyk i PSM I st. Renata Osikowicz-Wyroba.

Pełne wyniki konkursu są dostępne na stronach internetowych organizatorów.

JDK - st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ja
dnia 03.04.2019, 17:47
Ocena
komentarza:
11
Gratulacje dla wszystkich laureatów a szczególnie z PSM w Jaśle - Kuby i Michała!!!
@ AC
dnia 04.04.2019, 09:00
Ocena
komentarza:
4
Brawo Kuba !!!
@ ...
dnia 06.04.2019, 00:09
Ocena
komentarza:
2
brawo trzeba szanować
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105