Strona główna

XIV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów w Jaśle Nie ma jak klasyka

3
Napisany dnia: 03.04.2019, 08:59 , Tagi: Brak

160 młodych muzyków z 40 ośrodków w całym kraju wystąpiło w XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Muzyczne zawody, trwające od 27 do 29 marca br. (środa - piątek), zakończyło uroczyste ogłoszenie wyników podczas koncertu laureatów, połączonego z wyłonieniem zdobywcy Grand Prix. Otrzymał je Jakub Staszel, skrzypek z PSM II st. w Krakowie.

Od 27 do 29 marca Jasło gościło młode talenty ze szkół muzycznych I i II st. m.in. w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Lublinie, Tychach, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Stalowej Woli. Przesłuchania konkursowe, odbywały się w szkole muzycznej i w Jasielskim Domu Kultury. Jurorzy ocenili występujących w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat (I kat.), do 16 lat (II kat.) i do 20 lat (III kat.) oraz w trzech grupach instrumentów: fortepian; instrumenty smyczkowe i szarpane; instrumenty dęte i akordeon, przyznając w sumie 30 nagród (9 pierwszych, 13 drugich, 8 trzecich) i 45 wyróżnień.

Podsumowująca konkurs prof. Elżbieta Gajewska (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) zaznaczyła, że cieszy się on rosnącym zainteresowaniem środowisk związanych z nauką muzyki i wyraziła swoje wielkie uznanie dla jego organizatorów. - Konkurs ten jest tak potrzebny, jak niewiele innych. Szczególnie dlatego, że uczestniczą w nim dzieci grające na różnych instrumentach, które będą nośnikiem kultury - mówiła prof. Gajewska.

Wzorem ubiegłych lat ceremonię wręczenia nagród poprowadził prof. Andrzej Godek (flet - Akademia Muzyczka w Krakowie), któremu towarzyszyli pozostali członkowie komisji konkursowej (prof. Elżbieta Gajewska - flet - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, prof. Igor Cecocho - trąbka - Akademia Muzyczna we Wrocławiu, prof. Wiesław Kwaśny - skrzypce - AM w Krakowie, dr hab. Adam Klocek - wiolonczela - AM w Krakowie, dr hab. Paweł Zawadzki - fortepian - AM we Wrocławiu). Grand Prix, przyznane przez jurorów po wysłuchaniu koncertu obecnych na sali laureatów pierwszych miejsc, wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak. Przy tej okazji zaprosił on również wszystkich na XV OKMI w Jaśle. - Myślę, że spotkamy się za rok, w dobrej formie, w dobrym nastroju, w równie wspaniałej obsadzie - powiedział H. Rak.

W koncercie laureatów wystąpili kolejno: pianista Jakub Staniszewski (ZSM w Radomiu, 4. rok nauki gry na instrumencie), skrzypaczka Lena Gołdyn (SM I st. w Łącku, 4. rok nauki), klarnecista Kacper Kocaba (ZPSM w Dębicy, 6. rok nauki), pianista Józef Domżał (ZPSM nr 1 w Warszawie, 8. rok nauki), skrzypek Jakub Staszel (PSM II st. w Krakowie, 9 rok nauki), pianista Jakub Depczyński (PSM I st. w Jaśle, 6 rok nauki) i pianista Michał Babiarz (Prywatna SM I st. w Jaśle, 12 rok nauki).

XIV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz zorganizowali: JDK i PSM I st. w Jaśle we współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle. Finałową galę prowadzili dyrektor JDK Janusz Szewczyk wraz z wicedyrektor tej instytucji Heleną Gołębiowską. Podziękowania dla nauczycieli za wzorowe przygotowanie uczniów do występu oraz wzorowy akompaniament wręczyli dyrektorzy: JDK Janusz Szewczyk i PSM I st. Renata Osikowicz-Wyroba.

Pełne wyniki konkursu są dostępne na stronach internetowych organizatorów.

JDK - st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ja
dnia 03.04.2019, 17:47
Ocena
komentarza:
11
Gratulacje dla wszystkich laureatów a szczególnie z PSM w Jaśle - Kuby i Michała!!!
@ AC
dnia 04.04.2019, 09:00
Ocena
komentarza:
4
Brawo Kuba !!!
@ ...
dnia 06.04.2019, 00:09
Ocena
komentarza:
2
brawo trzeba szanować
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105