Strona główna

XXIV Konkurs Kolęd i Pastorałek w JDK. Na nutę kantyczek

5
Napisany dnia: 17.12.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury już po raz 24. zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. W czwartek, 13 grudnia, odbyły się przesłuchania konkursowe młodszych grup wiekowych. Jurorzy ocenili 36 prezentacji, przyznając 12 nagród i 9 wyróżnień.

Występy małych artystów oceniało jury w składzie: Elwira Szpak - pianistka, nauczycielka PSM I st. w Jaśle, Alicja Szulc - nauczycielka, muzyk i choreograf, Jolanta Jaracz - muzyk, nauczycielka SOSW w Jaśle.

W kategorii przedszkolaków jury przyznało nagrody równorzędne. Otrzymali je: duet Bartosz Gajda, Antoni Stec (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), trio K. Wiśniewski, K. Kosiba, J. Szopa (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), zespół „Plastusie” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle) oraz Tomasz Przetacznik (PM nr 10 w Jaśle). W kategorii dzieci w wieku 7-10 lat komisja przyznała pierwszą, drugą i trzecią nagrodę (każdą ex aequo kilku osobom) 1. miejsce zajęły Elena Jakubiec i Karolina Sanek; 2. Anna Betlej, Julia Bora i Patrycja Wachowska, 3. Marlena Gaweł, Hubert Michałowski i Paweł Madzia.

Wyróżnieni zostali: kat. przedszkola: Zespół wokalny (Przedszkole w Domaradzu), Lena Orzechowska, Wiktoria Lawera, Olga Głowacka, Zespół „Bajkowe nutki” (Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle); kat. 7-10 lat: Roksana Myśliwiec, Aleksandra Sieńkowska, Hanna Kusz, Emilia Starzec.

Lista zaproszonych do zaśpiewania w koncercie laureatów, zostanie opublikowana po przesłuchaniach starszych roczników, które odbędą się 18 grudnia br. Koncert laureatów odbędzie się 12 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 16.

JDK - st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dd
dnia 18.12.2018, 03:45
Ocena
komentarza:
6
Brawo JDK. Jaslo jest potega w spiewaniu. Nawet Szpak wybiera sie w lutym do NYC. Merry Christmas. dla wszystkich muzykujacych i spiewajacych w Jasle.
@ ju
dnia 19.12.2018, 20:10
Ocena
komentarza:
-1
Jak co roku biorę udział w przesłuchaniach uczniów konkurs jest piękny i warto słuchać jak dzieci i młodzież pięknie śpiewają.Konkurs Na Nutę Kantyczek jak co roku przyciąga bardzo dużo osób.Dziś zobaczyłam protokół z konkursu i jestem bardzo zawiedziona ponieważ nagrody i miejsca otrzymały osoby które wygrały w ubiegłym roku.Jak to jest możliwe że udział biorą osoby które śpiewają na konkursach miedzynarodowych nie dajecie szans innym dzieciom.Bardzo mi się to nie podoba i tak być nie powinno?Aha jeszcze chciałam zaznaczyć ,że większość uczestników to dziewczynki a chłopców jest bardzo mało więc powinno zwracać się uwagę na to że nie każdy może zaśpiewać więc tym bardziej powinno jury brać pod uwagę.
@ krk
dnia 19.12.2018, 21:05
Ocena
komentarza:
5
To jest konkurs a nie przegląd ...ocena umiejętności a nie... chęci dziecka czy ambicji rodziców...a regulamin nie zabrania uczestnictwa zwycięzcom innych czy wcześniejszych konkursów..Niestety takie reguły obowiązują w każdym konkursie= wygrywa najlepszy
@ Zdzisek
dnia 20.12.2018, 13:09
Ocena
komentarza:
3
Chyba przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to, aby zmobilizować chłopców do śpiewania. Nikt nikogo na siłę nie będzie ciągnął w wzięcia udziału w konkursie! Ludzie, to nie polityka i parytetów nie można narzucać. Kto chce, ten występuje.
@ Kkkkk
dnia 27.12.2018, 20:05
Ocena
komentarza:
0
I gdzie ta lista do zaśpiewania w koncercie??
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105