Zakończenie Konkursu Poetyckiego „Nie -Szuflada”
6 czerwca 2011r. w Świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Poetyckiego „Nie -Szuflada”, połączone z promocją tomiku wierszy Alberta Kociuby pt. „ Pomiędzy ciszą a milczeniem”, a także twórczą dyskusją na temat poezji.
Na wstępie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. Bartłomiej Smyka , przywitał przybyłych gości, po czym Wójt Gminy Tarnowiec Bogusław Wójcik podziękował serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a także wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Nagrodzeni:
I miejsce - Natalia Augustyn
II miejsce - Joanna Preisner
III miejsce - Kinga Kosiba
Wyróżnienia:
I Iwona Czarnecka
II Alicja Smołkowcicz
III Aleksandra Zborowska
Laureaci konkursu zaprezentowali nagrodzone wiersze .
Twórczą dyskusję na temat poezji rozpoczął Grzegorz Kociuba, który na wstępie podsumował konkurs wskazał jakimi kryteriami jurorzy kierowali się przy wyborze nagrodzonych wierszy. Polemikę na temat poezji kontynuował Jan Tulik a także Albert Kociuba. Podczas wieczoru Panowie zastanawiali się co to jest poezja, jak można ją zdefiniować. Publiczność także włączyła się w dyskusję.
Nie mogło zabraknąć prezentacji utworów z Tomiku „ Pomiędzy cisza a milczeniem”, które przedstawił sam autor, młody poeta zafascynowany poezją, podzielił się z gośćmi swoimi odczuciami na jej temat.
Całe spotkanie odbyło się w niezwykle miłej atmosferze.
B. Smyka
