Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zobacz wyjątkową wystawę broni

8

Zapraszamy na wystawę broni historycznej i współczesnej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj 25.08.2019 r. w Muzeum Regionalnym w Jaśle ul. Stanisława Kadyiego 11.

Jest to trzecia wystawa podkarpacka, wcześniejsze wystawy odbyły się w Krośnie. Na wystawie prezentowana będzie broń strzelecka z okresu I i II wojny światowej oraz broń powojenna aż do czasów współczesnych włącznie z aktualną bronią bojową oraz sportową.

Wszystkie egzemplarze broni są w doskonałym stanie zachowania z pełnymi wojskowymi oznaczeniami, oryginalnym wykończeniem czy oksydowaniem pochodzącym z właściwej historycznie epoki.

Można będzie obejrzeć unikatową w skali światowej kolekcję przedwojennych polskich pistoletów Vis wz.35. Jest to wyjątkowa broń, uznawana za jedną z najlepszych konstrukcji broni krótkiej w owym czasie na świecie, niestety do wybuchu II wojny wyprodukowano niecałe 50 tysięcy sztuk tych pistoletów. Przedstawiamy zbiór tych pistoletów obejmujących zarówno roczniki produkowane przed wojną, jak również produkowane przez okupanta serie niemieckie. Pojedyncze egzemplarze tej broni można obejrzeć tylko w niektórych muzeach czy zbiorach prywatnych, często zagranicznych.

Kolejne kolekcje warte polecenia to: amerykańska broń strzelecka z okresu I-II wojny światowej, obejmująca odmiany kultowego pistoletu Colt 1911 w różnych wersjach oraz broń długą, snajperską czy znany z filmów o czasach prohibicji pistolet maszynowy Thompson M1928A1, kolekcja rewolwerów amerykańskich systemu Colt SAA przypominających nam czasy dzikiego zachodu, kolekcja rewolwerów Nagant wz. 1895 i wiele innych cennych egzemplarzy.

Broń współczesna to broń krótka i długa używana w wojskach europejskich i amerykańskich oraz jednostkach policji.

Dodatkowa atrakcja to profesjonalny laserowy trenażer strzelecki, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił strzelając do elektronicznej tarczy i od razu ocenić swoje wyniki na monitorze komputera jak również skonsultować je z trenerem który na co dzień zajmuje się nauką strzelectwa na poziomie profesjonalnym i wyczynowym.

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy !

Organizatorzy wystawy.

Napisany dnia: 21.08.2019, 14:16
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Marek
dnia 21.08.2019, 17:08
Ocena
komentarza:
3
Może by tak napisać w jakich godzinach będzie czynna wystawa?
@ dragoness
dnia 21.08.2019, 18:46
Ocena
komentarza:
4
W godzinach pracy muzeum.
@ yhy
dnia 21.08.2019, 21:09
Ocena
komentarza:
4
od otwarcia aż do zamknięcia.
@ Marek
dnia 21.08.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
1
A w jakich godzinach jest czynne muzeum?
@ Bobi
dnia 21.08.2019, 21:36
Ocena
komentarza:
4
O, matko! to chyba nie trudno sprawdzić!
@ Marek
dnia 21.08.2019, 22:40
Ocena
komentarza:
3
Racja. od 10-14.
@ @Janusz
dnia 21.08.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
5
Na plakacie widocznym na tym forum i w innych miejscach w Jaśle jest napisane że wystawa do 17 tej ;)) więc wiadomo :)
@ Ciekawa
dnia 27.08.2019, 11:18
Ocena
komentarza:
1
Czy muzeum w Jasle dostepne jest dla osob niepelnosprawnych?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105