Strona główna

Zobacz wyjątkową wystawę broni

8
Napisany dnia: 21.08.2019, 14:16 , Tagi: Brak

Zapraszamy na wystawę broni historycznej i współczesnej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj 25.08.2019 r. w Muzeum Regionalnym w Jaśle ul. Stanisława Kadyiego 11.

Jest to trzecia wystawa podkarpacka, wcześniejsze wystawy odbyły się w Krośnie. Na wystawie prezentowana będzie broń strzelecka z okresu I i II wojny światowej oraz broń powojenna aż do czasów współczesnych włącznie z aktualną bronią bojową oraz sportową.

Wszystkie egzemplarze broni są w doskonałym stanie zachowania z pełnymi wojskowymi oznaczeniami, oryginalnym wykończeniem czy oksydowaniem pochodzącym z właściwej historycznie epoki.

Można będzie obejrzeć unikatową w skali światowej kolekcję przedwojennych polskich pistoletów Vis wz.35. Jest to wyjątkowa broń, uznawana za jedną z najlepszych konstrukcji broni krótkiej w owym czasie na świecie, niestety do wybuchu II wojny wyprodukowano niecałe 50 tysięcy sztuk tych pistoletów. Przedstawiamy zbiór tych pistoletów obejmujących zarówno roczniki produkowane przed wojną, jak również produkowane przez okupanta serie niemieckie. Pojedyncze egzemplarze tej broni można obejrzeć tylko w niektórych muzeach czy zbiorach prywatnych, często zagranicznych.

Kolejne kolekcje warte polecenia to: amerykańska broń strzelecka z okresu I-II wojny światowej, obejmująca odmiany kultowego pistoletu Colt 1911 w różnych wersjach oraz broń długą, snajperską czy znany z filmów o czasach prohibicji pistolet maszynowy Thompson M1928A1, kolekcja rewolwerów amerykańskich systemu Colt SAA przypominających nam czasy dzikiego zachodu, kolekcja rewolwerów Nagant wz. 1895 i wiele innych cennych egzemplarzy.

Broń współczesna to broń krótka i długa używana w wojskach europejskich i amerykańskich oraz jednostkach policji.

Dodatkowa atrakcja to profesjonalny laserowy trenażer strzelecki, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił strzelając do elektronicznej tarczy i od razu ocenić swoje wyniki na monitorze komputera jak również skonsultować je z trenerem który na co dzień zajmuje się nauką strzelectwa na poziomie profesjonalnym i wyczynowym.

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy !

Organizatorzy wystawy.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Marek
dnia 21.08.2019, 17:08
Ocena
komentarza:
3
Może by tak napisać w jakich godzinach będzie czynna wystawa?
@ dragoness
dnia 21.08.2019, 18:46
Ocena
komentarza:
4
W godzinach pracy muzeum.
@ yhy
dnia 21.08.2019, 21:09
Ocena
komentarza:
4
od otwarcia aż do zamknięcia.
@ Marek
dnia 21.08.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
1
A w jakich godzinach jest czynne muzeum?
@ Bobi
dnia 21.08.2019, 21:36
Ocena
komentarza:
4
O, matko! to chyba nie trudno sprawdzić!
@ Marek
dnia 21.08.2019, 22:40
Ocena
komentarza:
3
Racja. od 10-14.
@ @Janusz
dnia 21.08.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
5
Na plakacie widocznym na tym forum i w innych miejscach w Jaśle jest napisane że wystawa do 17 tej ;)) więc wiadomo :)
@ Ciekawa
dnia 27.08.2019, 11:18
Ocena
komentarza:
1
Czy muzeum w Jasle dostepne jest dla osob niepelnosprawnych?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105