Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Monika Kania spotka się z koszykarzem Marcinem Gortatem
2

Reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Arka" w Umieszczu Monika Kania, która od 9 roku życia trenuje badmintona, została doceniona za swoją pracowitość, skromność i wytrwałość w dążeniu do celu w sposób szczególny. W nagrodę końcem października spotka się z Marcinem Gortatem w Stanach Zjednoczonych.

Napisany dnia: 30.09.2019, 09:55
Dublet Bałuta i zwycięstwo Czarnych w meczu pucharowym
19

W środę Czarni Jasło zmierzyli się z drużyną Zamczyska Odrzykoń w meczu III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Gospodarze, w których składzie znalazło się kilku młodzieżowców dzięki dwóm trafieniom Dariusza Bałuta pokonali gości 2:0.

Napisany dnia: 26.09.2019, 11:51
IV edycja Biegu Beskidnika
0

29 września 2019 r. o godz. 11.00 w Foluszu będzie można zobaczyć biegaczy górskich, którzy ponownie wyruszą na szlaki Magurskiego Parku Narodowego, aby w sportowej atmosferze rywalizować ze sobą o podium na IV Biegu Beskidnika.

Napisany dnia: 24.09.2019, 14:00
Walczyli o miano najlepszych strażaków w powiecie
2

Strażacy OSP i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze walczyły o triumf w jedenastej edycji Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych. Rywalizacja w sztafecie pożarniczej oraz rozwinięciu bojowym była niezwykle zacięta.  

Napisany dnia: 24.09.2019, 12:00
Czarni zremisowali w Besku z Przełomem
4

W minioną sobotę Czarni Jasło zremisowali bezbramkowo z Przełomem Besko w wyjazdowym spotkaniu VIII kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej. Jaślanie dopisali do swojego konta jeden punkt i wciąż znajdują się w czubie tabeli. 

Napisany dnia: 24.09.2019, 09:48
Spektakularne nokauty i walka roku na gali HFO: Spartan Night Jasło
46

W piątkowy wieczór, w hali MOSiR Jasło odbyła się gala sportów walki HFO: Spartan Night. Kibice, którzy niemal szczelnie wypełnili trybuny zobaczyli dwanaście emocjonujących pojedynków. Nie brakowało walk na wyniszczenie i spektakularnych nokautów. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Spartan Jasło Fight Club.

Napisany dnia: 22.09.2019, 19:06
JSC na zawodach XC w Dukli i Cyklokarpatach w Krośnie
0

Przed tygodniem zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w Dukli, w zawodach w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Miejscem ścigania się kolarzy górskich był Park Dukielski. 

Napisany dnia: 22.09.2019, 07:51
Michał Rakoczy w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy! Jaślanin z debiutanckim trafieniem
9

Michał Rakoczy strzelił swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. Jaślanin potwierdził tym samym, że drzemie w nim olbrzymi piłkarski potencjał. Dzięki bardzo dobremu wstępowi w meczu przeciwko Piastowi Gliwice znalazł się w jedenastce 8. Kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Napisany dnia: 18.09.2019, 13:19
Czarni pokonali Przełęcz
14

Drużyna Czarnych Jasło pewnie pokonała na swoim stadionie zespół Przełęczy Dukla. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść jaślanie przechylili w drugiej odsłonie meczu. Mecz obfitował w nieczyste zagrania. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Napisany dnia: 15.09.2019, 14:28
Przed galą HFO: Spartan Night w Jaśle
27

Do gali HFO: Spartan Night w Jaśle pozostał zaledwie tydzień. Zapowiedź tego, co czeka wszystkich fanów sportów walki przedstawiono podczas konferencji prasowej oraz mediatreningu.

Napisany dnia: 13.09.2019, 13:59
Biegowe i triathlonowe sukcesy zawodników JSC
4

31 sierpnia w Niedzicy odbyły się zawody w triathlonie górskim na dystansie ½ Ironmana. Wziął w nich udział zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Maciej Żyra. Miał on do pokonania 2km pływania, trasę rowerową na pograniczu Polski i Słowacji o długości 90km i 1500m przewyższenia, oraz bieg na Kasprowy Wierch o długości 21km. Maciek uzyskał łączny czas 5h 58min, i zajął open 17 miejsce, a w kategorii wiekowej – 11.

Napisany dnia: 12.09.2019, 08:46
Kadra drużyny MKS "MOSiR" Jasło na sezon 2019/20
1

Pierwszy mecz w II lidze rozegrany zostanie 05.10.2019 na wyjeździe z drużyną - Neobus RAF-MAR Niebylec. Natomiast u siebie pierwszy mecz rozegramy 12.10.2019 z drużyną Karpaty PWSZ Krosno.

Napisany dnia: 09.09.2019, 11:02
„Aktywna Sobota z MOSiR-em” na zakończenie wakacji
4

Po aktywnej niedzieli z MOSiR-em przyszedł czas również na sobotę. Kolejny już raz trenerzy personalni wraz z Fundacją im. Stanisława Barabasza zaprosili jaślan do wspólnej aktywności fizycznej. Na ich apel najliczniej odpowiedziały dzieci, które bawiąc się walczyły zaciekle o puchary i upominki.

Napisany dnia: 04.09.2019, 14:47
Kamil Cygan Wicemistrzem Polski w kolarstwie górskim amatorów
3

1 września w Tarnowie na górze Św. Marcina odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim amatorów. W tym dniu do Tarnowa przyjechali najlepsi polscy kolarze-amatorzy, którzy uzyskali prawo do startu podczas eliminacji regionalnych.

Napisany dnia: 02.09.2019, 11:47
Ostatnie wakacyjne starty zawodników JSC
4

W dniach 16-17 sierpnia w Krempnej odbyła się już piąta edycja Ultramaratonu Magurskiego. Zawodnicy ścigali się po terenach Beskidu Niskiego i mieli do wyboru 4 trasy o różnej długości.

Napisany dnia: 01.09.2019, 10:24
Dominacja Czarnych trwa. Czwarte zwycięstwo z rzędu stało się faktem
55

Czarni Jasło nie pozostawili złudzeń gościom z Krosna. Jaślanie pewnie pokonali zespół OKS Markiewicza, w sobotnim spotkaniu klasy okręgowej. Piłka po strzałach zawodników Czarnych, trzykrotnie zatrzepotała w siatce bramki rywali.

Napisany dnia: 24.08.2019, 22:25
Czarni wymęczyli zwycięstwo
46

Czarni Jasło rzutem na taśmę rozstrzygnęli na swoją korzyść niedzielny mecz przeciwko LKS-owi Czeluśnica. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Michał Gabryel. Było to trzecie ligowe zwycięstwo jaślan z rzędu.

Napisany dnia: 19.08.2019, 23:04
Rowerowe starty zawodników JSC
2

9 sierpnia odbył się największy wyścig kolarski dla amatorów – Tour de Pologne. Start i meta usytuowane były w Bukowinie Tatrzańskiej, a pętla wynosiła 60km. Kolarze musieli zmagać się ze słynnymi podjazdami, takimi jak ścianka Harnaś i Bukowina. 

Napisany dnia: 18.08.2019, 12:50
Czarni lepsi od LKS Skołyszyn
34

Drużyna Czarnych Jasło pewnie pokonała na własnym stadionie zespół LKS Skołyszyn. Trzy punkty jasielskiej ekipie zapewnili swoimi trafieniami Łukasz Urban i Wojciech Munia.  

Napisany dnia: 16.08.2019, 00:31
Więcej walk na gali HFO Saprtan Night w Jaśle
29

Gala Spartan Night w Jaśle zbliża się wielkimi krokami. Do karty walk gali FHO dodano dwie niezwykle ciekawie zapowiadające się konfrontacje.

Napisany dnia: 14.08.2019, 08:05
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105