Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Temat budowy nowej linii kolejowej, która miałaby połączyć Dębicę z Jasłem, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stał się dla lokalnych polityków i samorządowców jedną z głównych obietnic, jaką raczyli oni mieszkańców Jasła i okolic. O realizację projektu w ramach rządowego programu „Kolej +” wnioskował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Okazuje się jednak, że wnioskodawca nie jest w stanie zadeklarować finansowania prac w ramach planowanej inwestycji.
Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.
Dzisiaj przed godziną 14. na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Towarowej w Jaśle doszło do zderzenia się osobowej skody z motocyklistą. Poszkodowany kierowca jednośladu został przewieziony karetką do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia będzie zablokowana do godziny 16.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – abp Stanisław Gądecki ogłosił 25 lipca Dniem Solidarności. W najbliższą niedzielę przy kościołach pojawią się wolontariusze Caritasu, którzy do puszek będą zbierać pieniądze na rzecz osób poszkodowanych w powodziach. Środki trafią m.in. do mieszkańców z Podkarpacia, którzy w wyniku ulewnych deszczy oraz gwałtownych burz ponieśli ogromne straty.
Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.
Po rozstrzygnięciu 15 czerwca br. przetargu nieograniczonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację zadania pn. „Budowa tężni solankowej w parku linowym w Jaśle” ustalono, że kwoty zaoferowane przez podmioty, które wzięły udział w przetargu znacznie przekraczają zabezpieczone na ten cel środki w budżecie miasta.
VIVO! Krosno po raz kolejny rzuca sportowe wyzwanie rowerzystom. Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji, także w tym roku miłośnicy rowerów będą mogli wziąć udział w rowerowej rywalizacji. Akcja „Bądź Aktywny z VIV! Krosno” odbędzie się w dniach 2-29 sierpnia.
Ryszard Pabian, burmistrz Jasła już po raz czwarty powołał Miejską Radę Sportu. Rada jest organem opiniodawczym i doradczym w zakresie kultury fizycznej. Uczestnictwo w niej ma charakter społeczny, a kadencja wynosi cztery lata. Wcześniejsza Rada zakończyła swoje funkcjonowanie w czerwcu br.
Około 30 mln zł przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już ponad 50 tys. osób na niemalże 80 tys. dzieci.
Fascynujący, nie do końca jeszcze znany teren Magury Spiskiej jest celem wycieczki autokarowej, organizowanej przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym, a zaplanowanej na sobotę, 24 lipca br. Liczba miejsc ograniczona.
Radni miejscy jednogłośnie zgodzili się wesprzeć inwestycję realizowaną przez powiat jasielski przy budowie prawoskrętów na ul. Kasprowicza w Jaśle. Miasto udzieli pomocy finansowej w kwocie 247 tys. zł.
Kilkanaście lat temu dusza sportowca posadziła go na siodełku roweru MTB. Dzisiaj Krzysiek Kosiek, kolarz amator należący do Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów zamierza sprawdzić się podejmując niecodzienne wyzwanie. Już za kilka dni wyruszy swoim rowerem z Ustronia do Wołosatego w samotną wyprawę Głównym Szlakiem Beskidzkim. Do pokonania będzie miał dystans blisko 500 km oraz 17 tys. metrów przewyższenia. Planowaną od dawna eskapadę rowerową Krzysiek zamierza również wykorzystać promując zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Kuby Bary.
Pokój z aneksem kuchennym, jeszcze do niedawna smutna konieczność w możliwie najmniejszych metrażem mieszkaniach, powoli staje się synonimem nowoczesności. Cieszy się szczególnym uznaniem osób młodych, zamieszkujących po raz pierwszy samodzielnie lokal. To połączenie dwóch funkcji pozwala na oszczędność przestrzeni, czyli de facto kosztów zakupu oraz łączy serce domu - kuchnię, z powierzchnią przeznaczoną do wypoczynku.
Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady. Wiedza ta pozwoli radnym wybrać najlepsze rozwiązanie. Na tę chwilę głosy są podzielone. Część z nich chce adaptacji budynku "małej Czwórki", inni budowy nowego żłobka.
16 lipca 2021 roku zgodnie z zapowiedzią, w budynku Muzeum w Nowym Żmigrodzie odbył się wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej - Szewczyk. Organizatorem wystawy było Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu oraz Muzeum im. Leona Karcińskiego.
W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.
Znamy już oficjalny program Pikniku rodzinnego "Żmigrodzki Smok" który odbędzie się 1 sierpnia na stadionie w Nowym Żmigrodzie. Gwiazdą tegorocznego pikniku będzie Zespół ENEJ. Po gwieździe wieczoru zagra Kapela Ciupaga.
Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem corsa. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Nietrzeźwa była także pasażerka - żona mężczyzny. Pijani rodzice przewozili samochodem dwójkę dzieci. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.