Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Dotkliwy brak kandydatów na studia
7
Tak źle nie było od początku istnienia Politechniki Rzeszowskiej. Aż na 10 z 15 kierunków proponowanych przez uczelnię zabrakło kandydatów.

Ze względu na niż demograficzny z roku na rok mniej osób zdaje maturę. W tym roku co piąty maturzysta oblał egzamin. Efekt? Na rzeszowskich uczelniach publicznych jest o 15-20 proc. mniej kandydatów niż jeszcze przed rokiem...
Napisany dnia: 02.08.2006, 07:45
Cenzura - nie na Jasło4u.pl
8

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w ostatnim czasie, czyli usuwanie komentarzy zamieszczanych na stronach naszego portalu, pragnę powiedzieć, że taka sytuacja nie będzie już miała nigdy miejsca. Z dniem dzisiejszym wprowadzam regulamin , który obowiązuje zarówno na portalu jak również na naszym forum. I tylko w przypadku łamania regulaminu komentarze mogą zostać edytowane lub usuwane.

Pragnę również powiedzieć, że na tym portalu i forum cenzury nie ma i nie będzie.

Portal nadal jest niezależnym i takim pozostanie, a wszelkie próby upolityczniania są bezpodstawne.

 

Pozdrawiam

Bartosz „Gołąb” Piątkowski

Redaktor Naczelny Jasło4u.pl

Napisany dnia: 02.08.2006, 07:26
Połowa sezonu wakacyjnego
0

Urlopy i wakacje na półmetku. Wszyscy, którzy żyją z turystyki liczą pieniądze.

Pierwszy sierpnia, godzina jedenasta, deptak handlowy w pobliżu zapory w Solinie. Turyści są, ale wszystkim zarobić nie dadzą. Spać gdzieś muszą, dlatego właściciele okolicznych pensjonatów i gospodarstw - choć czasem mają wolne pokoje - raczej nie narzekają na brak klientów. Na polu namiotowym tłoczno jest głównie w weekendy, bo to czas dyskotek....
Napisany dnia: 02.08.2006, 07:06
W lasach jest czyściej, bo są ciągle sprzątane
0
Licznie odwiedzający nasz region turyści pozostawiają po sobie nie tylko pieniądze, ale i śmieci. Nadleśnictwa z RDLP w Krośnie wydały już 160 tys. zł. na tegoroczne sprzątanie lasu. Leśnicy w ramach corocznej akcji „Czysty las” wykonują sprzątanie w najbardziej zagrożonych na zaśmiecenie terenach w okresie całego sezonu turystycznego. Prace finansowane są z Funduszu Leśnego będącego w dyspozycji Dyrektora Generalnego LP. W tym roku RDLP w Krośnie otrzymała z tej puli 240 tys. zł. na akcję „Czysty las”, z czego nadleśnictwa wydały już 160 tys. zł. na sprzątanie lasu....
Napisany dnia: 02.08.2006, 07:04
Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu
1

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, w dniu dzisiejszym tj. 01.08 i w nocy z 01/02.08 na obszarze woj. podkarpackiego wystąpią intensywne opady deszczu (punktowo do 80mm), którym towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr (porywy do 90km/h).

Napisany dnia: 01.08.2006, 14:22
Biuletyn Informacyjny Urzędu Miasta w Jaśle
3

W wczoraj w UMJ odbyła się sesja RMJ. Jedną z podjętych przez jasielskich radnych była uchwała w sprawie darowizny na rzecz Skarbu Państwa działki położonej w obrębie „Błonie” z przeznaczeniem na budowę siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Decyzja jest odpowiedzią na prośbę  KPP i pozwoli na umieszczenie w budżecie Komendy Wojewódzkiej Policji na bieżący rok środków finansowych na wykonanie projektu budowlanego tej inwestycji...

Napisany dnia: 01.08.2006, 14:01
Kąpieliska w regionie
0
Informacje na temat czystości wody w kąpieliskach na terenie województwa podkarpackiego na podstawie komunikatu PWIS w Rzeszowie.

Woda jest przydatna do kąpieli w kąpieliskach położonych w następujących miejscowościach:

1. Chotowa, pow. dębicki kąpielisko - „Grand”,
2. Chrewt, gm. Czarna pow. bieszczadzki - Zalew Soliński - OW WSS,
3. Dylągówka, gm. Hyżne, pow. rzeszowski - kąpielisko GOSiR,......

Napisany dnia: 01.08.2006, 05:39
Oświadczenie
15

 Bardzo proszę o zaprzestanie komentowania na naszym portalu i forum informacji zamieszczanych na www.ejaslo.pl i tvjaslo.pl.
Nasze portale nie powstały po to, by ze sobą rywalizować, lecz możliwie rzetelnie informować Państwa o wydarzeniach w naszym mieście i regionie, dlatego te dwa portale mogą wg. uznania korzystać ze zbiorów www.jaslo4u.pl. Współpraca nasza układa się dobrze.

Życzymy obu portalom dalszego rozwoju i wielu satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Pozdrawiam 

Bartosz Piątkowski 

Redaktor Naczelny Jasło4u.pl

Napisany dnia: 31.07.2006, 17:03
Wody brak!
1

Nadal prawie w całym regionie panuje katastrofalna susza. Wysychają nie tylko uprawy, ale też rzeki, ujęcia wody i studnie. 

Skutek jest taki, że coraz więcej gmin zaleca mieszkańcom oszczędzanie wody. Niektóre, głównie te na północy Podkarpacia chcą, od jutra, dowozić wodę do poszczególnych wsi, specjalnymi beczkowozami...

Napisany dnia: 30.07.2006, 21:06
Emigracja to nie powód spadku bezrobocia.
2
Zdaniem resortu pracy przyczyn spadku bezrobocia  nie należy upatrywać jedynie w masowej emigracji. Porównując liczbę bezrobotnych z maja i czerwca br. widać, że spadła ona o niemal 100 tyś. Spadek bezrobocia obejmuje swoim zasięgiem  wszystkie województwa choć nie w jednakowym stopniu. Warto też zauważyć, iż o 20 % w porównaniu z  rokiem ubiegłym zwiększyła się liczba ofert pracy, zgłaszanych przez pracodawców .Jak mówi minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata...
Napisany dnia: 29.07.2006, 14:56
Serwis Bezpłatnych Ogłoszeń - Praca dla każdego !!
5

Uprzejmie informujemy, że portal Jasło4u.pl  na podstawie porozumienia zawartego z Powiatowym Urzędem Pracy w Jaśle będzie zamieszczał na swojej stronie oferty pracy. Aktualizowane one będą raz w tygodniu. Chcemy w ten sposób ułatwić dostęp do informacji o lokalnym rynku pracy osobom bezrobotnym. Ponadto nasz portal prowadzi pełną bazę ogłoszeń zawierającą takie kategorie jak: Bazar, Auto – Moto,  Nieruchomości, Praca, Inne. Gorąco zachęcamy do korzystania.

Serwis dostępny jest pod dwoma adresami:
http://ogloszenia.jaslo4u.pl - działający jako oddzielna aplikacja
http://jaslo4u.pl/ogloszenia - serwis zintegrowany w portal

Więcej informacji w dalszej części newsa...

Napisany dnia: 28.07.2006, 22:16
Dary dla Gamratu
10

W dniu dzisiejszym nadszedł kolejny transport żywności w ramach pomocy Unii Europejskiej dla Podkarpacia. Transport skierowany został przez jasielski oddział Podkarpackiego Domu Chleba do Gamratu.    - Żywność ta zostanie rozdysponowana dla pracowników Gamratu, emerytów i ich rodzin. Dzięki nawiązaniu współpracy z zarządem Gamratu, Stowarzyszenie Podkarpacki Dom Chleba objęło pomocą ponad 480 osób, które do kończ br. otrzymywać będą co miesiąc po 22 kg żywności na jedną osobę w rodzinie...

Napisany dnia: 27.07.2006, 20:51
Tragiczny wypadek
0

W dniu 27.07.br. Powiatowe Stanowisko Kierownia w Jaśle otrzymało zgłoszenie,że w miejscowości Błażkowa na drutach elektrycznych wisi człowiek porażony prądem elektrycznym. W chwili przybycia jednostek straży pożarnej poszkodowany znajdował się już na ziemi. Działania straży pożarnej polegały na pomocy pogotowiu ratunkowemu w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki. Dochodzenie w sprawie przyczyn powstania tego zdarzenia prowadzi Policja.


Napisany dnia: 27.07.2006, 20:50
Ostrzeżenie o upałach
0

Biuro Prognoz Meteorologicznych Kraków ostrzega, że na obszarze województwa podkarpackiego w dniach 27 - 28.07.2006 r. przewiduje się temperaturę maksymalną w ciągu dnia od 29 do 33° C.

Utrzymująca się wysoka temperatura może powodować pogorszenie samopoczucia, nasilenie objawów chorób meteorotropowych i układu krążenia. Niekorzystnie wpłynie na stan nawierzchni dróg asfaltowych. Wzrośnie zagrożenie pożarowe...

Napisany dnia: 27.07.2006, 20:49
Informacja Zarządu Fundacji im. Janusza Korczaka z siedzibą w Jaśle
0
arząd Fundacji im. Janusza Korczaka z siedzibą w Jaśle przy ul. Kościuszki 61, informuje iż na podstawie Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nr 2/2006 r. z dnia 5 stycznia 2006 r. przeprowadzona została zbiórka publiczna na leczenie poparzonej Oli Kuczmy. Zbiórka trwała od dnia 10.02.2006 r. do dnia 30.06.2006 r. W trakcie przeprowadzonej zbiórki Fundacja zebrała łącznie kwotę 7.007,03 zł. Środki te zostaną w całości przekazane na leczenie i utrzymanie Oli Kuczmy. Z tytułu przeprowadzonej zbiórki Fundacja nie poniosła żadnych kosztów, gdyż wszelkie działania związane ze z organizacją zbiórki dokonywane były społecznie, przez wolontariuszy.
Zarząd Fundacji....
Napisany dnia: 27.07.2006, 20:48
Upał nie do wytrzymania !!!
3
Tropikalne niemalże upały, jakie utrzymują się w naszym mieście od dłuższego czasu, dają się we znaki  wszystkim, a w szczególności osobom starszym. Temperatura w cieniu niejednokrotnie przekracza 34 stopnie. Każdy wypatruje więc z utęsknieniem choćby odrobiny cienia. Jedni wyjeżdżają nad wodę, inni wolą pozostać w domach i tam przeczekać upał.
Napisany dnia: 27.07.2006, 17:51
Wielkie upały!
2
 To lato miało być chłodne i deszczowe, w maju prognozy długoterminowe mówiły, że ciepło będzie tylko na przełomie czerwca i lipca. Tymczasem od dłuższego czasu padają rekordy wysokich temperatur, nawet do 36 °C. Po jasielskiej powodzi, możemy mieć teraz kolejne kłopoty, tym razem z brakiem wody. Drastycznie spada poziom rzek. Ponadto Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują o możliwych przerwach w dostawie energii elektrycznej, czego przykładem może być awaria z dnia 20 lipca 2006.

W związku z tym, że wysokie temperatury mogą utrzymać się jeszcze do połowy sierpnia, została przeprowadzona krótka rozmowa z dyspozytorem Pogotowia Ratunkowego w Jaśle.
Napisany dnia: 25.07.2006, 20:32
Pijani kierowcy tracą samochody
12
 Każdy kierowca samochodu, motocykla, ciągnika przyłapany na jeździe po pijanemu od kilku dni ryzykuje znacznie więcej. Jeśli alkomat wskaże stężenie wyższe niż 1 promil alkoholu w wydychamym powietrzu, kierowca traci samochód. Wóz, którym jechał, platforma przewozi na parking strzeżony.
Napisany dnia: 25.07.2006, 13:54
Beczki w rzece
2

Rzeka Ropa w okolicach Jasła a w niej 16 tajemniczych beczek. Ta informacja dziś rano postawiła na nogi strażaków i służby ochrony środowiska. Co wyszło z tej pełnej mobilizacji?

Na miejsce gdzie znaleziono beczki przyjechała ekipa straży pożarnej przygotowana do likwidacji skażeń i inspektorzy ochrony środowiska. W czasie upałów ten odcinek rzeki służy ludziom za kąpielisko. Na szczęście po pobraniu próbek okazało się, że w beczkach jest tylko złom, trociny i piasek. 

Napisany dnia: 25.07.2006, 09:04
Kolonijne kontrole
0
Na podkarpackich koloniach jest bezpiecznie, a dzieci i młodzież wypoczywająpod okiem wykwalifikowanej kadry - ocenia kuratorium oświaty. To ważna inormacja dla rodziców, którzy wysłali swoje pociechyna letni wypoczynek, złaszcza w obliczu wiadomości o śmierci kolonistki z Puław. Zdaniem Krystyny Błotnickiej, z podkarpackiego kuratorium, które wizytuje letnie kolonie i obozy w regionie, od początku wakacji nie odnotowano poważniejszych uchybień w miejscach wypoczynku kolonistów. Nie wykryto ani jednej kolonii na dziko, nie było również zastrzeżeń do kadry zajmującej się dziećmi....
Napisany dnia: 25.07.2006, 09:01
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105