Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pomoc dla powodzian
0
Jednorazowe zapomogi z opieki społecznej i zasiłki celowe z budżetu państwa na remonty zniszczonych domów. Na taką pomoc - na początek - mogą liczyć poszkodowani w powodzi mieszkańcy Podkarpacia. Pierwsze pieniądze - ponad 160 tysięcy z rezerwy budżetowej wojewody podkarpackiego - mają trafić do powodzian jeszcze w tym tygodniu.
Napisany dnia: 05.06.2006, 21:23
Punkty krytyczne
1
Ten scenariusz powtarza się rok w rok. Wystarczy ulewa, albo kilkudniowe deszcze i już kilkadziesiąt miejscowości na Podkarpaciu tonie w wodzie. W komunikatach stale słyszymy to samo: podtopione Jasło, okolice Ropczyc i Mielca. Tak jest i teraz. Za każdym razem ktoś pyta - czy można było zrobić więcej, żeby wygrać walkę z żywiołem? Na przykład naprawić stare, zniszczone wały. Albo zbudować nowe.
Napisany dnia: 05.06.2006, 21:10
Uczestniczyliśmy w akcji ratowniczej
0
 Byliśmy wczoraj tam, wśród tych ludzi, którzy walczyli z powodzią. Gdy tylko pojawiły się sygnały o zbliżającym się zagrożeniu, komendant powiatowy powołał do służby dodatkowe siły. W akcjach ratowniczych brało udział 36 policjantów dysponujących 11 radiowozami...
Napisany dnia: 05.06.2006, 20:40
Kanał RSS!
0
 Ruszamy z własnym kanałem RSS!

RSS to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane
(a nie np. raz dziennie).


Napisany dnia: 03.06.2006, 23:39
Finał VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie w jasielskiej bibliotece
0
31 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się finał VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Powiatu Jasielskiego, Wójt Gminy Tarnowiec oraz Wójt Gminy Jasło.
W wyniku eliminacji, do finału zakwalifikowanych zostało dziesięć 3-osobowych drużyn, które zaprezentowały się w trzech konkurencjach.
Napisany dnia: 03.06.2006, 11:10
Woda pochłonęła kolejne ofiary
0
Dwa kolejne utonięcia miały miejsce na Podkarpaciu. Woda pochłonęła małe, niespełna 3-letnie dziecko i 44-letniego mężczyznę. Obydwa zdarzenia miały miejsce w pow. krośnieńskim, gdzie w ostatnich dniach, po intensywnych opadach deszczu, w rzekach i potokach notowano wysoki poziom wody...
Napisany dnia: 03.06.2006, 11:02
Atakowali pod osłoną nocy
4
Policjanci ochraniają ludzi. A jest to trudna służba. W jej toku często narażają swoje zdrowie a nawet życie. Parę dni temu jasielscy policjanci zatrzymali dwóch dobrze im wcześniej znanych młodych ludzi, którzy mieszkańcom Jasła wyrządzili wiele szkód. Prawdopodobnie z zemsty za wcześniejsze zatrzymania w związku z kradzieżami i zniszczeniami, pod osłoną nocy próbowali ranić policjantów i niszczyć radiowozy.
Napisany dnia: 03.06.2006, 10:59
Intensywnych opadów ciąg dalszy
9
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW o/Kraków ostrzega, że w ciągu najbliższej doby, począwszy od godzin popołudiowych dnia 02.06.2006 na terenie województwa podkarpackiego wystąpią silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu w części południowej wyniesie 20-30 mm/24h. Jest to już kolejne ostrzeżenie IMGW o/Kraków dla naszego regionu ostatnie intensywne opady spowodowaly liczne podtopienia....
Napisany dnia: 02.06.2006, 15:17
Dzień Dziecka
1
1 czerwca to jak wszystkim wiadomo dzień Wszystkich dzieci, a więc redakcja portalu JASŁO.xt.pl przesyła najlepsze życzenia wszystkim dzieciom, tym małym i troche większym aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
W dniu dzisiejszym jest organizowanych wiele imprez w naszym mieście specjalnie dla was drogie dzieci :) (więcej informacji w Kalendarzu Imprez) Serdecznie zapraszamy !!
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:49
Tu odzyskują chęć do życia
0
W działającym od 5 lat przy Centrum Charytatywnym "CARITAS” im. Jana Pawła II Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym przybyło 17 łóżek. Całodobową opiekę ma tu obecnie 42 pensjonariuszy.
Przystosowanie obiektu do obowiązujących standardów wymagało sporo wysiłku. - Ale jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc sponsorów, w tym zwłaszcza Rafinerii i firmy Carbon Black Polska - podkreśla ks. dyrektor Marian Putyra....
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:34
Pasjonaci czy szaleńcy?
1
Ile trzeba samozaparcia, siły i wytrwałości, aby wziąć udział w 3-dniowym 220-kilometrowym rajdzie ekstremalnym w Zakopanem? Przekonali się o tym Jarosław Żebracki i Łukasz Szumiec z Jasła, którzy zajęli w nim piąte miejsce na 70 drużyn, z całej Europy.
The North Face Adventure Trophy, który trwał od 28 kwietnia do 2 maja b.r., to sześcioetapowy rajd, zaliczany do Pucharu Europy w Rajdach Przygodowych. Jak określają go uczestnicy - 3 dni \'\'ekscytującej zabawy\'\'.
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:30
W „dwójce” potrafią - JASŁO Uczniowie pomogli kolegom
0
Od siedmiu lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle organizuje konkurs plastyczno -literacki „Moje spotkanie z przyrodą”.
Od dwóch lat jest to już konkurs na szczeblu wojewódzkim. Kończyła go aukcja prac, z której zebrane pieniądze zasilały konto Domu Dziecka.
Zebrali trzy tysiące
- W tym roku postanowiliśmy pomóc dzieciom, których rodziców nie stać na zakup podręczników – mówi dyrektor szkoły Marta Baran....
Napisany dnia: 31.05.2006, 05:29
Ostrżezenie o intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze
2
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzega, że w ciągu najbliższej doby tj. po południu dnia 30-go maja i w nocy 30/31 maja wystapią silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu wyniesie 30-40 mm/24h, a w dzień 31-go maja około 20 mm. Jednocześnie wzrośnie prędkość wiatru osiagając w porywach 15-20 m/s.
Opady spowodują wzrost poziomu wód w rzekach, mogą też spowodować lokalne podtopienia i utrudnienia komunikacyjne.
Napisany dnia: 30.05.2006, 17:27
Prawo pozwala, a szkoła ogranicza
3
Kodeks Cywilny wyraźnie mówi, że pełnoletnim jest ten, kto ukończył 18 lat. Kwestia ta ciekawie wygląda u pełnoletniego ucznia szkoły średniej, któremu prawo pozwala, ale szkoła ogranicza.

Dorosły człowiek w świetle prawa może sam decydować o sobie i swoim losie. Co zrobić, kiedy jest jeszcze uczniem, na utrzymaniu rodziców? Taka sytuacja widoczna jest zwłaszcza u uczniów ostatnich klas szkół średnich lub niepełnoletnich, którzy przez zawarcie małżeństwa uzyskali pełnoletność.
Napisany dnia: 30.05.2006, 05:49
Zawód zaufania publicznego
0
Po raz pierwszy 17 diagnostów laboratoryjnych z Jasła i Sanoka odebrało 19 maja w Szpitalu Specjalistycznym \'\'Prawo wykonywania zawodu\'\'. To duży krok naprzód, bowiem do niedawna sprawa diagnostyki była nieuregulowana.

Diagnostyka laboratoryjna to ważna gałąź medycyny zajmująca się wykonywaniem badań na materiale pobranym od człowieka.
Napisany dnia: 30.05.2006, 05:48
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - jasielscy harcerze-ratownicy pomagali
1
W dniach 25-28 maja 2006 roku w odbyła się pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski.
Podczas papieskiej pielgrzymki harcerze tradycyjnie pełnili „Białą Służbę”.
Służbę medyczną podczas uroczystości związanych z papieską wizytą w Małopolsce pełniło wiele harcerskich grup ratowniczych z całej Polski, w tym także HARCESRKI KLUB RATOWNICZY „Jasło” działający przy Komendzie Hufca ZHP Jasło....
Napisany dnia: 29.05.2006, 22:33
Wieść o zwłokach kobiety w Warzycach to plotka
3
Wykopaliśmy zwłoki kobiety w worku. Taką odpowiedź na pytanie ciekawskich: -co tu wykopaliście? miał dać jeden z robotników pracujących przy budowie nowej drogi z Lubli do Warzyc, na terenie powiatu jasielskiego.
Nie trzeba było długo czekać by ta nieprawdziwa informacja rozprzestrzeniła się wśród ludzi w powiecie jasielskim, strzyżowskim, a nawet dalej. W szybkim czasie wieść wzbogacona została o wiek, miejsce zamieszkania, a nawet nazwisko rzekomo zamordowanej kobiety....
Napisany dnia: 29.05.2006, 17:10
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - Samolot z Benedyktem XVI na pokładzie odleciał do Watykanu [aktualizacja 22:00]
0
O godz. 21.48 samolot z Benedyktem XVI na pokładzie wystartował z podkrakowskiego lotniska Balice.
Papież odleciał do Rzymu z prawie dwugodzinnym opóźnieniem....
Napisany dnia: 28.05.2006, 22:05
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - Nabardziej symboliczny punkt pielgrzymki [aktualizacja 20:40]
0
Benedykt XVI przeszedł wzdłuż Międzynarodowego Pomnika Ofiar Obozu w Birkenau. Znajdują się tam 22 tablice, upamiętniające zamordowanych w obozie więźniów z różnych krajów. Młodzi ludzie różnych narodowości postawili znicze przed każdą z tablic.
Napisany dnia: 28.05.2006, 19:10
Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI - Przybyłem, aby pójść Jego śladami
0
Trwajcie mocni w wierze - oto motto mej podróży apostolskiej. Bardzo bym chciał, aby te dni przyniosły umocnienie w wierze nam wszystkim - wiernym Kościoła, który jest w Polsce, i mnie samemu. Dla tych, którym brak łaski wiary, ale mają serca pełne dobrej woli, ta wizyta niech będzie czasem braterstwa, życzliwości i nadziei. ...
Napisany dnia: 26.05.2006, 05:22
 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105