Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zwycięstwo na wagę utrzymania. MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło pokonał TS Volley Rybnik
3

W minioną sobotę (25 marca) siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło udali się do Rybnika, aby zmierzyć się z miejscowym TS Volley. Spotkanie 20. serii gier siatkarskiej II ligi mężczyzn (grupa 4) było meczem o sporym ciężarze gatunkowym. Ewentualne zwycięstwo gwarantowało gościom pewne utrzymanie w lidze. Jaślanie wywiązali się wzorowo z postawionego przez trenera celu. Podopieczni Bartosza Kilara pokonali gospodarzy 3:1.

Napisany dnia: 28.03.2023, 12:00
Oboistka ze statuetką Grand Prix
0

Kinga Bezpalko (obój) z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Krakowie zdobyła Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Organizatorem wydarzenia, które odbywało się w dniach 23 – 24 marca br. był Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle.  Partnerem imprezy był LOTOS INFRASTRUKTURA S.A., a partnerem motoryzacyjnym Toyota Jasło.

Napisany dnia: 28.03.2023, 12:00
„Bezpieczny Maluch” za nami. Przyszli rodzice wysłuchali cennych rad i poznali techniki udzielania pomocy niemowlęciu i kobiecie w ciąży
10

W miniony piątek w Generatorze Nauki odbyły się warsztaty dla przyszłych rodziców, które poprowadzili instruktorzy, ratownicy medyczni, koordynatorzy kampanii „Bezpieczny Maluch”. W spotkaniu wzięło udział blisko sto osób. - Dużo informacji można znaleźć w Internecie, niekonieczne dobrych i sprawdzonych. My bazujemy na długoletnim doświadczeniu. Od 12 lat edukujemy przyszłych rodziców. Sami nimi jesteśmy i też zmierzyliśmy się z różnymi podbramkowymi sytuacjami, kiedy udzielaliśmy pierwszej pomocy – mówi Kamil Kasiak, koordynator kampanii „Bezpieczny Maluch”.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 28.03.2023, 11:58
ZUS: pierwsze trzynastki trafią do emerytów przed Wielkanocą
0

Pierwsze "trzynastki" trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Zakład zrobi to automatycznie – nie trzeba składać żadnego wniosku.

Napisany dnia: 28.03.2023, 08:49
Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

Napisany dnia: 28.03.2023, 08:12
Historia zniszczenia Jasła opowiedziana kreską
1

W najbliższy wtorek odbędzie się ogólnopolska premiera pierwszego komiksu o zniszczeniu Jasła przez niemieckie władze okupacyjne. O najtragiczniejszych w dziejach miasta wydarzeniach postanowił opowiedzieć Wojciech Glanowski. Komiks już teraz dostępny jest w sprzedaży internetowej. Niebawem będzie można go nabyć między innymi w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle.

Napisany dnia: 27.03.2023, 21:37
Miasto Jasło wnioskuje o dofinansowanie dla renowacji dziewięciu zabytków
56

Wraz z końcem marca upływa termin zgłaszania wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Władze samorządowe mogą starać się o dotację na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych dla maksymalnie 10 zabytków wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków. Miasto Jasło przystępując do programu złoży 9 wniosków. Zgodę w tym zakresie wyraziła dzisiaj Rada Miejska Jasła.

Napisany dnia: 27.03.2023, 16:21
Powstaje książka fotografii lotniczych "Powiat Jasielski z Nieba"
1

Grupa lotnicza ze Słowacji, oczarowana pięknem Polski, przygotowuje pierwszą książkę ze zdjęciami lotniczymi o Jaśle. Tą wyjątkową publikację będziecie mogli zobaczyć już wkrótce a lotnicze widoki pomogą w rozwojowi ruchu turystycznego tego regionu.

Napisany dnia: 27.03.2023, 12:45
Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana
70

Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Napisany dnia: 27.03.2023, 11:59
Ranił nożem swoją partnerkę. W areszcie spędzi najbliższe dwa miesiące
38

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej partnerki. Sąd Rejonowy w Jaśle wydał wobec mężczyzny postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy.

Napisany dnia: 27.03.2023, 10:38
Biblioteka jest kobietą – spotkanie o profilaktyce raka piersi z położną środowiskowo-rodzinną Małgorzatą Bubą
1

Marzec to niezaprzeczalnie miesiąc kobiet. To właśnie w tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza panie w różnym wieku na spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi, które poprowadzi Małgorzata Buba ­– położna środowiskowo-rodzinna, laureatka 9. edycji konkursu Położna na medal.

Napisany dnia: 27.03.2023, 09:23
Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. Metoda ta jest nazywana "bezinwazyjnym liftingiem twarzy" ze względu na jej zdolność do wygładzenia zmarszczek, poprawienia owalu twarzy oraz poprawy ogólnej kondycji skóry.

Napisany dnia: 27.03.2023, 08:28
Czarni Jasło uratowali remis w doliczonym czasie gry
54

Z pewnością nie tak Czarni Jasło wyobrażali sobie powrót na boiska klasy okręgowej. W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zaledwie zremisowali na własnym stadionie z ekipą Zamczyska Odrzykoń. Gola wyrównującego dla gospodarzy, w doliczonym czasie gry, zdobył Sebastian Suszko.

Napisany dnia: 25.03.2023, 22:31
„NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec”
31

Uczniowie jasielskiego Ekonomika laureatami I etapu konkursu grantowego „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” zorganizowanego przez Politechniczną Sieć VIA CARPATIA, w którym otrzymali grant 10 tys. złotych.

Napisany dnia: 25.03.2023, 15:37
W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę
86

Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów, w tym obywateli państwa polskiego. Pomimo, że za ukrywanie Żydów, na okupowanych terenach Polski groziła kara śmierci, nie brakowało Polaków, którzy pomagali im uniknąć niechybnej śmierci z rąk hitlerowskich zbrodniarzy. Wśród Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej nie brakowało mieszkańców Jasła i okolicznych miejscowości. Dziś upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę.

Napisany dnia: 24.03.2023, 18:23
Policjanci wykorzystali drona podczas prowadzonych działań
82

Podczas środowych działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Bezpieczny przejazd”, realizowanych na terenie powiatu jasielskiego, policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Dzięki temu mogli zdyscyplinować kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała kamera drona.

Napisany dnia: 24.03.2023, 11:00
Przedsiębiorco skorzystaj z porad eksperta - nowa perspektywa Funduszy Europejskich 2021-2027
0

Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Krośnie organizują cykliczne i stacjonarne dyżury w JAŚLE! Spotkania z ekspertem odbywać się będą w każdy czwarty piątek miesiąca w biurze JSP przy ul. Kadyiego 12 (II piętro) w Jaśle.

Napisany dnia: 24.03.2023, 08:51
Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

Napisany dnia: 24.03.2023, 08:00
Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku
77

Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło. - Do usunięcia odpadów doszło tylko i wyłącznie dlatego, że oskarżony został przyłapany na tym, że nieprawidłowo gospodarował odpadami – podkreślił prokurator.

Napisany dnia: 23.03.2023, 17:59
Trwa pozimowe sprzątanie dróg i chodników
28

W ostatnich dniach służby drogowe przystąpiły do pozimowego sprzątania dróg miejskich powiatowych i krajowych, w tym również chodników. Prace mają potrwać do dwóch tygodni.

Napisany dnia: 23.03.2023, 15:20
 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657